Joni Party Vedik Astrolojisi Ağustos 2018 Yorumu

 

Bu ay çığır açan, ezber bozan büyük olayların, inanılmaz değişim ve dönüşümlerin olacağı bir ay. Bu ay çok sıcak geçecek demiştim. Her şekilde öyle geçiyor ve sıcak da kalmaya devam edecek. Sanki herşey tutuşmuş, yanıyor gibi.. Mars ve Güney Ay düğümü (Ketu) bir araya geldiği ve Mars da rötarda olduğundan, burada Kuzey Yarımkürede şimdiye kadar gördüğümüz en sıcak yazlardan birini geçirmemize neden oluyor. Lütfen dikkatli olun, kendinize iyi bakın. Mars da Güney Ay Düğümü de ateşi temsil eder ve bir de Mars rötara girip, bir ileri bir geri hareket ettiğinde sadece tüm dünyada yangınları değil ayrıca aşırı sıcaklığı da tetiklemekte, ayrıca öfke, hüsran, yılgınlık da oluşturuyor. Oluşan ve ortaya çıkan şeyler öfke ile hüsrana yol açıyor.

Ağustos ayının çoğunda Merkür rötarda olacak. Aslında bu ay 5 gezegen rötarda. Peki, bu ne anlama gelmekte? Bu geri çekilip, yeniden gözden geçirip, değerlendirip, ifade etme, yansıtma zamanı.

 Rötarlar geçmişteki şeyleri beraberinde getirirler. Örneğin; Mars ile birlikte geçmişteki öfkeler, mesela politikada yaşanmış şeylere duyulan öfke açığa çıkabilir ve rötarlar yeniden herşeyi değerlendirme, gözden geçirme, yeniden organize etme, yeniden ifade etme vaktidir de… Kültür, toplum ve insanlık adına geçmişe dönük herşeyi yeniden analiz etmeliyiz ve bu analiz ayrıca kişisel yaşantımız için de aşırı derecede önemli.

Bu ayın herşeyin iyice açığa çıkacağı bir ay olacağına inanıyorum. Daha yeni 27 Temmuzda bir ay tutulması yaşadık. Bu ay tutulması yıllardan beri görmediğimiz uzunlukta bir tutulma oldu ve bu ayda 11 Ağustosta yine bir güneş tutulması olacak. İşte bu tutulan ay ile tutulacak güneş arasındaki devrede belki yıllardır gizli kalmış, gizlenmiş, sır olan şeyler açığa çıkabilir. Şunu da iyi aklınızda tutun.. Bu oluşum sizin kendi hayatınız, kendi sorunlarınızla ilgili derinlere gömülü olan şeyleri de açığa çıkaracaktır. Lütfen bu devrede kendinizle ilgili analiz yapın, ve bunları ifade edin, yansıtın. Göreceksiniz… hiç aklınıza gelmeyen, düşünmediğiniz şeyleri öğreneceksiniz, açığa çıkacak. Yaşamınızda bilmediğiniz sırların ortaya çıktığını göreceksiniz. Bu devrede ruhunuzun en derinlerinde yatan en derin, köklü problemleri çözmek ve şifalandırmak için çok uygun bir zaman.

Bu ay ayrıca, deprem ayı diyebiliriz. Uranüs duraksayıp tekrar Koç burcunun yaklaşık 8.ci derecesinde rötara girecek.(Yine hatırlatayım ben Vedik astrolojisine göre incelemede bulunuyorum)

Bu pozisyon tüm dünyayı sallayacak. Tüm ay boyunca depremlere şahit olabiliriz. Merkür gezegeni de Yengeç burcunun 29. derecesinde rötarda. Yengeç, duygular, hislerle ve kontrolden çıkma ile ilgilidir. Merkürün 29. derece Yengeçte rötara girmesi, bir Gandantadır (Vedik astrolojisinde bir burcun son derecesinde bulunan gezegen “Gandanta” diye tarif edilir) Bu noktada da Merkür Su grubu olan Yengeç’in son derecesinde ve daha sonra ateş grubunun ilk derecesine geçiş yapacak. Bu gerçek anlamda “boğulma” demektir. Bazı durumlarda da “boğulma” mecazi olarak hislerin kontrolden çıkmasına işaret etmede kullanılır. Bu devrede hisler, duygular kontrolden çıkabilir.

Bu ay, ayrıca, dış gezegenler hariç tüm gezegenler aynı tarafta toplanmakta. Bu, kader, büyük değişim ve dönüşüm anlamına geliyor. Çığır açıcı etkilere sahip ve tüm yıl boyunca global etkileri de var.

