2017 EKİM  AY ından Yansımalar…..

Günleri kısaltırken geceleri uzatmağa başlatan Sonbahar Gündönümü, Burçlar kuşağında 0 (sıfır) derece Terazi ile 23 Eylül de açılışı yapıp Akrep ve Yay ile devam ederken duygu, düşünce, görüş ve ortaya koyuşlarda daha yüksek  potansiyelli, güçlü, yoğun ve etkileyici zamanlar yaşatabilecektir.

Disiplin ve form ustası; Satürn, ayın tamamında öyle bir noktada ki, Kuzey ve Güney Ay uçlarına tatlı tatlı bakışırken idari, toplumsal, kültürel ve inançsal konularda formatımı yaparım, düzenimi sağlarım, imzamı da atarım mesajı veriyor. Görünen de o ki; bu ay için önemli uğraşısı bu olacak. 10 Ekim önemli… Bu alandaki bazı konularda bir kırılma noktası, başarıya götürebilecek bir değişimin başlangıcı veya sabırla uğraşılmış işlerde hedefe varış, semeresini alış neden olmasın… Mesleki ve politik konular için de geçerlidir…

*Başak burcundaki Mars-Venüs kavuşumu bu ayın 10 una kadar fazla etkili. Sağlık, moda, çalışanlar, iş, flört, cinsellik ve çeşitli aşk ilişkileri ön plana çıkarabilir. Eleştiri, kritik etme, memnuniyetsizlik, fazla hatalı görüş,  isteklerin artışı, çok şey bekleme ve bunlar için verilecek savaşlar söz konusu olabilir. Kişiler kendi yaşam felsefeleri doğrultusunda mükemmeli bulma çabasına yönelebilirler. Zevk alışlar çoğalır ancak kolay incinişler zevkleri dert haline de getirebilir….

Akrep, Oğlak, Boğa ve Yengeçler için cesaretlendirici ve sevdirici yönü daha etkili olurken Balık, İkizler ve Yaylar için riskler içerebilir.

Terazi burcundaki Merkür-Güneş enerjisini Ekim ayının ilk iki haftasında değerlendirebiliriz. Anlayışları, fikirleri yenilemek, konuşmak, gezmek, eğlenmek, fikirsel ve zihinsel çalışmalar yapmak için iyidir. Ancak peşin hükümlü, kendini beğenen olmamaya dikkat edilmelidir. Terazi, Yay, Kova, İkizler ve Aslan burçları için verimlilik, atiklik, geniş fikirlilik yaratıcıdır. Koç, Yengeç ve Oğlaklar için gerçekleri tesbitte zorluk, abartıcılık ve sinirlilik hali verebilir.

*Elveda Terazi, artık görev yerim Akrep… diyerek 10 Ekim de mekanını değiştiren Jüpiter’i bundan böyle daha anlamlı, derinlikli, ruhsal ve sezgisel ağırlıklı ancak aşırılıkları besleyici, gizlilikleri açıcı ve zaman zaman da kibar ve nazikçe can yakıcı bulabiliriz.

Akrep burcunda kalacağı yaklaşık bir yıl içinde; İrade güçlendirici, amaçlara her ne pahasına olursa olsun vardırıcı, daha iyi olacağı için yıkıp yeniden yaptırabilici, fanatiklik arttırıcı, büyük projeleri, kulis ve stratejileri güçlendirici etkilerini, tehlikeleri göze aldırabilecek enerjisini nasıl sergileyecek merak ediyorum.

20 Ekimde kendisine eşlik edecek olan Ay ve Merkür  var. Abartılı düşünceler, kendini beğenmişlik, duyguların aşırı beslenmesi, üstünlük sevdası, fazla konuşma ama tutulmayan süslü sözler, saplantılı fikirler, rahata düşkünlük halleri yaşatabilir. Umut kesilmiş bazı konularda yardım getirmesi ders ve ibret ile mutlu bir son vermesi de mümkündür.

Sevgilerimle….

nurantuncel@gmail.com

Check Also

Joni Patry ile Haziran 2019 Vedik Astroloji Yorumu

HAZİRAN 2019 JONI PATRY İLE VEDİK ASTROLOJİ YORUMU      BÜYÜK DEĞİŞİM İŞTE BURADA!  Bugün ...