Nisan 2019 Vedik Astroloji

JONİ PATRY: DÜNYA’DA RADİKAL DEĞİŞİMLER! 

Bugün Sizlerle pek çok olaylara gebe Nisan Ayını konuşacağım. Bu aya baktığımızda Jüpiter’in Gandanta (ruhsal düğüm) olduğunu görüyoruz ve tüm Mayıs boyunca da Gandanta pozisyonunda olacak. Bu şu anlama geliyor; Jüpiter su grubundan Akrep burcunun son derecelerinde ve ateş grubunun ilk derecelerinde olacak ve 10 Nisan’da durağan pozisyona geçip, sıfır derece Yay burcunda rötara girecek.

Bu ay, Satürn, Jüpiter, Plüton ve Ketu (Güney Ay Düğümü) hepsi Yay burcunda olacak. Bu inanılmaz güçlü bir pozisyon. Yay burcu, ruhsal ve dini inançları temsil eder ve pek çok şey olacaktır ve aslında Ketu tüm bu gezegenleri etkileyecektir. Bu da geçmişten gelen şeylerin ortaya çıkması demektir, geçmişteki çözüme ulaşmamış şeylerin tespit edilip, çözümlenmesi gerekir.

Bunların hepsi bu ay oluşacak. Toplumu da izleyin, toplumun, insanların hislerine bir bakın, insanların birbiri ile bağlantılarını izleyin. Bunlar değişecek.. Çünkü sakladığımz herşey, toplumdaki yozlaşmalar, yolsuzluklar artık ortaya çıkıyor.. Geçmişi şifalandırma zamanı. Yozlaşmış geçmişi düzeltme zamanı.. Toplumumuzda olan bazı kötü, rezil, değersiz olayları, şeyleri göreceğiz, bunlar sahnelenecek.. gizlenen ve saklanan şeyler açığa çıkabilir.. Pek çok insan saklandığı yerden çıkacak! Karanlıkta gizlenenler ortaya çıkacak.. daha önce susan kişiler sessizliklerini bozacak… Katolik kilisesinde olanlar mesela.. uzun zamandır süregiden pekçok sorun, durum şimdi gün yüzüne çıkıyor ve geçmişte olanlar, masum erkek çocuklarına yapılanlar.. telafi edilmeye çalışılacak..

Herşey değişiyor, değişecek…Herşey inançlarımızla beraber değişiyor.. Pek çoğumuz ünlülere çok ilgi duyuyoruz, değer verdiğimiz, itibar ettiğimiz, inandığımız kişiler var. Herşey netleşip, bu kişilerin gerçek yüzleri açığa çıktığında, gerçeği gördüğümüzde, bu insanların gerçekte kim olduklarını anladığımızda bu çok hayal kırıklığı yaratacak.

Hayal kırıklıkları olacak. Çünkü, değer verdiğimiz kişilerin içindeki iyiliği görmek için onları gözümüzde büyütüyoruz, yüceltiyoruz. Ama düşüşlerini gördüğümüzde, gerçek yüzlerini gördüğümüzde bu bizim için çok büyük hayal kırıklığı oluyor. Pek çok kişi gerçeği kabul edemez. Çünkü, pek çok kişi inkardadır. İnkar etmeyi tercih eder. Tüm yıl boyunca aslında olan şey buydu; tüm inkarlar, tüm sırlar.. Şimdi ise bunları kabul etme ve şifalandırma zamanı. Bir problemin ne olduğunu anlamadan, tespit etmeden şifalanamazsınız.

Şu anda bizim toplumuzda yaşanmış olan cinsel taciz olaylarının üstü örtülmüş, saklanmıştır.  Bu gerçeklerden ne kadar çok habersiz olursak o kadar az canımız yanar, o kadar az meydana gelir diye düşünüyoruz. Oprah Winfrey iki erkek çocuğu ile röportaj yaptı ve Michael Jackson’un onlara neler yaptığını bu iki çocuk açıkladı. Pek çok insan bu çocukların para için bunları konuştuğunu düşündü. Oprah, şimdi büyümüş olan bu iki küçük çocukla yeniden yaptı. Onlar zihinlerinin nasıl yönetildiğini, manipüle edildiğini ve inkar etmelerinden dolayı yaşamlarının nasıl alt üst olduğunu anlattılar. Bu tarz şeyler aslında pek çok kişinin de başına geliyor..

Ben bir astrolog olarak bu gibi durumları çok görüyorum. İnsanlar kendilerini korumak için bir şeye inanıyorlar, zihinlerinde bir şey yaratıyorlar ve olan gerçeği inkar ediyorlar. Bu da onların yaşamlarını mahvediyor ve bağımlılıklar oluşuyor, duygusal problemler meydana geliyor, sağlıksız ilişkiler yaşanıyor!.. İşte tüm bunlar şimdi ortaya çıkıyor. Dolayısıyla, şimdi,inkar ettiğimiz, sakladığımız, görmezden geldiklerimizi şifalandırma zamanı.

 Bu ay çok özel bir ay. Çünkü, Jüpiter, 3 hafta boyunca sıfır derece Yay burcunda olacak. Bu 3 hafta, Jüpiter’in yaklaşık 4 Kasım 2019 civarında Yay burcuna geçip de 2020 yılının çoğunda Yay burcunda olup da Satürn ve Ketu ile kavuştuğu zaman olacakların bir öngösterimi niteliğinde..

Jüpiter, “gerçek” demektir. Jüpiter’in Yay burcunda olması da tüm gerçeklerin açığa çıkması anlamına geliyor. Ayrıca, bu, hükümetlerdeki yolsuzlukların, yozlaşmaların da ortaya çıkması demek. Çünkü, bu ay, Satürn ve Plüton kavuşacak. Bu da yozlaşma ve yolsuzlukların çöküşü demek. Nerede? Hükümetlerde. Çünkü, Satürn, hükümetleri temsil eder. Hükümetler düşecek, değişecek..

Eğer gerçeğin patlayıp, açığa çıktığını gördüğünüzü düşünüyorsanız, bilin ki; henüz daha hiç bir şey görmediniz!! Çünkü, daha en iyisini henüz görmediniz. En iyisi demekle, şüphelerin giderilmesi, ortamın temizlenmesi ve gerçeğin açığa çıkması demek istiyorum.

 Bu ay, Jüpiter 10 Nisan’da rötara girecek. Daha sonra, Satürn ve Plüton da rötara girecek. Plüton’nun rötara girmesi demek Büyük Patlama demek! Her zaman büyük patlamalar yaşanır. Plüton 24 Nisan’da rötara giriyor ve daha sonra 29 Nisan’da da Satürn rötara giriyor. O günlerde çok kuvvetli olaylar meydana gelebilir. Plüton çok ama çok kuvvetli enerjilerle alakalıdır. Örneğin; atom bombası gibi. O süreçte korkuların nasıl ateşlenip, tutuştuğunu izleyin…

Ayrıca Ketu, Satürn ve Plüton’nun bir araya gelmesinin çok büyük bir yıkım tehditi oluşturduğuna inanıyorum. Çok daha fazla terörist saldırı ve patlayıcı olaylar olabilir. Tabii bunlara bir de insanların duygularını da eklersek, dünyanın sarsıldığını, sallandığını göreceksiniz. Gerçek manada depremler, volkanik patlamalar olacaktır. Bunu zaten epey bir süredir söylüyorum. Ama bunların hepsi birikiyor ve doruğa çıkacak. Esas açığa çıkacak şey, bu yılın sonuna doğru olacak. Mayıs ve Haziran aylarını çok iyi izleyin orada çok net işaretler göreceksiniz. Herşey, büyük bir dönüşümsel değişim için toplanıyor, bir araya geliyor ve bu şimdiye kadar bu derece, bu kadarı bu gezegende hiç olmamıştı.

Ama pek çok insan bilinçleniyor, farkındalıkları artıyor. Bu da bundan çıkacak iyi şeyin neticesi. Gerçek açığa çıktığında şifalanma da olur. Bu da bizi özgürleştirir. Tüm inkarlardan kurtuluruz, özgürleşiriz. Şunu hiç unutmayın:“Dışarda olan şey,içinizde olan şeydir.” Dışarda olan şey, her zaman içinizde yaşananın bir yansımasıdır.

Şu sıralar insanların uyanmaya hazır olduğunu, uyanışa geçtiğini gözlemleyebilirsiniz.

Ayrıca, Satürn’e baktığımızda, Venüs, Merkür ve Neptün ile açı yaptığını görüyoruz. Merkür nihayet rötardan çıkıp, Neptün ile tam olarak kavuşuma geçecek ve bu da gerçeği görmede bir patlama olacak demek. Geçmişten gelen pek çok şey, hükümetlerle ilgili şeyler hakkında gerçekleri öğreneceğiz. Örneğin; Kennedy hakkında, uzaylılar hakkındaki gerçekleri öğreneceğiz. Hükümete dair üstü örtülüp, gizlenen şeyler artık örtülemeyecek.

Bu ay ilginç olan bir başka şey de; bu ay, Mars’ın Boğa burcunda olması. Boğadayken, Jüpiter, Satürn,  Plüton ve Ketu ile açı yapacak. 8. Evde açı yapıyorlar ve 8. Evin özelliklerini ortaya koyacaklar. Bu da çok daha fazla yıkım demek, pek çok şey ortaya çıkacak. Mars’ın Boğa’da olması da pek çok direncin gösterileceğine işaret ediyor. İnsanlar gerçeğe inanmak istemeyecekler ve gerçeğe karşı savaşacaklar ve inkar edecekler ve inkarda kararlı olacaklar.. Ama yine de gerçek açığa çıkacak ve biz bunu mutlaka göreceğiz.

 Bu ay şahit olacağınız bir başka ilginç şey de; pek çok kopuşlar, ayrılıklar göreceksiniz, şok eden boşanma haberleri alacaksınız. Mükemmel ilişkilere sahip olduğunu düşündüğünüz kişiler boşanacak. Biz insanlar nedense ünlü ya da spiritüel liderleri, guruları gözlerimizde büyütüp, yüceltiyoruz ama unutmayın ki onlar da insan ve mükemmel değiller, hata yapabilirler.

Şunu kabul edelim, onların öğretilerini kabul edebiliriz ama onların davranışları öğretileri ile uyumlu olmayabilir, gözükmeyebilir. Bunu fark edebilirsiniz. Bu da Merkür’ün Neptün ve Venüs ile yaptığı açıdan açığa çıkıyor. Venüs’ün Neptün ile yaptığı açı, şok edici boşanmalar meydana getirebilir, arkadaşlarınız arasından şok edici boşanma haberleri gelebilir..

Bir başka şey de, Mars’ın yaptığı açılarla kazaları oluşturabilmesi..Seyahatlerde ya da doğada kazalar olabilir… Hatta havayolları ve uçaklarla bağlantılı kazalar olabilir. Boeing ile ilgili durumları biliyorsunuz, bazı şeylerde düzenlemeler yapıldı.. Boeing’in sakladığ şeyler açığa çıktı ve düzeltildi..

 Bir başka şey de; “Deklinasyon/Dik Açıklık’dır. ‘boylam’a karşılık gelen koordinat ise Right Ascension (sağ açıklık) adını alır.  Buna göre: Deklinasyon, gökyüzündeki belirli bir cismin göksel ekvatordan kuzeye ya da güneye doğru olan açısal uzaklığının ölçümüdür. Dolayısıyla, deklinasyonda ve kavuşumda gezegenler olduğunda bunlara okültasyon’da olma deriz. Tam olarak sıraya dizilirler. Sadece kavuşumda olmazlar ayrıca deklinasyonda (dik açı) hizalanırlar da.. Bu ay, paraleller dediğimiz şekilde çok güçlü konumda olacaklar.

Mars ve Rahu (Kuzey Ay Düğümü) paralel olacak ve daha sonra da Kuzey’deki Mars ve Rahu’ya Güney’deki Plüton, Satürn ve Ketu (Güney Ay Düğümü) karşı paralel olacak ve Jüpiter de hizalanıp, Plüton, Satürn ve Ketu’ya paralel olacak…

 Peki, bu ne oluşturacak?

Bu ekonomide değişimlere yol açacak…

Doğurduğu korkularla çok fazla dönüşümsel değişim oluşacak ve sözel, fiziksel, yıkıcı pek çok saldırı olacak ve yıkımlar meydana gelecek.. Karanlığın ortadan kalması için bu gerçekleşecek.. Işık, aydınlık zorla yolunu bulmaya çalışıyor.. Aydınlık, ışık demek gerçekler demek.

 Zihinler kontrol edilebilir, ve manüpüle edilebilir ve dolayısıyla inkar çok güçlü olabilir. Ama artık herşey değişiyor ve şimdi, bu zaman değişim için şimdiye kadarki en güçlü ve etkili devre.

Kripto para, sanal-dijital para yatırımı ile ilgilenenler için şunu söyleyebilirim: Bir süredir durum biraz sakindi. Ama yükselişe geçecek. 2020 ve 2021 yıllarında benim tahminim; çok büyük yükselişe sahip olacak ve hükümet ve bankalardan bağımsız hareket edecektir ve tüm yolsuzluk ve çöküş  Amerikan Federal-Merkez Bankasında ortaya çıkabilir.

Herşey ilahi bir sebepten dolayı olmakta. Aydınlık-Işık, açıklık ve netlik için herşeyi zorluyor. Şu anda astrolojik olarak baktığımızda Neptün, netlik ve açıklık getirmek için çok kuvvetli bir pozisyonda. Bu ay için baktığım tüm açılar ve oluşumlar çok daha bir yoğunluk meydana getirecek.

Bir başka şey de üniversitelerde meydana gelen rüşvet olayları.. Tüm o paralar, yolsuzluklar bir bir ortaya çıkıyor.

Bu devreyi kendi yaşamınızı değiştirmek için kullanın. Çünkü, enerjisi çok kuvvetli. Özgür olmak için doğru, dürüst, samimi olmaya bakın. Sizi bu şifalandıracaktır. Olaylara olumlu yanından bakın. Bu size iyi gelecektir. Pek çok insan meditasyon yapıyor, ibadet ediyor, dua ediyor, bunlar Allah’a ulaşmadaki ve ruhsallıktaki yollardır. Evet bunlar size yardımcı olabilir ama tüm bunların ötesinde bu dünyadaki ve benim gerçekliğimdeki en önemli şey; diğer insanlara nasıl davrandığımız.. onları önemseyerek, saygı ve sevgi duyarak yaklaşmak..

Bu sizin kendi hakkınızda ne hissettiğinizi de gösterir. Çünkü, içselinizde ne hissediyorsanız, dışınıza da o yansır. Size nasıl davranılmasını istiyorsanız, karşınızdakine de öyle davranın.. Bu doğal bir tepki olmalı. İçten ve doğal şekilde kibarca, harika bir şekilde karşınızdakine davranmalısınız.

Çeviri: AylinER
https://www.youtube.com/watch?v=oy_kc4MI9hs&t=27s

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu