Joni Party Vedik Astrolojisi Temmuz 2018 Yorumu

Bu ay bu yılın en olaylı aylarından birini yaşayacağız. Çünkü, bazı radikal olaylar ortaya çıkmak üzere. Ben bu olayları yıl boyunca konuşuyordum ama şimdi herşeyin bir araya geldiği zamanı yaşayacağız. Tutulmalar olucak. 27 Temmuz’da meydana gelecek ay tutulması, tüm yıl boyunca bahsettiğim tüm tutulmaları geçecek!! Bu tutulmanın çok olaylı olmasının sebebi; sadece bir ay tutulmasının meydana gelmesi değil, ayrıca bu ay tutulmasının rötardaki Mars ve Güney Ay Düğümü (Ketu) ile  kavuşumda olması. Tutulmalar ya Kuzey Ay Düğümü (Rahu) ya da Güney Ay Düğümü ( Güney) ile birlikte meydana gelirler. Ketu (Güney Ay Düğümü) da “kayıp, ayrılıkları, değişimleri” gösterir. Ay ile birlikte  önemli, hatırı sayılabilir derece kayıplar olacak. 27 Temmuz’da meydana gelecek ay tutulması, tam ay tutulmasıdır.

Bu ay tutulmasının Mars ile çok sıkı konumda ve 10 derece Oğlak’ta gerçekleşen bu tutulmanın yanı sıra Mars ve Ketu (Güney Ay Düğümü) de aynı derece yer almakta. Bu çok ama çok fazla radikal olayların oluşmasına neden olacak. Biriken, oluşan çok fazla öfke, yüzeye çıkacak ve patlayacak. Son zamanlarda meydana gelen volkanik patlamaların sebebi de yine bu. Aslında bu patlamalar derinden yüzeye çıkan ve patlayan, boşalan duyguların sembolü. Bu ay patlama, boşalma zamanı.

 Bu süre içinde Mars rötarda olacak ve aynı zamanda bu yoğun Mars enerjisi, tetikleyici olduğunda ki size bir hatırlatma yapayım, Mars sanki Ketu’da(Güney Ay Düğümü), Ketu (Düney Ay Düğümü) sanki Mars’da gibidir ve bunlar bir araya geldiğinde “ateş”i yaratırlar. Dünyanın her yerinde yangınları görebiliriz. İçimizdeki yangınların sembolik olarak dışardaki görüntüleri ortaya çıkan bu yangınlardır. Dolayısıyla, yoğun öfkeler oluşabilir, bu da terörizmi ortaya çıkarabilir. Aşırı tutuculuk-köktencilik olabilir. Her şey doruk noktasına ve son noktaya geliyor gözükmekte.

 2-4 Temmuz olan, Temmuzun ilk kısmında, Merkür, Kuzey Ay Düğümü (Rahu) ile kavuşumda olacak. Bu da seyahatlerle ilgili sorunlar ortaya çıkarabilir ve Ay ve Mars ve Güney Ay düğümü (Ketu) ile de karşıt açı yapacak. Bu da havacılık, bilgisayarlarla ilgili problemler olabilir anlamına geliyor. Bu açı  ile insanların zihinlerini temsil eden kontrolden çıkmış, öfke dolu büyük olaylar meydana gelebilir. Şunu da ifade etmeliyim ki; bu devre seyahat için iyi bir zaman değil.

Güneş Tutulmasından iki hafta önce ve sonra.. ki 12 Temmuz’da (Türkiye’de 13 Temmuz’da Tr saati ile 06.01) bir kısmi güneş tutulmasının yanı sıra 11 Ağustos’ta da bir kısmi güneş tutulması olacak. Temmuzdaki tutulmadan önceki iki hafta ve tutulmadan sonraki iki haftaya baktığımızda Ağustos’a ve o aydaki tutulma öncesindeki iki haftayı da göz önüne aldığımızda etkiler neredeyse tüm Ağustos ayı dahilinde uzayıp gidiyor. Bu etkiler öncelikle “ateş”, “yangın”, “sıcaklık” olarak ortaya çıkıyor. Kuzey Yarım kürede çok yoğun ısınmalar, aşırı sıcaklıklar olabilir. Bazı yazlar çok sıcak olabiliyor ama bu yaz çok daha sıcak olabilir. Uzun süredir hüsran, hayal kırıklığı ve öfkenin toplanıp, biriktiği ve patladığı bir süreç görebiliriz.

 27 Temmuz (Türkiyeye göre) Ay tutulması’ndan önceki gün, Merkür de 29 derece Yengeç burcunda rötara giriyor. Ben sizlere hep su elementinin son derecesi ve ateş elementin ilk derecesi ile ilgili bazı özellikler anlatırım. Şimdi hatırlayalım.. Su elementinin son derecesine “Gandanta” denir. Gandanta gerçek anlamda “boğulma” ve mecazi anlamda da insanların kontrolünü kaybetmesi demektir. Ayrıca fırtınalar olabilir, ve hattâ bu devre kasırgaların devresi olabilir. En son Mars’ın Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ile Gandanta’da olduğu zaman, bizi, burada Teksas Houstan’ da ve Florida’da kasırga vurmuştu.

Ayrıca bir başka önemli olay daha var. Bu tutulma esnasında, Rahu, Güneş ve Merkür ile ve Ketu de Mars ve Ay ile Uranüs gezegenine “kare açı” yapacaklar!! Uranüs gezegeni, depremlerle, ani uyanışlar, farkındalıklar, büyük değişimleri sembolize eder ve bunlar beklenmedik şekilde meydana gelebilir. Dolayısıyla, bu Ay ve tüm Ağustos boyunca “depremler” olabilir. Hattâ Eylül de bile bu sallanmaları, depremleri, patlamaları- volkanik patlamaları ve muhtemelen tsunamileri görebiliriz. Herşey sallanacak, ve derindekilerin yüzeye çıkışı, patlayışı olacak. Herşey yüzeye açığa çıkacak ve değişecek.

 İnsanlar akılını kaçıracak, çıldıracak, daha fazla silahlı saldıralar olabilir. Politik anlamda da isyanlar olabilir, halk isyan edebilir. Politik anlamda da zaman, devrim zamanı!, dönüşüm zamanı!.. Hükümetler devrilebilir, değişebilir. Bu ay, skandallar patlayabilir ve herkesi şaşırtabilir. Özellikle de 24 Temmuz civarında, Venüs gezegeni Neptün ile karşıt açı yaptığında bu skandallar patlayabilir.

 Venüs ve Ay “kadın”ı da temsil eder ve bu tutulma Güney Ay Düğümü ile birlikte kadınlarda kayıpları, ihanetleri de gösteriyor. Bu politika arenasında da olabilir. Rahu (Kuzey Ay Düğümü) da Güneşle birlikte; o da politikada güçlenmeyi de temsil ediyor ve değişime girecek şeyler olduğunu gösteriyor. Ancak, bu noktada değişim gözükürken bir yandan da sıkıntılı dönemi de işaret ediyor. Buna neden olan Satürn ve Plüton gezegenlerinin devrede olması ve kavuşuma geçmesi. Plüton, Satürn’ü çok daha fazla etkileyecek. Bu da tüm dünyadaki hükümetlerde sıkıntı olması, devrilmesi, değişimlerin olmasını gösteriyor.

Bu ay, tüm dünyada politik anlamda çok zor geçen bir ay olacak. Büyük ayaklanmalar, muhtemelen protestolar olabilir. Ama büyük bir değişiklik olacak. Bu ay, Başkan Trump da zor zamanlar geçirecek. Dünya bir kaos içine girebilir.

Mars’ın rötara girmesi ve tutulmalarla birlikte ayrıca Mars sınırının dışında, sapma da yapıyor. Bir gezegen 22-23 derece sapma yapıyorsa, bu pek çok şeyin kontrolden çıkacağı anlamına gelir: Ayaklanmalar, dönüşümler, değişimler, şiddet… Bu değişim ve dönüşümler aslında havayı değiştirir çok çok iyidir.

Eylül ve Ekime de baktığımızda, Venüs Terazide ve rötara girdiği için, bu zaman sürecinde huzur, barış gelebilir. 2019-2020’de daha çok başkaldırı, ayaklanmalar olacağını bilsem de, tüm bunlar dönüşüme girebilir ve insanlar bir araya da gelebilir. Ama zaman bu zaman değil. Zaman, herşeyin su yüzene çıkma, içtekinin dışa çıkma zamanı; skandalların, yolsuzlukların.. Eğer güçlü bir politik düşünceye sahipseniz, bunlar değişecek.. Güçlü politik görüşü sahip olanlar, olan şeyleri kabul etmede güçlü çekerler ve çekecekler…

Ayrıca bu ayda borsada da kayıplar yaşanacak. Ağustos boyunca da bu devam edecek, borsanın nasıl düştüğünü bekleyin ve görün. Tüm dünyadaki kaos ekonomik iklimi de etkileyecek. Bu borsadaki düşüş bazı insanları kötü etkileyebilir. Hattâ intihara sürükleyebilir… Ancak borsadaki düşüş süresince borsada satın alma yapabilirsiniz. Çünkü, daha sonra özellikle daha çok Ekim, Kasım ve Aralık’ta borsa yükselecektir. Dolayısıyla, bu düşüş süreci, borsada satın alma için bir imkan yaratıyor.

Dünyada büyük ekonomik gerileme yaşan pek çok ülkede, insanlar, kripto para yatırımı yapmaya başladırlar.  Kripto para konusunda önümüzdeki bir kaç ay süresince bazı ana düzenlemeler olacaktır ve kripto konusunda insanlar kendilerini daha güvende hissedeceklerdir. Enteresan olan, herşey tepetaklak olduğunda kripto para yükselişe geçecek. Bu aslında oluyor. Mesela Yunanistan’da oldu, İtalya’da da oluyor. İnsanlar kripto para yatırımı yapıyorlar. Sonbaharla beraber kripto parada yükşeliş olacak.

 Bu kaos devresinde güzel olan bir şey var. O da, Neptünün Jüpiter ile üçgen (trine) açı yapıyor olması. Bu, ruhsal olarak şifalanmayı temsil eder ki bu oldukça gerekli bir şey. Çünkü, pek çok kişi duygusal açıdan dağılmış vaziyette. Rahu (Kuzey Ay Düğümü) Yengeç’te olması şu anlama geliyor: Yengeç, şiflanmayı, bakımı, beslenmeyi, aileyi, korumayı  temsil ediyor. Ve Kuzey Ay Düğümü

(Rahu) Yengeç’te olası tüm bu konularla ilgili şeyleri darmadağın ediyor! Aile, çekirdek öz; sevginin paylaşıldığı, kabul ve onayın, ve ait olma hissedildiği yerdir. Ancak bu noktada kopukluk, aile bağlarında, bu çekirdek özde sıkıntılar olabilir, insanlar çıldırabilir.  Bu yüzden insanlar, tarikatlara katılabilir. Aşırı uç militanlar, çeteler de bu tarikatların, örgütlerin bir parçası ve insanlar buralarda kendilerini bir ailede gibi, ailenin parçası gibi birbirine bağlı hissedebiliyorlar… Bu bizi şuna götürüyor.. aile yapısında kopukluk ve dışarıda aile özlemini arayanlar ve bulamayanlarda intihara-ölüme meyilli olabiliyor. İnsanların içleri o kadar kararıyor, o kadar kötü hissediyorlar ki, hiç bir çıkış yolları kalmadığın düşünüyorlar.. İnsanların bu duruma düşmesinin sebebi diğer insanlardan kopuk olmaları, bir bütün ve bir bağa sahip olmamaları ve izole yaşamaları. İnsanlar diğerleri ile bağlantı kurduklarında ve sevildiklerinde şifalanma gerçekleşir ve işte gelişmesi gereken şey de budur.

 Hatırlayın.. 1999 yılında intihar oranı %30 artmıştı ve o zamandan beri de yüksek oranda seyrediyor. Bundan tam 18.5 yıl önce Rahu (Kuzey Ay Düğümü) Yengeç burcundaydı ve Ketu (Güney Ay Düğümü) de Oğlak burcundaydı. Şuanda yine aynı konuma geldiler. Bu konum, insanları dağıtır, bozar, birbirinden kopuk hale getirir. Bu noktada Ay ve Mars var ve duygularda bozulmalar olmakta. Rahu Güneş ve Merkür ile beraber ve bu egoyu vuruyor, dağıtıyor. Merkür ile Ay da zihni temsil ediyor. Ay, duyguları da temsil ederken, zihni ve bilinci, farkındalığı ve Merkür de duygularımızı nasıl proses ettiğimizi temsil eder ve bu gezegenlerdeki karşıtlıkta (Rahu-Güneş/Merkür-Ay) insanlar çıldırabilir!!.. ve film ve müzik endüstrisindeki ünlü kişilerin, ikonların bu süreçte ölüm haberlerini alabiliriz… Bunun bir sebebi, yaşlı jenerasyonda pek çok gezegen Yengeç burcunda ve pek çok gezegeni Oğlakta olanlar da strese girebilir, kopuk hissedebilir ve depresyona girebilirler; içsellerinde de deneyimlerdiklerinden dolayı öfke hissedebilirler, geçmişlerinde yaşadıkları kötü deneyimler onları içten içe yakıp, depresyona sürükleyebilir. Bir kişi çok yoğun depresyona girdiğinde, diğerlerinden ve aileden kopar. Eğer ailenizde ya da tanıdığınızdan birinde depresyon işaretlerine rastlarsanız, lütfen onlara profesyonel yardım almaları için destek olun. Çünkü, bu devre çok daha fazla intihar, ve kitle ölümlerinin oluşma ihtimali olan bir zaman. Bunun farkında olmalıyız. İnsanlar aklı selim olamayabilirler. Bunun şifalandırmanın tek yolu “AŞK”dır. İnsanların çok yoğun depresyona girmesinin sebebini hatırlayın. Nedeni; kendilerinin diğerlerinden kopuk, bir bağa sahip olmadıklarını hissetmeleridir, üzüntü, mutsuzluk ve izolasyon-yalnızlık hüküm sürer. Bu insanların şifalanması için tek yol da onları sevmektir, sevildiklerini hissetmeleridir. Aile üyeleri bir araya gelmelidir, insanlar yaşamak için bir sebep görmelidir. Bu para ile olmaz. Şu son zamanlardaki ölen ünlülere bir bakın.. Kate Spade, Anthony Bourdain ölümü seçtiler. Çünkü, yalnızlık hissediyorlardı, kopuk hissediyorlardı. Her ikisinin de Yengeç-Oğlak’ta gezegenleri vardı. Anthony Bourdain, Ay’ı Oğlakta ve, Katu(Kuzey Ay Düğümü) ve Mars’ı da aynı şekilde. Kate Spade’in de Satürn ve Katu (Kuzey Ay Düğümü) Oğlak’taydı ve Mars ve Kuzey Ay Düğümü (Katu) transit olduğunda da intihar etti. Anthony Bourdain’in kızının Ay’ına baktığımda O’nun Ay’ının da Yengeçte olduğunu gördüm. Bu Yengeç-Oğlak aksında gezegenleri olanlarda etkiler kuvvetli olabilir ve onların zor anlar yaşadıklarını görürseniz onlara yardım etmeye hazır olun.

AŞK, şifalandıran yapıştırıcı bağdır, AŞKın-Sevginin gücü ile birbirimize bağlanırız. AŞK bize mutluluk getirir. Bizlerin aradığı da mutluluktur ve ana konu da budur. Problemlerimizin ana nedeni; mutsuzluk, mutsuz hissetme, sevilmemedir. Bu çocuklukta yaşanılan şeylerden dolayı olur ama bu şifalandırılabilinir. İşte bu benim bu inanılmaz, zor, devrede size vermek isteğim mesaj.

Herşey değişim ve dönüşüm içinde. Üst bilinç devrede, sipirtüel varlıklardan ve diğer alemlerden bu kritik zamanlarda bizlere destek geleceğine de inanıyorum. Üst bilinç yoluyla, uyanışa geçen bilinçlere şifa ulaşacaktır. Dünya gezegeni ve insanlığın gelişimi değişim geçirmekte. Tüm bu zorlu süreçte, bizler de farkındalık oluşturacğız, bilinçlerimizde gelişme olacaktır.

Çeviren: AylinER
https://www.youtube.com/watch?v=aESyjCGksHE

Check Also

Joni Patry ile Haziran 2019 Vedik Astroloji Yorumu

HAZİRAN 2019 JONI PATRY İLE VEDİK ASTROLOJİ YORUMU      BÜYÜK DEĞİŞİM İŞTE BURADA!  Bugün ...