Joni Patry ile Mayıs 2019 Vedik Astroloji Yorumu

“BÜYÜK” DEĞİŞİM GELİYOR!


Bugün Mayıs ayını konuşmak istiyorum. Bu ay, gerçekten ama gerçekten 2019’un “dönüm noktası”. Çünkü, gezegen enerjisi olağanüstü düzeyde değişiyor. Bu ay meydana gelecek en önemli oluşum, Mars’ın İkizler burcuna geçişi ile Rahu (Kuzey Ay Düğümü) kavuşumu ve Satürn ve Ketu (Güney Ay Düğümü) ile de karşıt açı yapması.

 Bu ay, çok ama çok önemli astrolojik olayları konuşacağız ve olayların dünya için ve bireysel olarak bizler için ne anlama geldiğini inceleyeceğiz. Bu ay, tüm yapı değişecek. Sosyal çevre, ortam, hiç beklemediğiniz şekilde değişecek. Size fark edip, dikkatli olmanız için bazı günleri söyleyeceğim. Çünkü, bu günler dönüm noktaları ve bu ay ve Haziran da dahil çok ama çok özel bazı olaylar olacağını tahmin ediyorum. Mars, İkizler’e geçtiğinde olacak. İkizler, iletişim ile ilgilidir. Mars, öfkedir,parçalanma, bozulma, karmaşadır. Mars’ın İkizler’de olması ve Rahu ile kavuşuma geçmesi çok daha büyük bir şeyin patlaması demektir ve bazı şeyleri dışarı çıkmasını sağlar. (Daha fazla açıklama yapmadan şunu tekrar belirtmeliyim. Ben Vedik astrologuyum ve Batı Astrolojisine göre gezegenlerin konumu farklıdır.-tüm gezegenlerin pozisyonları batı astrolojisindekine göre bir burç geridedir- Bu yüzden Batı astrolojisine göre farklı değerlendirme yapıyorum) Ancak, incelediğim şekli ile astronomik olarak bunlar doğru konumdalardır…

Konumuza geri dönersek, Satürn, 1-2 Mayıs Ketu (Güney Ay Düğümü) ile tam olarak kavuşumda olacak. Dolayısıyla, daha başında ay müthiş bir patlama ile başlıyor!.. Satürn ve Ketu, artık işe yaramayan ve gizli olan tüm eski şeyleri açığa çıkıyor, geri getiriyor. Çok fazla şey ortalığa dökülecek, açığa çıkacak. Pek çok insan, “şu dünya ne kadar da kötü bir zamandan geçiyor, şu dünya ne kadar da kötü bir yer oldu!” diyor.. Şunu söylemeliyim ki yıllar önce de aynı şeyler olmuştu ama bunu fark etmemiştik, belki de bilemedik… Şimdi herşey açığa çıkmış durumda, ortada olduğu için bizler bu yüzden dünyanın çok daha kötü bir yer olduğunu düşünüyoruz. Ama önceki zamanlarda da bu kadar kötü şeyler yaşanmıştı! Örneğin; 2. Dünya Savaşını ve o savaşta neler olduğunu, ne kadar kötü şeyler olduğunu bir hatırlayın.. İnsanlar, belki de Almanya’daki insanlar o devrede bu kötü olan herşeyin farkında değillerdi.. Ama şimdi herşey aşikar, herşey ortada! Ve bizler bu kötüleşmenin farkındayız. Cinayetler, suçlar, hükümetlerin ve medyanın yalanları.. ama şimdi artık biz daha çok bunların farkındayız, pek çok şeyin farkındayız. Ünlü,şöhretli insanlar, kiliseler, herşey hakkında gizli olan, yalan olan, yanlış giden herşey açığa çıkıyor. Şunu çok iyi bilmenizi istiyorum; yaptıkları herşey çok dikkatlice takip edilen, mercek altında alınan pek çok lider var. Diğer tüm dinlerin kiliseleri, kiliselerde olanlar, bu kiliselerin başındaki dini liderler, eğer doğru yoldan gitmiyorlarsa, dikkatli olmalılar, herşey ortaya çıkacak, ve çıkıyor da. Bu aslında iyi birşey. Çünkü, bu şekilde bizler de gerçeği bileceğiz.

Herkes dünyayı kendi filtresine göre, kendi filtresinden geçirerek algılar. Filtreleriniz, siz çocukken, çocukluğunuzun çok erken dönemlerinde oluşur. Dünyaya karşı ortaya koyduğunuz davranışlar, tavırlar, hepsi sizin hissettiklerinize dayanır. Bu sizin duygusal bedeninizdir. Pek çok zaman, gerçeklere aldırış etmeyip, belli bir şeye inanmak istersiniz.. ben bu tutumu herkeste görüyorum. İlk tepkiniz ile hareket etmeyin. Çünkü, sizin inandığınız bir şeyi destekleyen şeye inanmak isterseniz ve bu yüzden de belki de orada duran, ortada olan gerçeği, asıl olanı gözardı edersiniz, reddedersiniz. Demek istediğim nokta şu; insanlar inanmak istediklerini inanırlar!.. ve tüm komplo teorileri ortada, ne kadar radikal olursa o kadar çok inanılıyor. Ama ortaya koydukları gerçekten de doğru olan mı?!.. Sizden istediğim; lütfen zihninizde sorgulayın. Pek çok insan kandırılıyor, aldatılıyor ve beyinleri yıkanıyor. Beyinleri yıkanmış o kadar çok kişi var ki. Medyada olanlara bir bakın… beyinleri yıkıyorlar, ve özellikle pek çok dini inançlar, tarikatlar, insanların beyinlerini yıkıyor. İnsanlarda kaçınılmaz son, kıyamet ile ilgili korku oluşturuyorlar ve onları kontrol ediyorlar. Bu yüzden, inanmak istediğiniz gibi gitmeyin. Herşeyi sorgulayın ve gerçek anlamda açık fikirli olun ve bir durumda her iki tarafı da inceleyin.Çünkü, ortada sadece aldatma, inkar yok, ayrıca, tüm dünyada beyin yıkama operasyonları da devam ediyor. Tam bu zamanda, tüm dünyadaki liderlerin kişisel hata ve kusurlarına da yer yok. Çünkü, zaman uyanma zamanı! Dünyanın değiştiği bir zaman! Bizler ise bir kişinin yapay kişiliklerine odaklanıyoruz ve ülkelerin nereye doğru gittiğine dair büyük resme odaklanmıyoruz. Başımız belaya girecek! (Amerika ve lideri için konuşuyor) Amerika’nın çok fazla şeyle uğraşacağını, problemle karşı karşıya kalacağını söyleyebilirim.

1.5 yıl boyunca, Kuzey ve Güney Ay Düğümü (Rahu ve Ketu) İkizler-Yay aksında olacaklar. Onurlandırdığımız, saygı ve gurur duyduğumuz pek çok değer ve şey değişecek, bozulacak.Karanlık ve aydınlık olan güçler var.Karanlık ve aydınlık karşı karşıya gelecek, çarpışacak! Bu büyük bir restleşme, karşılaşma! Dolayısıyla, gerçeğe açık olmalıyız. İnsanlığa gerçekten de yardım etmek istemeliyiz, insanlığı düşünmeliyiz. Haklı, haksız olma olayı değil bu, liderlerin yüzeysel, ya da daha iyi bir kişi olduğunu düşünme zamanı da değil.. Satürn’ün Ketu (Güney Ay Düğümü) ile yaptığı kavuşum, uygun ve geçerli olduğunu düşündüğümüz tüm inançların çökmesine neden olacak. İnançlardan bahsediyorum. Çünkü, olay inançların, dinin ve kanunların temsil ettiği Yay burcunda gerçekleşiyor. Kanunlar da bozulacak. Çünkü, kanunlar insanların oluşturduğu şeyler. Esas bize rehber olan sipiritüel-ruhani kanunlardır ki biz o kanunlardan faydalanmalı, onlarla bağlantı kurmalıyız.

 Mars’ın İkizlere geçmesinden önce 1-2 Mayıs civarında olan başka bir şey de; Mars’ın konumu. Mars’ın, Satürn ve Ketu ile oluşturacağı açı. Bu ne anlama geliyor? Anlamı şu olabilir; kazaların olacağı bir zaman olabilir. Size garanti ederim ki; bu ay, çok daha fazla şiddet olacak ve insanlar duygu yüklü olacaklar. Çünkü, gerçek yerine kendi fikirleri ile çok fazla odaklı ve bağlantılı olacaklar! Gerçeğe açık olun, daha önce kendinizi açmadığınız şeylere  kendiniz açın. Açık olun!

 4 Mayıs civarı Yeni Ay. Yeni Ay Koç burcunda gerçekleşecek. Bu gelişme, ilerleme zamanı, şeyler ileri doğru hareket ediyor. Ama şunu da hatırlayın; Jüpiter tüm bu ay boyunca Gandanta (Mistik Düğüm) pozisyonunda olacak. Bu ne anlama geliyor?: Jüpiter, su grubundaki Akrep burcunun son derecelerinde ve bu da Zodyak’ın çok tehlikeli bir kısmıdır. Bu yer, yıkımın yeridir. Akrep’in kuyruğudur. Jüpiter, Akrep’in son derecesinde geri harekette. Bu da, kıskançlık, açgözlülük, patlamalar getirecektir. Eğer kendiniz açar ve bakarsanız, bunun bir temizleme olduğunu da görürsünüz. Görüşümüzün temizlenmesi, bu kadar şartlanmış olmamak için görüşün temizlenmesi.. Çünkü, gerçek geliyor!Gerçek açığa çıkacak. Gandanta pozisyonu, uçlarla aşırılıklarla, son derecelerle ilgilidir. Boğulma, kontrolü kaybetmedir.. Sadece ülkeler, kitleler değil, pek çok birey, bireysel olarak da kontrol kaybedecek ve Satürn ve Ketu da kavuşuma geçtiğinde, pek çok şöhretli ve ünlü insanın çok büyük sağlık problemleri ile karşı karşıya kaldığını, ölümlerini göreceksiniz. Unuttuğumuz eski film yıldızları, eski liderler ölebilir. Birden ardı ardına ölüm haberlerini duyabiliriz. Bunu kendi özel yaşamınızda da görebilirsiniz. Pek çok insan hastalanıyor ve ölüyor. Eğer kişilerin zodyakta bu noktada gezegenleri varsa, haritalarındaki bu stresli konumlar onların hastalanmalarına ve ölümlerine neden olabilir.

Bunun yanında, bu devre, inanç sistemindeki eski düzenin, aldatmacaların, kandırmaların sona erdiği bir devre. Bu hakikatin açığa çıkması, gerçekleri görme zamanı. Bu devre, insanların maneviyatlarını yaşamak için içinlerine dönüp, içlerine bakmalarına yardımcı olacak. Bu devre dışarıda arama değil, dışarıda kendilerini yönlendirecek birini bulma devresi değil. Sorumluluğu alma, içine dönme, içine bakma ve ilahi olan kendinizle bağlatıya geçme zamanı. Bu zaman bunu yaşamanıza imkan veren bir süreç. Bu gerçek anlamda “canlı”, “yaşayan” olmak için müthiş bir zaman.

 Jüpiter, 28-29 derece Akrep’te Gandanta olduğunda, Başkan Trump’ın da Ay’ı 28 derece Akrep’te olacak ve Güneş’i de 29 derece Boğa’da olacak. Haritasındaki gezegenler, Gandanta olan Jüpiter ile aktive olduğu için, Amerika’daki ortamı düzeltecek çok şeyi olacak ve uğraşacak da..ve belki de bazı şeyleri yapabilecek.. Örneğin, Meksika sınırına düşündüğü duvar gibi.. ve insanlar “belki de yapılması gereken budur” diye düşünmeye başlayabilirler. Çünkü, Meksika’da tam olarak neler olduğunu bilmiyoruz ve belki de Hükümetin ciddi olarak sınırları korumasının bir sebebi olabilir ve hükümetin bunu sır olarak saklamaya devam etmesi gerekebilir. Jüpiter, Trump’ın Güneş’i ve Ay’ı ile açı yaptığı için, Trump istediğini elde edebilir. Güneş’i de 10. Evde. Dolayısıyla, bu süreçte korunuyor. Yapmaya çalıştıklarını yapabilecek. Bekleyin ve görün.

Jüpiter, bir ileri bir geri hareketini Ekim’e kadar yapıp duracak.

6 Mayıs civarında, Mars İkizlere geçtiğinde farkındalıklarda çok büyük bir değişim olacak. Benim tahminime göre 7 Mayıs’ta bazı krizler ortaya çıkabilir. Astrolojik olarak Mars, Ay ile birlikte sıfır derece İkizler’de olacak. Bu konumu Amerika’nın haritasına oturttuğumda, görüyorum ki Amerika’nın Natal Mars’ı da orada ve 7. Evde. Bu da ülkeyi tehdit eden düşmanların olduğunu gösterir. Mars’ın İkizler’de olması, İkizler’in de iletişimi temsil etmesi, iletişimde bozulmaların olacağına da işaret. İkizler ayrıca seyahatleri de temsil eder. Kitle iletişim, teknoloji, bilgisayarlar, internet konusunda ana problemler olabilir. Sadece basit hackleme olayları değil, tamamen çökertme gibi çok büyük birşeyler olabilir. Hava yolculuğunda problemler.. Havaalanı şirketlerinde büyük bir şeyler olabilir, kazalar olabilir. Aslında her çeşit taşıma araçlarında, taşımacılıkta olabilir. Gemilere de bakın, trenlere de bakın.. Bunları tetikleyecek şey, Mars ve Rahu’nun (Kuzey Ay Düğümü) İkizler’deki kavuşumudur. Mars İkizler’in ilk derecelerinde seyahat ederken, “Naksahatras”dadır ve bu da Mars’ın etkilerini çok daha güçlü ve çok daha vahşi,şiddetli yapar. Bu da öfke demek, şiddet demek ve tabii ki terörizm demek. Çünkü, Satürn ve  Ketu (Güney Ay Düğümü) Yay burcunda kavuşumda olduğu için, bu dindeki köktendincileri işaret eder. Bu da patlayacak başka bir alan ve bu ay aktive olacak.

8 Mayıs civarında Jüpiter, Venüs gezegeni ile üçgen açı yapacak. Venüs, bu ay, Balık burcunda olmasından dolayı yüceliyor (exalted). Venüs’ün Jüpiter burcu olan Balık’ta olması çok talihli bir durum yaratıyor. Bu konum, insanları bir araya getirecek ve insanlar kalplerini açacak. İnsanlar, şefkatli, sevgi dolu olacaklar. Çünkü, bu süreçte olan olaylardan dolayı bu şekilde olmak da zorundayız.

Nisan ve Mayıs’taki Gandanta pozisyonu boğulmaları sembolize eder. Hava durumunda önemli olaylar olabilir, tüm dünyada seller olabilir. Çok sert hava şartları oluşabilir. Gerçek anlamdaki seller, boğulmaların, tabii ki duygusal karşılığı da vardır; duygusal uyumsuzluklar..

 18 Mayıs’ta Dolunay 3 derece Akrep’te olacak. Mayıs’ın ilk haftasında olan olaylardan sonra, (özellikle 7 Mayıs’a dikkat edin, birşeyler patlayabilir) Dolunay ile birlikte büyük farkındalık olacak.

Mayıs’ın sonuna doğru gidersek, 31 Mayıs’ta Mars, 15 derece İkizler’de olacak. Amerika haritasına bakarsanız, Natal Jüpiter’i 15 derece İkizler’de ve ayrıca Başkan Trump’ın Merkür’ü de 15 derece İkizler’de. Liderler ve Ülkelerin haritalarını incelerken, önemli gördüğüm bir nokta şudur; Liderlerin haritası ile ülkenin haritasında hizlanma olmalı, paralel giden pozisyonlar olmalı. Bu nokta Başkan Trump’ın böyle bir hizalanması var. Aslına bakarsanız, Amerika’nın Doğum haritasındaki Satürn, Başkan Trump’ın Jüpiter’inin de tam olduğu yerde yani her ikisi de 24 derece civarında Başak’ta.

Bu ay boyunca, Kuzey ve Güney Ay Düğümleri ve Satürn pozisyonundan dolayı, bu ay krizlerin ortaya çıkacağını söyleyebilirim. Gerçekten de pik noktaya çıkabilir. 2019’da ortaya çıkan şeyler, 2020’de de devam edecek. Bu önemli. Bu Ay ve Haziran, önemli olayların olmasına önderlik edecek ve bu olaylar ve etkileri de 2020 yılının yarısına kadar devam edecek. Amerika’nın Jüpiter’I Başkan Trump’ın Merkür’ü ile İklzler burcunda kavuşumda ve Mars transiti de bu kavuşuma damgasını vuracak. Bu konumdan dolayı, çok büyük bir şey olacak. Bu dünyayı çok ama çok kızdıracak. Özellikle, Amerika’da gerçekleşen şeyden dolayı..

Bazı şeyler su yüzüne çıkacak. Tüm liderlerin bir şekilde geçmişlerinde bazı yolsuzluklar olmuştur.Bu gezegenin ilahi oyunu ile tüm bunlar bir araya geliyor, açığa çıkıyor. Çünkü, başlangıçlar, açılımlar ve farkındalıklar için herşeyin ortaya çıkması önemli. Lütfen, Hakiki gerçeklere karşı açık olun!

Ne düşündüğünüzü ve neye inandığınızı unutun, bir tarafa bırakın. Durun artık. Herkesin yargıları vardır.  Her zaman inanmak istediklerinize karşı daha az direnç gösterin ve gerçekten de ne olduğuna daha çok dikkatinizi verin ve bu insanlıkta bir dönüm noktasıdır.

 Biraz da ekonomiden konuşmak gerekirse, dengesiz olabilir ama öyle çok büyük bir çöküş olmayacak. Evet, pek çok şirketin borsadaki durumlarında düşüş olabilir ama bazılarında da yükseliş olacak. Petrol fiatlarında borsada yükseliş olacak. Kısacası, ekonomide yükseliş ve düşüşler olacak.

Bu arada Kanada’nın doğum haritasını incelediğimde, ciddi olayların olabileceğini gördüm. Terörizm burada da yüzünü gösterebilir. Amerika’nın Güney sınırına bakıyoruz ama Kuzey sınırını da takip etmeliyiz…

Hiç kimse kendisine yalan söylenmesini sevmez. Lütfen, dünyanın yok oluşu ve yıkımı ile ilgili aşırı uçtaki bazı komplo teorilerini dinlemeyin. Çünkü, fark yaratan pek çok iyi insan var. Ben sizlerin de onlardan biri olmanızı isterim.

Bu devre, içimize dönüp bakmak için bir imkan. Hepimizi birbirimize bağlayan o ilahi kıvılcımı bulun. Hepimiz birbirimize bağlıyız. Hepimiz BİRiz. Hepimizde o ilahi kıvılcım mevcut. O kıvılcım bizim kalbimizde. Bu devre bunu geliştrimek ve tanımak için elverişli bir devre. Bu devredeki problem; buna kimsenin dönüp bakmaması! Herkes dışa dönmüş, dışarıya bakıyor,dışarıda arıyor. İçimize dönme, içimize bakma imkanını kullanmak yerine herkes suçu liderlere atıyor, dünyaya, diğerlerine atıyor! İşte bu yüzden bu kadar krizi yaşıyoruz. Kriz içindeyiz. Çünkü, birbirimize bağlı olduğumuzu fark etmiyoruz! Hepimiz BİRİZ. Hepimizin kalbinde o ilahi kıvılcım mevcut. Buna bağlanırsak, şifalanırız. Sadece kendimiz değil, ayrıca dünya da şifalanır.

İşte herşey bununla ilgili, bize bunu demek istiyor. Endişe etmeyi bırak, başkalarının ne yaptığı konusunda da endişeyi bırak. Sadece içinde olanlar konusunda endişe et, sadece içini düşün. Hepimizin birbirine ilahi şekilde bağlı olduğunu fark ettiğinizde, o kıvılcım size aradığınız şeyi verecek; umudu, mutluluğu. İşte bu devre bizi içimize dönüp bakmamız için zorluyor. Çünkü, ihtiyacımız olanı içimize bakıp almıyoruz. Bu dönüm noktası! Bu çok ama çok zor bir ay olacak ama, bu zorlukla bizler karakterimizi yeniden yapılandıracağız ve  ihtiyacımız olan yere bakmamızı sağlayacak. Bu devre insanlık çok derin bir temizlenme-arınmaya doğru gidiyor. Tüm olumsuzluklar aslında bizi içimize bakmaya zorluyor.

İnsanlar güvenlerini yitirdiler. Liderlere ve dinlere de güvenlerini yitirdiler. O güveni nasıl bulacaksın? İçine bak, içine dön! Bu maneviyat, bu ilahi kıvılcım seni ve dünyayı kurtaracak ve bu da harika ve çok güçlü bir şey. Bu gezegende bu devrede yaşıyor olabilmek ne muhteşem bir şey!

 Çeviri: AylinEr
https://www.youtube.com/watch?v=bnL5DGhtn6g&t=88s

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu