Joni Patry ile Haziran 2019 Vedik Astroloji Yorumu

HAZİRAN 2019 JONI PATRY İLE VEDİK ASTROLOJİ YORUMU

  

 

BÜYÜK DEĞİŞİM İŞTE BURADA!

 Bugün sizlerle Haziran ayını ve bu aydaki oluşumların tüm yaz bizi nasıl etkileyeceğini konuşacağım. Çünkü, bu ay o kadar çok yoğun gezegen konumları var ki.. ve sizleri nelerin olacağı konusunda bilgilendireceğim ve daha çok da kişisel olarak neler yapılabileceğine değineceğim. Çünkü, bu devre insanlık için çok kritik, önemli bir devre ve daha önce hiç bu kadar herşey dolup taşmamış, hiç bu kadar yoğunlaşmamıştı ve bu da büyük bir kriz oluşturacak kapasitede.

 Bu ay, Mars İkizler burcunda. Mars, Mayıs’tan beri İkizler’de. Dolayısıyla, Mayıs ayından beri olanlar olmaya devam ediyor. Ama bu ay biraz daha yoğunlaşacak. Çünkü, Mars Satürn ile karşıt açı yapıyor, Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ile kavuşumda ve bir de üstüne üstlük ay konumları- yeni ay, dolunay- da iyice bu oluşumları alevlendirecek. Tüm yıl boyunca konuştuğumuz şeylerin nasıl da doruk noktasına çıkacağını izleyin ve görün. Çünkü, 2 Temmuz’da Güneş Tutulması var. Bu tutulmanın çok büyük, majör bir etkisi olacak. Bu tutulma derecesi Haziran’da Mars tarafından tetiklenecek! (Tekrar hatırlatayım ben Vedik astrolojisine göre gezegen konumlarını inceliyorum.)

Mars, bu ay tetikleyici nokta oluyor. Mars, Venüs ile kavuşumda ve Satürn ile karşıt açıda olacak. Mars- Satürn karşıtlığı her zaman gerilemeleri, aksilikleri, gecikmeleri ortaya çıkarır. Herşey o kadar kolaylıkla akıp gitmez, sonuca ulaşılamaz ve bu da kişiyi hüsrana uğratır.

Ayrıca, Mars’ın Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ile kavuşumuna bakarsak.. Rahu herşeyi büyütür, herşeyi daha yoğun hale getirir ve bir de Merkür bu kavuşuma eşlik ediyor.. Merkür de iletişimi temsil

eder ve hepsi de İkizler burcunda kavuşumda. İkizler de, iletişim, seyahat, ticaret ve birbirimizle bağlantıda olduğumuz herşeyi temsil eder. Dolayısıyla, iletişime dair herşey karışacak. Buna internet, tüm ulaşım araçları (havayolları, otobüsler, trenler..) da dahil.

İnsanlar öfkeli olacaklar. Çünkü, Mars, kızgınlık, öfke de demek. Pek çok grev ve gösteri le karşı karşıya kalabiliriz. Bu grevler, insanların seyahatlerini engelleyebilir. Örneğin; havayollarında ya da tren veya otobüslerde, taksilerde yapılan bir grev.. Bizi birbirimize bağlayan yollarda çelişkili durumlar olabilir.

Merkür’ün İkizlerle olması bilgisayarlarla ilgili bir durum yaratır. Hacklenme olayları olabilir. Belki de bu hackleme, tüm uçakların havada olduğu ve bilgisayarların birden karıştığı ve büyük bir kaosun oluşabileceği şeklinde olabilir.

Tabii bir de sizin diğer insanlarla olan iletişiminizi de unutmayın. Bu devre kontrat imzalamak için uygun bir zaman değil. imzalarasanız muhtemelen pek istediğiniz gibi gitmeyebilir. Çünkü çok fazla öteleme ve problemler açığa çıkabilir.

Satürn de Ketu (Güney Ay Düğümü) ile Yay burcunda kavuşumda olacak. Bu da insanların inanç sistemleri ile ilgilidir ki bu noktada patlamalar olabilir. Çünkü insanlar bu devre öfke, kızgınlık halini yoğun yaşayabilirler. Yay, dini temsil eder. Dolayısıyla, dini fanatizm yüzünden daha çok terör olayları duyabiliriz. İnsanlar inandıkları şeyler açısından anlaşmazlıklar içindeler ve kendi doğrularını savunan, fikrinden dönmeyen dik kafalı bir hal alabilirler. Kendi adaletleri ve ahlakları noktasında ısrarcı hale gelebilirler ve bu durum dünya üzerindeki politik liderlere pek de yardımcı olmaz ve kutuplaşma olabilir. Kutuplaşma nedir? Kutuplaşma kitlelerle ilgili, insanlarla ilgili. Herkes kutuplaşmış halde. Çünkü herkes kendisinin haklı olduğunu ve kendine göre bir fikri olduğunu düşünüyor. Bu yüzden de aslında politik liderler, öfkeli, kendi doğrularını savunan, fikrinden dönmeyen, asi, fanatik kitlelerin de bir yansımasıdır.

Bundan çıkarılacak çok büyük bir ders var… Şu anda gördüğünüz belirginleşen herşey, işe yaramayan, işlemeyen hükümetin gittiği eski yollar ve politikalar sona erecek. Neden mi? Çünkü,  Satürn ve Ketu, Yay burcunda kavuşumda. Bu da sona ermeleri, bozulmaları gösterir.

Ayrıca, bu yıl boyunca meydana gelen Satürn, Plüton kavuşumunu da unutmamak gerekir. Bu da hükümetlerin gittiği eski yolların sonra ermesi, diktatörlüğün bitmesi demektir. Herşey bir sona geliyor. Ancak, sağ ve solun aşırı kutuplaşmaları birbirini tahrip edecek. Ancak, tüm bunlardan da  yeni bir şey doğacak..

Aslında bakarsanız, herkes aynı şeyi istiyor. Ancak herkes kendi yolundan giderek aynı şeye ulaşmak istiyor. Nedir bu herkesin istediği şey?: Mutluluk, huzur, barış, gönül ferahlığı, rahatlık, hoşnutluk, dünyanın BİR olması. Evet, belki kaostan, öfkeden mutlu olan insanlar olabilir ama halk genelinde aynı şeyi istiyor. Hepimiz biraraya gelmeyi, birlik olmayı istiyoruz.

Peki, tüm bu kaostan, krizden çıkaracağımız büyük ders nedir?: BİRLİK DUYGUSU. Çünkü, şu anda dünya anlşamazlıklar içinde, kavgalar oluyor. O kadar koptuk ki birbirimizden ve bu çok uç noktalarda ve hattâ o kadar uç ki daha önce hiç bu kadar aşırı uç bir noktaya gelinmedi. Ne olacak?.. Tüm bu kaynama, kaynayan, şiddeti gittikçe artan olaylarla insanlar birbirinden çok kopuk ayrı hissediyorlar. Onlar Birlik Duygusunu hissetmiyorlar! Bir bağlantı hissetmiyorlar! Ne olacak peki?.. Bir olay birbirimizle daha çok bağlantılı olmayı öğretemez mi? ve işte tüm amaç da budur. Bu devre maalesef çok kutuplaşıyoruz ve çok yoğunlaşıyor herşey..

Satürn-Plüton şu sıralar kavuşumda ve bu kavuşum gelecek Ocak’a kadar devam edecek. Bu yıl en fazla hareketli, dramatik, tesirli yıllardan biri olacak ve 2020 ise bundan biraz daha fazla olabilir. Ancak, şu anda gezegenimiz dönüşümsel bir değişime giriyor! Mayıs-Haziran ve Temmuz aylarında olan olaylar çok tahakküm edici. Temmuz’daki Güneş Tutulmasının etkisiyle de çok belirgin, olağanüstü şeyler olacak ve sonuçları 2020’de yaşanacak ve hattâ bu 2020’deki Amerika’da olacak seçimleri de etkiliyor. Bu gelecek 3 ayda olacak şeyler çok büyük ve bu olacak şeyler değişimleri yaratacak ve 2020’de de bunlar belirgin şekilde artmış olacak ve 2020 yılında çok büyük bir şey olacak. Benim tahminim, 26 Aralık 2019’da meydana gelecek Güneş Tutulmasından sonra bu başlayacak ve 18 Şubat ile 21 Şubat 2020 tarihleri arasındaki olayları imkansız hale getiriyor. Çok ama çok büyük olaylar olacak…

 Ancak, Haziran ve Temmuz’da olacak şeyler bunlardan ayrı. Eğer dikkat ederseniz, olaylar kaynamaya başladı ve bunun nispeten nereye varacağını da tahmin edebilirsiniz… ve Ocak özellikle Şubat 2020’ye dikkat edin. Kaynayan olaylar, o tarihlerde sonucunu verecek.

 Korku büyüyor! Korku büyürse ne olur? Borsa’yı etkiler, ekonomiyi etkiler. Gördüğünüz üzere, ekonomi bir dönüşümde. “Ekonomi çökecek” demiyorum. Ancak, o kadar istikrarsız olacak ki, siz bunu çöktü gibi düşünebilirsiniz. Ancak dikkat edin.. bazı hisse senetleri, bazı kuruluşlar, ekonominin bazı kısımlarında artış var.. Borsa kitlesel korkudan dolayı düşmeye başladığında petrol fiyatları artacaktır.. ve kripto paraya dönersek.. 2020-2021’de bayağı iş yapacak. Çünkü, insanlar korktukça, borsa ve ekonomi etkileniyor ve değişecek. Düşmeyecek ama değişmesi gerekiyor. Çünkü, dışarıda çok fazla para var, çok fazla milyonerler var onlar bir şekilde paralarını birşeye yatırmak zorundalar ve kripto para da geleceğin yatırımı. Bu yaz, ekonominin nasıl değiştiğini, petrol fiyatlarını izleyin, artacak…

Ticaret ile ilgili problemler olabilir. Merkür gezegeni ticareti temsil eder ve Mars ve Rahu ile kavuşumda  ve Satürn ve Ketu ile de karşıt açı yapıyorlar. Bu o kadar yoğun bir enerji ki..aralarındaki ikilem, çekişme olağanüstü..

1 ve 2 Haziran’da Mars, yaklaşık 16 derece İkizler burcunda olacak. Bu derece 2 Temmuz’da meydana gelecek Güneş tutulmasının derecesi. Tutulma’da 16 derece İkizlerde olacak. Mars ne zaman bir tutulmadan önce ya da sonra bu sıcak noktayla keşisse, bir şey tetiklenir bu da 1-2 Haziran civarında olacak..

Mars Haziran’da, sınırların dışına çıkıyor, astrolojide bu şu demek; deklinasyon/yükselim (bir yıldızın gökkubede eşlek düzlemine göre açısal uzunluğu) sınırlarının altında ya da üstünde olmasıdır. Yani, eğer bir gezegen 23 derece göksel  ekvator üzerinde yükselirse ya da alçalırsa buna deklinasyon denir.  Dolayısıyla, Mars limitlerin dışına çıkıyor ve Mars da öfkeyi ve patlamaları temsil ettiği için, bu devrede pik yapacak ve en yüksek noktaya ulaşacak!

 Size şunu söylemeliyim.. 11 Eylül 2001’de Mars yine sınırlarını dışına çıkmıştı! Yaklaşık 27 derece deklinasyondaydı..

Bir başka şey de; Mars’ın Nakşatra (Takımyıldızı) Ardra’da olması. Ardra takımyıldızı, trajik olayları, gözyaşını temsil eder. Bu konum yine 11 Eylül 2001’de yine aktive olmuştu!

12-14 Haziran’da dikkat edin. Çünkü, Mars Rahu ile kavuşumda ve bu patlayıcı bir enerji. 14 Haziran ile birlikte, Satürn ile karşıt açı yapıyorlar. Bu da patlayıcı olayları engelleyebilir, bazı sınırlamlar ve aksaklıklar olabilir, majör problemlerin ertelenmesine neden olabilir.

15-18 Haziran’da Mars, Rahu ve Merkür kavuşumda. İletişimde ve seyhatte aksaklıkların olabileceğini unutmayın.

17 Haziran’da dolunay olacak. Ay, olayları tetikler. Ay o tarihte Satürn ve Ketu (Güney Ay Düğümü) ile kavuşumda olup, Mars, Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ve Merkür ile de karşıt açı yapıyor olacak ve Güneş de İkizler burcunda olacak. Tüm bu gezegenler İkizlerde bir araya gelecek,olaylar ısınacak.

 Tutulmalardan 6 hafta önce ve sonraki devreler dünyadaki doğal afetlerin oluşumunu tetikler. Oluşumlara işarettir.Depremler, yanardağ püskürmeleri, her türlü hava durumu olayları, fırtınalar olabilir.

 Güneş ne zaman Mars ile aynı burçta olsa, herşey ısınır. Bu önümüzdeki 4 ay, Mars Güneş ile aynı burçta olacak ve bu da herşeyi ısıtacak.SICAK BİR YAZ OLACAK… Öfke, şiddet ve terörizm içerikli…

5 Haziran’da Ay, İkizler’de olacak ve tam karşındaki burç olan Yay’da da 17-20 Haziran civarında olacak. Bunlar kritik tarihler.

 Bu ay, ardı ardına herşeyin değişmesine neden olan, sorunlar ve korku yaratan oluşumlar var ve bu da bu ay herşeyin değişmesine neden oluyor.

 Bu gezegene birbirimizle olan ilişkilerimizi şifalandırmak için de geldik. Şuan buna imkan tanıyan şimdiye kadarki en uygun devredeyiz. Birisinin sizin öfkenizi, duygularınızı, hislerinizi tetiklediği her an aslında bu, kendinize bakıp, geri çekilip içinize dönmeniz için bir fırsattır. “Bu duyguyu bende yaratan şey ne?” diye sorgulama imkanıdır. Çünkü, dışarda olan sizdekinin yansımasıdır, sizin içinizde olanın.. Dolayısıyla, bu devre değişim ve dönüşüm için çok güçlü bir devre.

 Bence, bu devre, bir araya gelmek ve farklılıklar yerine benzerlikleri bulmak için tam bir manevi duyguların oluşacağı sipiritüelist bir hareketin ortaya konma zamanı. İşte bu yüzden bu devre  gezegendeki en dönüşümsel manevi zamandır ve bu çok daha yoğunlaşacak.

 Bu devreyi akıllıca kullanın. Söylediklerinize dikkat edin. Geri çekilin ve kendinizi izleyin ve bağlantıyı koparmak yerine insanlık ve arkadaşlarınız ile bağlantınızı bulmaya çalışın. Öğrendiğimiz şey bu.. Ayrımcılık yapmayın, kendini ayrı tutmayın, birliği, BİRLİK olmayı öğren…

 

Çeviri: AylinER

https://www.youtube.com/watch?v=uAySVAZF76A&t=17s

Check Also

Bunu anladığınızda Tüm Hayatınız Değişecek – Bruce Lipton