Joni Patry Vedik Astrolojisi Mayıs 2018 Yorumu

Radikal Değişimlere Hazır Olun!

 Bu ayda pek çok şey değişiyor. Örneğin; Mars… burç değiştiriyor. Mars burç değiştirdiğinde dünyanın enerji alanı değişiyor.  Mars Oğlak burcuna geçiyor ki burada en güçlü konumunda. Bu arada yine hatırlatayım; ben Vedik astrolojisini kullanarak yorum yapıyorum Vedik astrolojisinde gezegenler ve konumları Batı astrolojisine göre bir burç geriden incelenmekte.

İki Gezegen ve burç değişimleri önümüzdeki 3 ayı büyük anlamda etkileyecek…

Mars, 3 Mayıs’ta Oğlak burcuna geçiyor. Bu burçta olması, onu en güçlü pozisyona getiriyor. Bu yükselme-yücelme işareti, inanılmaz bir güce sahip ve Ketu (Güney Ay Düğümü) ile de kavuşuyor-birleşiyor. Bu birleşme gerçekte de çok kuvvetlli ve ayrıca da zorlayıcı yanları da var. Çünkü, Mars ve Ketu (Güney Ay düğümü), öfke, korku ve terörizmi temsil etmekte ve bu temsil ettiği noktalar kuzey yarımkürede tüm yaz boyunca ve güney yarım kürede de kış aylarında yoğun şekilde açığa çıkabilir.

Mars, Ketu (Güney Ay Düğümü) ile tam olarak 7 Haziran’da kavuşacak-birleşecek. Bu olduğunda tüm dünyada herşeyin değiştiğini, göründüklerinde farklı şekillerde açığa çıktığını de fark edeceksiniz.

Mars’ın bazı özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Bir gezegen, Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ya da Ketu (Güney Ay Düğümü) ile birleştiğinde-kavuştuğunda, bu, o gezegenin tutulmalara da müdahil olacağını gösterir. Mars, 26 Haziran’da rötara giriyor ve girdiğinde enerjinin nasıl değiştiğini bir görün

 Oğlak’taki Mars, hükümetler, liderlerle ilgilidir ve bu unsurları güçlendirir, liderleri güçlü konumda tutar ama Mars, 26 Haziran 2018’de rötara girdiğinde, (rötara girdiğinde iki hafta kadar rötrada kalır) tüm dinamikler değişecektir. Olacağını düşündüğümüz herşeyde değişimler olur ve herşey değişir. Mars en son Oğlak burcunda Ketu ile 1999 yılında kavuşmuştu. O yıl, ekonomide ve borsa da inanılmaz patlamalar olmuştu ve biz yine aynı şekilde bu yıl bunları deneyimliyoruz ama enerji de değişecek.. Evet, Mayıs’ta ve Haziran’da ekonomi iyiye gidecektir, borsada yükseliş olacaktır, insanlar heyecanlacaktır.. ama bir de bu durumu tutulma devrelerine girildiğinde izleyin… 12 Temmuz’da ve 11 Ağustos’ta kısmî güneş tutulması gerçekleşecek. Ama 27 Temmuz’daki Ay tutulması devasa bir etkiye sahip. Dünyadaki tüm dinamikleri ve enerjileri değiştirecek… Özelikle borsadaki dinamikle değişecek. Önce yükselecek ve sonra da düşüşe geçecek. Tahmin etmesi güç ama borsada hisseler düşücek ve iflaslar olabilecek…

 Mars, en son Oğlak burcuna 1971 yılında girmişti. Mars’ın Oğlak burcuna girmesi ile hükümetler ve liderler konusunda pek çok olaylar izlemiştik.. Unutumayın.. Mars Oğlak’ta liderleri hükümetleri temsil eder… Rötara da girdiğinde basın, bazı şeyleri açığa çıkarabilir. Hatırlarsanız… New York Times gazetesi, hükümetin Vietnam savaşı hakkında yalan söylediğine dair tüm hikayeyi bizlerle paylaşmıştı ve insanlar da hükümete karşı güvenini yitirdiler ve bu yine rötar zamanında olabilir. Tabii şimdi siz “şu anki hükümete güven var mı ki?!” diyebilirsiniz.. ama tüm dünyada pek çok şey açığa çıkacak, altüst oluşlar, kargaşalar olacaktır ve bu, Temmuz’da olacaktır.

26 Temmuz’da gerçekleşecek bu Ay Tutulması çok güçlü bir tutulma. Çünkü, bu tutulma Mars ile kavuşumda olacak. Ketu (Güney Ay Düğümü), Mars ve Ay bir kaça derece açı içinde o günlerde kavuşacak, pek çok şey değişecek ve bir de Mars’ın rötara girmesi, yükselmiş-yücelmiş özelliklerini tersine çeviriyor. Bu önemli. Çünkü, yükselen enerji düşecek.

Bir başka astrolojik, astronomik açıdan oluşacak durum da Mars’ın “out of bounds” durumunda olması. Bir başka deyişle, gezegen olağan kalmıyor, kuralları bozuyor ve Güneşle seyahatinde alışılmış normal deklinasyon derece aralığında kalmayıp ötesine geçiyor. Bir gezegegenin deklinasyonu yaklaşık olarak 24 derecedir. Mars 25-26 derece deklinasyonla yani sınırı aşmış (out of bounds) seyahat edecek. Peki, bu ne anlama geliyor? Bu herşeyin kontrolden çıkacağı anlamına geliyor!

 Bu tüm değişim dönüşümler şimdi oluşmaya başlıyor. Önümüzdeki majör değişikliklere hazır olun. Bu yüzden de en iyisi şimdiden bunlara hazırlanmamız, hazırlıklı olmamamız.

 Bu ay oluşacak en önemli durumlardan bir tanesi 13 Mayıs’ta meydana gelecek. Merkür Uranüs’le Koç burcunda kavuşuma geçecek. Bu yeni başlangıçlar, seyahatler, heyecanlar anlamına gelmekte. Ama ayrıca bu, yeni buluşlar, icatlar da demek. Teknolojide de yeni açığa çıkışlar, ifşalar olacak. Farklı platformlar sosyal medyadan bilgi çalmaktalar ve aşina olduğumuz şeylerden çok farklı şeyler olacak, bunları göreceğiz. Bu açı ayrıca, makineleri de temsil ediyor. Bazı kazalar, talihsizlikler olabilir. Özellikle, havayolları ve uçaklarla ilgili ve seyahat planları ile ilgili daha çok problemler ortaya çıkabilir. Bu noktada uçaklarda ve havayollarında terörist faaliyetlere de şahit olabiliriz ve bu yoğun olarak gözlemlenebilir.

Kuzey yarım kürede yazın ve güney yarım kürede de kışın daha fazla deprem olabilir. Bu yıl boyunca çok fazla deprem olabilir. Ama özellikle depremler bu ay başlayabilir. Kaliforniya’da depremler olabilir. Pek çok deprem olabilir ve bunlar felaket derecesinde olmasa da binalarda hasarlara yol açabilir. Volkanik patlamalar ve deprem bir arada görülebilir.

16 Mayıs civarında Mars Uranüs ile kare açı yapıyor. Bu çok rahat bir açı değil. Çünkü, Uranüs  teknolojiyi ve Mars da makineleri sembolize ettiği için, bu devrede seyahat etmek pek uygun değil.

Uranüs, deprem gezegenidir. Mars’ın Uranüs ile kare açı yapması, Mayıs ayı ortasında dünyanın sallanmasıi depremin oluşması mümkün.

Yeni teknolojik gelişmelerin açığa çıkması 22 Mayıs civarında olabilir. Bu tarihte Merkür Jüpiter ile karşıt açı yapıyor. Merkür de Uranüs ile aynı burçta ve Mars da Uranüs ile kare açı yapmakta. Bu, çok fazla baskı, stres ve teknolojide de büyük atılımlar ve bir o kadar da problemler de demek.

 Mars daha önce Oğlak’ta 1971 yılında olmuştu. Bu tarihte hükümet, doların altına doğrudan dönüştürülebilirliğini iptal etti. Altının doğrudan paraya dönüşmesine son verildi.Bu, ekonomiyi sınırlandırmak yerine açık hale getirmişti. Bu kripto paranın da başlangıcı oldu..

 Şimdi de yine aynı pozisyonda olacak Mars ile bu kripto para olayı daha ön plana çıkacak. Mayıs’ta kripto para konusunda yükselme görülebilir. Ama Temmuz ayına dikkat edin. Tutulma zamanlarına yaklaşıldığı sürelerde dikkatli olmak lazım. Çünkü, ben, kripto para konusunda hükümetin bu süre içinde bazı sert düzenlemelere gideceğini düşünüyorum ve bu majör çalkantılara ve değişimlere neden olabilir. Ama bu kural ve düzenlemeler, uzun vadede nihayetinde kripto para ve borsasının gelişmesine yardımcı olacaktır.

Bir başka şey de; kameralar, teknolojileri, görseller de değişim olacak. Çünkü, bu ay, Neptün ve Jüpiter 120 derecede, çok olumlu bir açı içindeler. Bu açı yaklaşık 25 Mayıs civarında gerçekleşecek. Bu açı, spiritüeliteyi ve gerçeği açığa çıkarmayı tetikleyecektir. Neptün, inkar, aldatmaları, gizli kalmış büyük sırları da sembolize etmekte. Jüpiter ise bu gizli kapıları açan enerjiye sahip. Dolayısıyla, geçmişte sır  kalmış şeylerin, ve daha önce yapılan şeylerin  şifalanma imkânı oluşmakta. Hükümette de temizlik olabilir. Bu zaman alabilir ama kesinlikle temizlik zamanı geliyor. Bizler için de arınma zamanı..Bu temizlemenin ve arınmanın olması için de dünyada da çok tartışmalı, etkisi güçlü olaylar da olacaktır.

Neptünün Jüpiter ile yaptığı 120 derecelik açı, ayrıca filmlere de yansımakta. Spiritüel konulu filmlerde ve ruhu açan, arındıran ve şifalandıran müziklerde de artış gözükebilir. Yaratıcılık, yaratıcı beceride de artış olacak. Bilinçlerde, farkındalıklarda da sıçramalar, değişimler olacak. Cehalet, karanlık bertaraf edilecektir. Bir “uyanış” olacaktır. Ama bu biraz zaman alacaktır.

Bu iki yıl boyunca, 2020 yılında herşeyin yeniden inşa edildiği zamanlar olacak. Rahu’nun Yengeç’te (Kuzey Ay Düğümü) ve Ketu’nun da Oğlakta (Güney Ay düğümü) olduğu en son zaman 1999 yılıydı. Ekonomide büyük patlama olmuştu. Yine aynı şekildeki bu pozisyon 1981 yılında da oluşmuştu. Bu tarihte de iki tane önemli suikast girişimi olmuştu. Birisi Ronald Reagen’a  diğeri de Papa’ya yapılan saldırı. Yine aynı tarz enerjiler içindeyiz. Bu yaz yine bu tarz saldırılar olabilir. Özellikle liderlere karşı. Bu yüzden şimdiden uyanmamız, farkına varmamız çok önemli olan olaylara karşı. Çünkü enerjiler karanlık noktalara çekilmeden önce önlemimizi almalıyız. Ruhsal anlamada da kendimize yönelmeli ve ruhsal çalışmlarda bulunmalıyız. Bu bilinçte değişimlere yardımcı olur ve şuanki Neptünün Jüpiter ile yaptığı bu güzel açı da bir yandan bize bunu söylemeye çalışıyor.

Bu Rahu ve Ketu’daki burç değişimi ve yeniden Rahu’nun Yengeçe ve Katu’nun da Oğlağa geçmesi ile pek çok kişinin enerjisini tüketip, özellikle de yaşlı kişilerinde de dahil olduğu pek çok kişinin (özellikle de sağlık durumları iyi değilse) öldüğünü medyadan duyabilirsiniz. Bunlar arasında farklı ülkelerden eski liderler, başkanlar, film yıldızları olabilir. Pek çok cenaze töreni izleyebilirsiniz.

Bu ay, Mars’ın 3 Mayısta Oğlağa geçmesi, Merkürün Jüpiter ile kavuşuma geçmesi ile 13 Mayıs civarında majör korku karmaşası oluşması ve büyük değişimler ve uyanışlar, farkındalıklar, Mars’ın Uranüs ile kare açı yapması, depremler, makinlerde bozulmalar, karmaşa, değişimler olabilir. Arabanızı da kontrol edin. Daha çok teknolojik icatlar, buluşlar ve insanlar ruhsal anlamda daha çok gelişecekler, dünya ötesi şeylere ilgi artacak. “Bu dünyanın ötesinde ne var?” diye sorgulanan şeyin cevabı açığa çıkabilir. Herşey, diğer boyutlarla, gezegenlerle bağlantılı olduğu gibi bizim ruhsal gerçekliğimizle de bağlantılıdır…

 Dolayısıyla, bu ay herşeyin derlenip toplanıp, hazırlandığı bir ay. Aksiyona hazır olun, Aksiyona ve değişime yönelik olarak kendinizi güçlendirin… Bu ayın sonuna doğru, herşeyin tamamen farklı olduğunu hissedip, göreceksiniz.

Çeviren: AylinER
https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=ylFQJEH3mAg

Check Also

Joni Patry ile Haziran 2019 Vedik Astroloji Yorumu

HAZİRAN 2019 JONI PATRY İLE VEDİK ASTROLOJİ YORUMU      BÜYÜK DEĞİŞİM İŞTE BURADA!  Bugün ...