Bu ayın sonuna doğru gezegenler rötardan çıkacaklar. Merkür, 19 Ağustos’ta Yengeç burcunun 7. derecesinde rötardan çıkacak. Mars, 27 Ağustosta Oğlak burcunun 4. derecesinde rötardan çıkacak.

 Merkür, Yengeçte rötarda ve Mars, Oğlakta rötarda olduğu zaman içinde tutulmaların (rötar zamanlarında tutulmalar gerçekleşiyor) da olduğunu hatırlayın. Bu, Yengeç ve Oğlak burçları birbirleri ile karşıt pozisyondalar. Yengeç, duyguları, hisleri, güvenliği temsil eder, Oğlak da hükümet işleri, ilişkilerini, iş dünyasını, servet, zenginliği, mal varlığını ve ekonomiyi  temsil eder. Bu devrede özellikle ekonomi tıpkı bir rollercoaster (lunaparklarda olan tren) gibi olacak. Ekonomide bir çöküş görmüyorum ama iniş ve çıkışlar olacak. 2019 sonlarına ve 2020 ye kadar çok büyük bir düşüş gözlemlemeyeceğiz.

Kripto para konusunda şunu belirteyim; bir süredir sabit gidiyordu ama araştırmanızı yapın, göreceksiniz ki yeniden yükselişe geçecek.

Bu ay Venüs, zayıf konumda. Venüs, aşk, sevgi, romantizmi temsil eder. Bu devrede bu konularda çok farklı gelişmeler olmayabilir. İnsanlar tutulmalardan, gezegen rötaralarından yorgun düşmüş durumda, ayrıca bir “korku”da kaplamış etrafı. Etrafta çok fazla “korku” mevcut. Bunun farkına varın ve korkunun size tüketmesine izin vermeyin.

Bu tutulma sezonu (2 güneş, bir ay tutulması) bizim içselimize dönmemiz ve cevaplar bulmamız için uygun bir zamandır. Size ne demiştim hatırlayın: Tutulmalar, bilmediğimiz, gizli kalan şeyleri, sırları ve korkularımızı açığa çıkartır.

Tutulmalar, gölgelenme, gölge ile ilgilidir. Tutulma zamanı, dünyanın ay üzerindeki gölgesi gibi bizim kendi gölgemizin de ortaya çıktığı dönemdir. Bunu bilmek önemli. Çünkü, yaşamınızda bu dönem çok büyük bir değişim/dönüşüm zamanını işaret etmekte. Bu devre kendi içselinize dönmek için çok büyük bir fırsat. Haberlere bakın.. Dışarda olan şey aslında içimizde olan şeyin yansımasıdır. İnsanlar neye inanıyorlarsa, inanç sistemi nasıl işliyorsa, dışarda! ona göre haberlerle karşılaşırlar. Ama dışınızda geliştiğini düşündüğünüz tüm bu olan biten şeyleri, inandığınız şeyleri bir tarafa bırakıp, biraz uzaklaşıp bakarsanız, göreceksiniz ki tüm medyanın amacı kitleleri kontrol etmek! Onlar bu konuda uzmanlaşmışlar ve bizleri kontrol etmekteler! Bizi birbirimize karşı kullanıp, birbirimize düşürüyorlar! İstedikleri bu!. O yüzden inancınız, düşünceniz ne olursa olsun bu devre onlardan biraz kendinize yönelip, içselinize bakın ve neler hissettiğinizi algılamaya çalışın. Kendinizi keşfetmenizi, kendinizi analiz etmenizi, duygularınızı analiz etmenizi istiyorum.

Bu çok önemli. Eğer öfke duyuyorsanız, güven sarsılması  ya da dargınlık hissediyorsanız, bilin ki bunlar bilinçaltınıza yaşamınızdaki tecrübelerden dolayı yerleşmiş şartlanmalardan ortaya çıkmakta. Bu öfke, bu dargınlıklar sizin yaşamınızı kontrol ediyor ve hak ettiğiniz mutluluğa ulaşmanızı engelliyor. Çünkü, şartlanmalardan doğan duygularınız sizin dışarda dünyada size ulaşmayı bekleyen iyilik ve güzellikleri bloke ediyor. Size Nelson Mandela’nın bir sözünü aktarmak istiyorum: “Öfke ve dargınlık, zehri içip de düşmanın ölmesini beklemek gibidir.” Dolayısıyla, eğer medayda gösterilen ve size sunulan şeylere karşı öfkeleniyorsanız, bir durun ve içinize dönün ve sorun: “bu öfke niye?, içimde ne oluyor da bu kadar öfkeleniyorum?” Medyada çıkan haberler sadece sizdeki bir şeyin yansıması. İçinize dönün ve “bu habere karşı hissetiklerim, kızgınlığım aslında ne anlama geliyor, kızdığım ne?, niye aslında kızıyorum?” diye sorgulayın.. Eğer böyle yaparsanız, cevap alacaksınız, içselinizden cevap gelecek ve şifalanma şansınız olacak, hayatınız değişecek.

 Şunu da hemen belirtmeliyim ki; Eylül ayı şifalanma için harika bir ay. Eylül ayından yıl sonuna kadar Venüs bağlantılı inanılmaz şifalanma dönemi oluşuyor. Venüs, aşk, sevgi, huzur anlamına geliyor ve Terazide olması da onu çok güçlü kılıyor. Özellikle 13 Eylülde özel bir şeyler yapmayı planlayın. Bu günün ne kadar özel olduğunu daha sonra size anlatacağım. O gün, Jüpiter ve Ay da Terazide olacak.. O günde inanılmaz şifalanma, şifa gücü var.

Yine bu devreye dönersek, herşey açığa çıkıyor ve çok büyük anlamda şifalanma imkanı yaratıyor ve bu enerjiyi kullandığımızda şifa ayı diyeceğim Eylül ayı sizi şifalandırmak için bekliyor olacak.Tüm bu astroloji ile ilgilendiğim yıllar boyunca hiç bu kadar özel ve güçlü şifalanma devresi görmedim.

Mars, ay tutulması ile birlikte ve Güney Ay Düğümü konumu itibariyle de buna eşlik ediyor. Güney ay düğümünün verdiği enerji , ruhsal olarak özgürleşme getiriyor. Bu da bize geçmişten kaynaklı blokajlarımızdan kurtulma ve hak ettiğimiz yaşamı yaşama imkanı doğurmakta.

Bu devre, duygusal olarak çok güçlü bir devre. Duyguların çok önplanda olmasının sebebi, Güneşin yanısıra, Kuzey Ay düğümü, Güneş ve  Merkürün hepsinin Yengeçte olması. Bu devrede insanlar zihinsel olarak kontrolden çıkıyorlar. Çok fazla cinayet, cinnet, kavga, öldürme görebilirsiniz. Duygusal olarak kontrol dışı hareketler, zihinsel problemleri, bozuklukları da beraberinde getirecek. Bu ay daha fazla ölümlere de şahit olabilirsiniz. Önemli politik figürlerin de ölüm haberlerini alabilirsiniz. Bu devrede kitlesel bilinç de medya sayesinde olabildiğince habersiz, bihaber kalabilir. Medyanın kontrolünden çıkıp, gücünüzü geri kazanın. Dünyada gelişen olaylar, ilişkilerin en çalkantılı olduğu, karıştığı bir zaman.

Sizinle çok önemli bir şey paylaşarak sözlerime son vermek istiyorum. Temmuzda, 8 Temmuzda büyük üçgen açı gerçekleşti. Güneş, Jüpiter, Neptün arasında. Bu açı, inanılmaz, muhteşem bir güce sahip. Özellikle “kahramanlık”lar açısından. İnsanlar, diğerlerini kurtarmak için kendi yaşamlarını feda edebilirler. Bu enerji, bizlerin kendimizi feda ederek, diğerlerini, dünyayı şifalandırma gücünü bize veriyor.. aslında böyle yaparak kendimizi şifalandırıyoruz da. İnsanlığın ruhunda şifa gücü vardır. Bu gücü kullanarak hem kendimize, hem de birbirimize yardım edebiliriz. Bu Temmuzda başlayan müthiş enerji, tutulmalar vesilesiyle içinize bakıp şifalanma imkanı oluşturuyor ve neticede sizi şifa ayı olan Eylül ayına taşıyor.

Daha önce de söylediğim gibi, bizi şifalandıran güç AŞK-SEVGİdir. Koşulsuz Sevgi. Bu devrede açılan “kahramanlık” manası, enerjisi, insanın ruhunda yatan bir enerjidir. Lütfen dışarda olup biten olumsuzluklara karşı enerjiniz düşmesin, geri çekilmeyin. Farkındalık kazanın. Bilinçli olun. İçinizdeki hakikati bulun. Koşulsuz sevginin bir ifadesi olduğunuzu fark edin. Bu size gerçek anlamda aradığınız mutluluğu sunacaktır.

Çeviren: AylinER
https://www.youtube.com/watch?v=gPjPxQE-Ypg

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu