Mayıs 2019 Yıldızlardan Yansımalar …

 

1 Mayıs Bahar bayramı; canlılık, huzur, şevk ve güzellikler, hayatımıza yeni  renkler, uyanışlar ve aydınlıklara vesile  olsun. Yenilikler, değişimler, başlangıçlar huzur ve mutluluklar getirsin….

Hımmm bir düşünmek gerek…. Satürn iyiden iyiye Pluton sahalarına yaklaştı. Burada bir de Güney Ay düğümü var. Doğal olarak karşıda da Kuzey uç. Bu arada “T” kare konumunda olarak Merkür de görev başında… Bunların  genel yorumu; eskiden yaşanılan olaylardan alınması gereken derslerin hatırlanması ancak bu kez daha yararlı ve yüksek düzeyde kullanılması için zorlu koşullar, şartlar karşısında kalınması anlamına gelebilir. Bazen güçlü çekişmeler içinde kalınabilir, esas amaçtan sapmalar, zeka yollu çözümler ararken şaşırmalar, yanlış tercihler yaptırabilir. Saygınlık kazanma, onur ve şeref ön planda olur. Bunlar uğruna radikal değişimler, kahramanlıklar, sorumluluk ve görev yüklenerek olması gerektiğinden belki de çok fazla uğraşıp inanılan hedefe varma çabası verilir. Esas önemli olan kavga ve hırs ile değil dersler çıkararak, ibret alarak doğrularla ilerleyebilmektir. Amaçların gücüne göre başarı veya yenilgi getirebilir. Toplumlar, ülkeler, kültürler üzerinde etkisi daha çoktur. Kişisel olarak bulunduğu evlere göre değerlendirilebilir.

Merkür; 6-11 Mayıs arasında Uranüs ile hemhal olmanın heyecan ve hareketliliği ile öncelikle Boğa burçları için enteresan gelişmeler, süprizli durumlar, umulmadıklı sahnelere hazırlık içinde olabilir. Malum Uranüs  transit geçtiği ev konularıyla ilgili olarak herkesin haritasına göre farkedilir değişimler, reformlar getirebilir. Bu da bir anda değil zaman içinde ortaya çıkar. Zira diğer hızlı gezegenler gibi bir acelesi yok. Bu dönemdeki Merkür ilişkisi orjinal fikirlerin, yenilikçi düşüncelerin, bazı buluşların tohumunu atmaya kapı açabilir.    Bilim, teknik, bilgisayar, elektronik, astronomi, astroloji gibi konularla ilgilenmek için çok uygun bir etkidir. Değişik, heyecan verici, faklı tecrübeler yaşamak isteyenleri memnun edebilir.

Kişi bulunduğu durum, şartlar ve kapasitesi nispetinde bir yerde bir şekilde etkin olabilir veya bir konuya yeni bir açıklık getirerek farkedilebilir. Ancak yine bu konum sivriliklere, muhalefet ve sıra dışı durumlara da kapasitelidir. Bir anda skandal bir durum içinde rol aldırabilir. Aslan,Akrep ve Kova burçları için sert ve zarar verebilecek bir konumdur. Yengeç ve Başaklar için daha verimli ve faydalıdır.

Mars – Jüpiter karşıtlığı Ayın ilk haftasında İkizler ve Yay burçlarını germeğe kapasiteli. Zorlayıcıdır. Sinirlilik, duyguları abartarak kontrol edememe, düşünmeden davranıp pişmanlıklara yol açabilir. Mutluluk içinde mutsuzluğu cımbızlayıp kendimizi sıkıntıya da  atabiliriz. Bir artısı ise, ne yapmak istediğimizi farkederek uyanık olursak başarı şansı yakalatmasıdır. Limitlerimizi bilerek aşırıklıklardan uzak kalmak, rekabet, yarış veya muhalefetten kaçınmak iyi olur. Yay, İkizler, Başak ve Balıklar dikkat!!!

13 Mayıs günü toprak burçları sağlıklı bir güven ve iyi bir enerji ile kendilerini gösterebilirler. Güneş-Ay-Pluton etkileşim gücü temel kapasitelerine göre yapacakları bir işte, alacakları bir kararda veya istekleri doğrultusunda kolaylık ve akıcılık yakalalamalarına fırsat verebilir.

16 Mayıs Mars İkizleri bırakıp Yengeç burcuna geçiyor. Yaklaşık 40 günlük bir süresi var. Duyguların şahlanması ilk akla gelen etkisi. İç güdüleri ve enerjileri temsil eder. Yengeç in kendisinden pek hoşlandığı söylenemez ki epey zorlansa da heyecan, kendini savunma, kabuğundan çıkıp yeteneklerini kullanma testlerinden geçmesi gerekebilir.  Sabret, bekle-gör ve kazan….

Olumlu etkileri alacak olan Başak, Akrep,Balık ve Boğalar için güç, çalışkanlık, hareket, aktivite, cesaret derken, sert eklilerini alacak Terazi, Oğlak, Koç lar için hırs, savaş, sertlik, sinirlilik, terslikler, tartışmalı durumlar söz konusu olabilir.

Malum kendi burcu İkizlerin yakınlarda olduğunu farkeden zeki Merkür Boğa burcundan bir çalımla sıyrılıp 21 Mayıs da Güneş ile el ele İkizler kapısını çalıyor… Yakın ilişkide devam edecek bu durum başka faktörlerin dahli olmadan ay sonuna kadar geçerli.

Zihinsel, fikirsel, hareket ve yaratıcılık olarak parlamak, ses getirmek, farkedilmek zamanı… Bilmediğinizi öğrenmek,akılcı yaşamak, her durum, olay veya herhangi bir konuyu sağduyu ve mantıkla çözebilmek, ayrıntılarla uğraşmadan esas kilit noktalarından ele almak kolaylaşır. Aynı zamanda hile, yalan, dalavera riskleri de vardır. Bazen davranışlar başkaları tarafından gereksiz, sivri veya rahatsız edici gibi algılanabilir. Mantıken doğru olsanız bile duyguları dikkate almamak iticilik yaratabilir. Ayrıca gezmek, dolaşmak, arkadaşlıklar, merak edilen şeylerle ilgilenmek, yeni konularla tanışmak, araştırmak, iletişim, haberleşme, yabancı dil öğrenme, el hüneri isteyen işlerle ilgilenmek için en doğru zaman olabilir. İkizler, Aslan, Terazi ler için faydalı, Başak, Yay ve Balıklar için sert etkili sayılır….

Kolayı, güzeli, faydalıyı ve pişmanlık vermeyecek seçimler yaparak huzur ve mutluluk içinde olmak dileklerimle… Sevgiler…..

@nurantunçel

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu