Eylül 2018 Joni Patry Vedik Astroloji Yorumu

Geçtiğimiz yaz aylarında, üç tutulma ile yıkım, kaos, virüsler, öfke patlamaları gibi olaylar yaşadığımız, aşırı yoğun geçen günlerden sonra, bu ay, çok olumlu enerjilerin açığa çıkacağı bir ay yaşayacağız. Bu geçtiğimiz ay pek çok kişi vefat da etti. Çünkü, bu devrede çok kritik süreçlerden geçtik. Tutulma zamanlarını hatırlayın, bu devreler en yoğun, en gergin zamanlardır.

Bu ayla birlikte pek çok olumlu şeyin meydana geleceğini düşünüyorum. Bu ayın ilk gününde Venüs, Terazi burcuna geçiyor ve 1 Ocak’a kadar da orada kalacak. Size bir kere daha hatırlatayım.. Ben Batı astrolojisine göre gezegenleri ve konumlarını incelemiyorum, Hint Astrolojisine göre gezegen ve konumlarını inceliyorum…

Tekrar Venüs’e dönersek.. Venüs, Ekim ayında rötara girecek ve sanki yavaşlıyor gibi gözükecek. 4 ay boyunca, Venüs Hint Astrolojisi’ne göre Terazi burcunda kalacak. Bu konum güçlü bir konum. Çünkü, Terazi, denge, adalet, doğruluk, ilişkiler, huzur ve hepsinden çok aşk, sevgiyi tesil eder. Bu ayda, insanlar daha çok kendilerini açacak, kalplerini açacak, ilişkiler odak noktası haline gelecek. Bu devrede bir ilişki yaşamayı düşünüyorsanız, bunun tam zamanı. Bu devre, kalp enerjisini şifalandırma zamanı.

 Venüs, Ekim ayında rötara girecek… Venüs,13 Eylül’de Jüpiter ve Ay ile aynı hizaya gelecek ve o gün Jüpiter ve Ay çok güçlü olacak. Bu aynı hizada konumlanma, Nakshatras Takım Yıldızı içinde olacak ve özellikle bu 13 Eylül, yapacağınız bir iş için çok güçlü, çok hayırlı bir gün. O akşam gökyüzüne çıkıp baktığınızda Ay’ın Jüpiter ve Venüs’ün ortasında olduğunu göreceksiniz.

Tüm ay boyunca, Jüpiter ve Venüs’ün Terazi burcunda olacağını göreceksiniz. Bunda güzel olan şey, Jüpiter’in Venüs’ün burcu Terazi’de olması. Dolayısıyla, Venüs, güçlü konumda ve bu gücünü sadece Jüpiter’e aktarmıyor ayrıca Satürn ve Mars’a da aktarıyor.

Venüs’ün Terazi’de çok güçlü konumda olması, huzur ve barışın, aşkın ve biraraya gelme ihtiyacının da açığa çıkmasına vesile. Tabii ben bu ayın her an güllük gülistanlık geçeceğini de söylemiyorum. Çünkü, Mars, Ketu ( Güney Ay Düğüm) ile beraber. Bu ay, Mars ve Ketu’nun tam olarak birleştiğini, bir araya geldiğini göreceğiz. Bu birleşme, 24 Eylül ile 26 Eylül tarihleri arasında yaklaşık 9-10 derece Oğlak’ta olacak. Bu derece, bir önceki ay tutulmasının derecesi. Bu da şu demek; ay tutulması ile açığa çıkan konular, bir kere daha karşımıza çıkacak. Geçmişten gelen sorunlar, duygusal karmaşa, karışıklıklar… İşte yeniden devreye girecek… bu konulara bakıp, şifalanmamız gerekmekte.

 Mars’ın Ketu ile birleşmesinden terörizm, saldırlar, öfke ve buna benzer durumlar açığa çıkabilir. Bu ikisi biraraya geldiğinde başka bir olay da meydana gelebilir. Bu ikisinden yayılan enerji ile hepimiz de bir şeyler hissedeceğiz. Mars ve Ketu, bize ne konu üzerinde çalışmamız gerektiğini, yaşamlarımızda göz ardı ettiğimiz alanları gösterecek, ve bu alanlarda çalışmamız gerektiği açığa çıkacak. Bu ikisi Oğlak’ta biraraya geldiğinden ve Oğlak da bir açıdan dünyadaki olaylarla, hükümetlerle ve liderle ilgili olduğundan, bu konularda işe yaramayan, çalışmayan, bozulmuş noktaları, yıkımları gösterecek. Ben tüm dünyadaki ülkerden bahsediyorum..Tüm bunların olması gerekiyor. Olmalı ki, bu bozulmadan, yıkımdan yeni bir şey açığa çıksın, doğsun…

Venüs ve Jüpiter’in Terazi burcuda ve Jüpiter tüm ay boyunca Neptün ile üçgen açı (120 derecelik açı) yapıyor ve tabii ki, Neptün de Jüpiter ve Venüs birleşmesine üçgen açı yapıyor. Bu konumlardan, mistik, ruhsal, sipiritüel şeyler açığa çıkar. Ayrıca, bu açı, film ve sinemalarla da ilgilidir. Bu devrede ilham verici, iyileştirici gücü olan, ruhlarımızı, kalbimizi şifalandırıcı filmler ortaya çıkabilir. Bizlere birlik ve beraberlik hissi verecek filmler yapılabilir. Hatırlayın.. Venüs tamamen kalp enerjisini temsil eder. Venüs, kalpleri açıp, şifalandırır ve daha iyi ilişkiler kurmanızı sağlayan enerji yayar. Bu aydan itibaren, bu etki, 1 Ocak’a kadar devam edecektir.

 Size oldukça ilginç başka tarihler vermek istiyorum.

Örneğin; 11 Eylül. Bu tarihte Venüz, Uranüs ile karşıt açı yapıyor (180 derece). Uranüs 7 derece Koç’ya iken, Venüs de 7 derece Terazi burcunda olacak. Bu kalp enerjisinin uyanışı demektir. Uranüs, bizi uyandırır, farkındalık oluşturur. Bu süreçte de Uranüs, Venüs’ün kalp enerjisine yönelik, farkındalık oluşturmamızı ve uyanışa geçmemize vesile olacak. Ancak, bu uyandırış çok tehlikeli bir şekilde olursa hiç şaşırmam. Çünkü, Uranüs beklenmeyen değişimleri de sembolize ediyor ve ayrıca, bu ay pek çok depreme şahit olursak buna da şaşırmayacağım. Çünkü, Uranüs, ayrıca, yer sarsıntısını da temsil eder. Pek çok şeyin değişimini, yer değiştirmesini ama beklenmedik bir şekilde bunun olmasına vesiledir.

 Ayrıca, fırtınalar, yıkımlar da olabilir. Çünkü, bu ay, Satürn “durağan” konumda. Rötardan çıkmadan önce durağan hale geçiyor. İyi haber ise; neredeyse tüm gezegenlerin rötarsız olması. Bu, kötü alışkanlıkları değiştirmek için çok uygun bir zaman. Gelişme, ileriye doğru adım atma, hareket etme zamanı. Daha önceleri değiştirmekte zorluk çektiğimiz ve zorlandığımz konularda değişimin daha kolay olabileceği bir devre.

 Satürn, 6 Ekim’de yaklaşık 8 derecede Yay’da rötardan çıkıyor. Eğer, Astroloji haritanızda  Yay burcunda bu derecede bir gezegeniniz varsa, tıkanmış, ilerleyemiyor hissediyor olabilirsiniz. Önünüzü tıkadığını düşündüğünüz şeylerden kurtulmaya başladığınızı, blokajların kalktığı gibi bir şey hissedebilirsiniz. Bu ilerlemeye yönelik bir enerji olabilir. Ancak, Satürn durağan pozisyonda iken, daha sonra ister rötara geçsin ya da ilerleme pozisyonuna fark etmez, genellikle bir olayın başlamasına ön ayak olur. Bu o kadar kolay bir enerji değildir, problmler ve onlardan açığa çıkan şeyleri temsil eder, uçaklarla ilgili problemleri, patlamaları da.. Bu yüzden o durağan zamana dikkat edin. Dünyayı, ya da dünyamızı sallayan bir olay olabilir.

 11 Eylül’de kalbinizi açabilirsiniz. Bir aşk bulabilirsiniz, biri ile karşılaşabilirsiniz ya da sevdiğinize karşı açılabilirsiniz.

Eylül ayında Plüton bile rötardan çıkıyor. Plüton, her şekilde majör-ana olayları tetikler. Bozulması, çökmesi gereken şeylerin bozulmasına, çökmesine neden olur. Bu pozisyon 30 Eylül de meydana gelecek.

Venüs 6 Ekim’de rötara giriyor ve yaklaşık 16 Kasım’a kadar da rötarda kalacak. Terazi’de 4 ay boyunca kalacak. Venüs dünyaya en yakın gezegen.. Venüs geceleri gökyüzünde görülen bir yıldız, “akşam yıldızı” konumda olacak. Ve eski hikayelerde anlatıldığına göre, Venüsakşam yıldızı” diye tanımlanan şekilde gözle görülür hale geldiğinde, büyük bir olayın olacağı düşünülürmüş. Geçen Ocak’ta Venüs “akşam yıldızı” oldu ve Ekimde onu  “sabah yıldızı” konumundayken göreceksiniz. Bu da şu demek; tüm ay boyunca Venüs gökyüzünde parlayacak. Böylelikle ,Venüs neyi temsil ediyorsa, o konular iyice açığa çıkacak, parlayacak.

 Venüs, ayrıca bu süre zarfında Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ve Ketu (Güney Ay Düğümü) arasında orta noktada (mid point) bulunacak. Venüsün Kuzey Ay Düğümü ve Güney Ay Düğümü arasında orta noktada olması, muhteşem, büyüleci, güçlü  şifalandırıcı bir şeye de işaret etmekte…

 Venüs’ün rötara girdikten sonraki yaklaşık 9. ayda olan şeylerle ilgili ilginç bir şey tespit ettim.. O da; barış anlatlaşmalarının, ya da gezegen için gerekli olan dengeyi ve barışı getirme adına atılan adımlar, hareketlerin oluştuğu. Dolayısıyla, Venüsün tüm rötar döngüsü çok anlamlıdır. Ayrıca, bu noktada öğreneceklerimiz adına da çok semboliktir. Bir başka deyişle, Venüsün temsil ettiği noktalar, bu devrede bizim öğrenmemiz ve gelişmemiz gereken noktalardır.

Venüsün ayrıca temsil ettiği konu “para”dır. Jüpiter de refah, servet, zenginlik, bolluğu temsil eder. Jüpiter, milyonerlerin gezegenidir. Venüs, aşırı lüksün de gezegenidir. Bu ay, Venüs’ün Jüpiter’le olan  konumu ve ikisinin de Terazide olması ile ekonomi bu ay patlıyabilir, yükselişe geçebilir. Bu devre 1999-2000 yıllarındaki devre ile enzer bir devre. O devrede Rahu Yengeç’te ve Ketu da Oğlak burcundaydı. Mart ayına kadar bu konumda kalacaklar. 1999 ve 2000 yılında hatırlayın.. ekonomi de değişim yoktu ama yükseliş vardı. Yine bunu yaşayabiliriz. Ayrıca hatırlayın.. Mart 1999 yılı ile Eylül 2000 arasında 11 Eylül gibi çok sarsıcı bir olay yaşamıştık. Bu devrede aynı enerji ve  konuma sahip ve bu yüzden de ona benzer sarsıcı olay ya da olaylar oluşabilir. 18.5 yılda bir aynı konum oluşuyor; Rahu İkizlerde Ketu Yay’da olduğu zaman 11 Eylül vakasını yaşamıştık.. ve bu konuma gelindiğinde her zaman çok büyük bir olay oluyor ve tüm dünyayı uyandırıyor, ayağa kaldırıyor. Ama o zamana kadar ekonomi iyi gidecek gözüküyor, borsa da iyi gözüküyor. Bu Rahu Yengeçte ve Ketu Oğlakta olduğu sürece, gelecek Mart’a kadar böyle gidecek.  Venüs’ün ve Jüpiter’in Terazide olması sadece borsada işlerin iyi gitmesine neden olmuyor ayrıca kripto parada da işler iyi gidiyor.

24 Eylül ile 26 Eylül arası Ketu’nun ve Mars’ın aynı burçta bir araya gelmesi ve Kasımın başına kadar da bu pozisyonda kalacaklarından dolayı, henüz sorunları aşmış, düzlüğe çıkmış değiliz. Bu ikisi, aşırılıkları, saldırıları, öfkeyi yaratıyor ve Ekimin sonunda, Mars en son güneş tutulması derecesinin üzerinden geçecek ki, bu büyük bir olay yaratabilir. Ancak çok büyük bir felaketin olacağını düşünmüyorum ta ki Rahu ve Ketunun burç değiştirip, İkizler ve Yay burçlarına geçmesine kadar.

Tüm bu ay boyunca,Venüs size refah, bolluk, zenginlik ve biraraya gelme- birleşmeler getirecek. Venüs, ilişkileri şifalandıracak ve neptün ile yaptığı açı çok güzel bir açı. Romantiklik getirecek. Tüm ay boyunca mutluluğu, birlikteliği bulacaksınız.

İlişkilerle ilgili konuşmak istiyorum. Venüs ilişkileri temsil eder. Venüsün rötarı ile bize ilişkilerin yaşamımızın önemli bir unsuru olduğunu hatırlatıyor.

Bakın Ram Dass ne diyor: “Günde 3 saat meditasyon yaparak ve sıkı bir vejeteryan olarak spiritüel olduğunu mu sanıyorsun? Bir hafta sonunu ailenle geçir de senin ne kadar spiritüel olduğunu görelim!:)”

Sevgi ve birlik olmak.. Biz bu dünyaya sevgi için ilişkileri şifalandırmak için geldik. Birbirimizi sevmek için geldik. Bu yüzden ruhunu, kalbini açıp, diğerleri ile olan geçmiş dargınlıklarını, kızgınlıklarını şifalandır. Bu ay buna-şifalanmaya-ilişkileri şifalandırmaya imkan sağlayan güçlü bir enerjiye sahip.

Unutmayın.. Dışımızda diye algıladığımız tüm ilişkiler bizim kim olduğumuzun yansımasıdır. Dışardaki(!) herşey içimizde olan bir şeyi görmemiz için aynadır bize. Projekte ettiğimiz herşey yansıyarak bize geri dönecektir. Dolayısıyla bu ay, kendimizi ilişkilerimiz yoluyla şifalandırmamız için bize bir imkan sağlıyor. Sevginin Gücü.. İşte Venüsün de gelecek 4 ay boyunca yaptığı şey, bize öğrettiği şey bu olacak…

Eğer bundan ders çıkarmaz, bu şifa gücünü kullanmazsak, sırada Rahu ve Ketu bekliyor ki, onlar bizi uyandırmak için epey bir sallayacaktır. Ve bu şekildeki uyanış da hiç bir zaman kolay olmayacaktır. Öyleyse, BİRlik olalım, ilişkilerimizi düzeltelim, şifalandıralım.

Çeviren : AylinER
https://www.youtube.com/watch?v=cNhb2TQ3Cu0&t=157s

Check Also

Joni Patry ile Haziran 2019 Vedik Astroloji Yorumu

HAZİRAN 2019 JONI PATRY İLE VEDİK ASTROLOJİ YORUMU      BÜYÜK DEĞİŞİM İŞTE BURADA!  Bugün ...