2018   Mayıs Ayı’ndan  Yansımalar

Mayıs ayı karşımıza önemli bir değişimle çıkıyor. Kendisinden çok bahsettirecek, dikkatleri üzerine çekebilecek, gündemlere oturabilecek, pekçok yenilik, ani ve beklenmediklere işaret edebilen,  Koç burcundan Boğa burcuna geçecek olan Uranüs den bahsediyoruz. Aslında henüz tam kesin geçiş yapmıyor. Boğa burcundaki yedi yıllık serüvenüne başlamadan evvel, Mayıs ortalarında Boğa burcuna ilk adımını atarak kendini hissettirecek 5 aydan biraz daha uzunca neler yapabilirim sinyallerini verecek sonrasında bir kez daha tekrar Koç burcuna dönecek ve 2019 Mart ayında tam yerleşim için Boğa ya geçecek. Ne de olsa kolay değil elbet yedi yıl kaldığı yerden bir anda ayrılmak. Son bir veda, son konacak noktalar,  nihayetlendirecek konular ve son süprizler için Koç lar Dikkat!!!!……

Şimdi bu ay için daha önemli olan bir başka konuya dönmek gerekirse ki evet…. 16 Mayıs da Uranüs Boğa burcuna geçerken, rahat durmayan ve onu bir süredir takipte olan kışkırtıcı, karıştırıcı, ateşli ve aceleci Mars da Oğlak burcunu terkederek Kova burcuna geçiyor ve sert bir pozisyonda olmaya devam ederek kılıcını kuşanıyor. Böylece Uranüs ve Mars arasında meydana gelecek 90 derecelik zorlayıcı, gerginlik yaratıcı çok yüksek potansiyelli sert çekişme özellikle 12-24 Mayıs arasında ve civarında hızlandırılmış, enteresan ve epey süprizli durumlara vesile olabilir. Kopmalar, son damlaların taşırtabileceği durumlar, bastırılmış yada ertelenmişlerin isyanı, akılların baştan gidip kontrolsüz tepkilerin yol açabileceği pişmanlık potansiyeli yüksek haller yaşanabilir.

Bu konumdan en fazla Koç burcunun etkilenmesi mümkün olmakla birlikte Oğlak, Yengeç ve Teraziler de risk sınırı içindedir. Ayrıca diğer burçlar için de dikkatli olmalarını söylemekte fayda var diye düşünüyorum.

Mayıs ayındaki diğer yansımalara bakacak olursak; Ayın 2 ve 3üncü günleri zevklere, bedensel ve duygusal bağımlılıklara, lüks ve rahatlığa dönük aşırı istek ve heves uyandırabilecek etkiler var. Sevgide bencillik ve antipatiklik uyandırıcı da olabilir. Sosyal ve kültürel yöndeki idealleri gerçekleştirmede fayda ve başarı verebilir. Açıklık, uyum ve diplomatik davranışlar bunu kolaylaştırabilir. İkizler, Aslan, Yay ve Kovalar için şanslılık yaratabilecek gibi duruyor….

 Oğlak burcunun ağır yıldızlarla savaşı sürerken  4-5-6 Mayıs da Ay’ın geçerken uğraması ile işiniz biraz daha zorlaşabilir. Dikkatli olmakta fayda var…..

7-11 Mayıs arasında Jüpiter ile karşılıklı duruma gelen Güneş abartı, büyüklenme, kendini beğenme, fazla yüceltme ve gerçeklerin dışına taşma gibi duyguları besler. Körü körüne iyimserlik, yersiz fedakarlıkya da aşırı heyecan yanlışlara ve beklentilerin boşa çıkmasına neden olabilir. Eğlenceye, zevklere fazla dalış maddi yönden aşırılık verebilir. Boğa ve Akrepler için önemli…..

Hızlı adımlarla Koç burcundan çıkmaya yaklaşan düzgün Merkür, yine kendisi gibi ama ağır ağır son adımını atmağa çalışan Uranüs ile Koç çıkışında karşılaşınca nasıl bir fikir fırtınası ya da aksiyonlu, adrenalinli durumlar ortaya çıkabilir diye düşünmeden  edemedim. 12-15 Mayıs günlerinde enteresan şeyler olabilir. Verimli, yaratıcı hatta çok sıra dışı fikirler, bilimsel ve teknik yetenek, devrimci ve uçuk bir tutum yaratabilir. Davranışlarda umulmadık değişimler, sinirlilik ve huzursuzluk hissedişi, kendini sanki dünyanın en iyi fikirlerine sahip gibi hissedişle yukardan bakış, ukalaca yaklaşımlar da mümkündür. Koç, Yengeç, Terazi burçlarının son günlerinde doğanlar veya burada bir yıldızı olanlar için beklenmedik birşeyler olasılığı yüksektir.

Sonrasında Merkür ay sonuna kadar Boğa burcunda kalıyor. Meteryal, finansiyal, para, ticaret, el becerileri, sanatkarlık ve pratiklik yönlü kolaylıklar vericidir. Otoriterlik, aşırı baskıcılık, tartışma, karşı düşüncelere karşı savaşmak ve bulunduğu ortama kendi damgasını vurmak isteği güçlenir. Politikada karışıklık veya çeşitli çalkantıların çıkmasına vesile olabilir. Kişiler kendi görüşlerine inat ve dirençle sarılabileceğinden sorunlar oluşması mümkündür.

Mayıs ayının genelinde denilebilecek şekilde iyi bir etkileşim içinde olan Jüpiter ve Neptün olumlu ve yapıcı ilişkisi manevi yönden destek verici, geliştirici, güzellikleri zenginleştirici, ilhamlar vererek dinsel ve sanatsal alanlarda çalışmalar için verimlilik verici olacaktır. Madde ve maddi olmayan konular için uygundur. Özellikle başkalarını düşünen, yardım amaçlı insanlık hizmeti veren, hayırsever sevgi ve güzellik dolu yürekliler için zenginlik yaratıcıdır. Düşlerinizi gerçekleştirmek, manevi doygunluk ve çok renklilik yaşamak için fırsatlarınız olacaktır. Özellikle su yapılı burçlara sahip olanlar ve Oğlak burçları için iyidir.

Maddenin katılığı, bencilliğin esareti, hırs ve sahiplenmenin zararı, beklentinin boşluğu, menfaat ve çıkarcılığın soğukluğundan arınmış sevgi ve Aşk ile beslenen güzel ve hayır dolu  günlere……..

Nuran TUNCEL
nurantuncel@gmail.com

Check Also

Joni Patry ile Haziran 2019 Vedik Astroloji Yorumu

HAZİRAN 2019 JONI PATRY İLE VEDİK ASTROLOJİ YORUMU      BÜYÜK DEĞİŞİM İŞTE BURADA!  Bugün ...