Joni Patry Kasım 2018 Vedik Astrolojisi

Bu ay, tüm dünyada manzarının dramatik bir şekilde değişimine şahit olacağız. Bu ay pek çok değişim olacak. Çünkü, gezegenler yer değiştiriyor..

 İlk olarak, Jüpiter, Akrep burcunda olacak ve neredeyse tüm yıl boyunca orada olacak..

4 Kasım 2019’a kadar orada olacak.. (Lütfen unutmayın.. ben, Hint-Vedik Astrolojisine göre inceleme yapıyorum..)

Jüpiterin Akrep’te olması.. Akrep, tutku ve duyguların burcudur ve Akrep’in yönetici gezegeni Mars’tır ve yönetici gezegenleri de hesaba katıyorum ve Vedik Astrolojisine göre yönetici gezegeni Mars’tır. Batı Atrolojisinde Plüton’dur. Jüpiter’in Akrep’te olmasından dolayı olayları Mars gezegeni yönetecektir. Mars, hikayenin nerede olacağını söyler; bu da Oğlak burcundadır. 6 ay boyunca Oğlak burcunda olacak ve hikayede bu çerçevede cereyan edecektir. Mayıs 2018’de başlayan ve 7 Kasım 2018’a kadar Mars, Oğlak burcunda kalacaktır. Mars, Kova burcuna geçtiğinde ise, daha çok insanlığa, insanlığın nasıl daha iyi olması gerektiğine dair değişimler olacaktır…

Jüpiterin Akrep’te olması ve Akrep burcunun yöneticisinin de Mars olmasından dolayı ve Mars’ın da Neptün’e yaklaşması ile pek çok şeyin ortaya çıkmasına şahit olabiliriz.. Neptün, petrol ve gaz’ı da temsil eder ve Mars, Neptün’e yaklaşınca petrol fiyatlarının yükseldiğini, bazı şeylerin değişmeye başladığını ve hükümetlerde fikir ayrılıklarının baş gösterdiğini göreceksiniz… Petrol OPEC tarafından yönetiliyor… ve tüm Orta Doğuya bir göz atarsanız, bir patlama yaşamaya ramak kaldı ve uzun zamandır bu konu anlaşmazlıkların, ihtilafların ve mücadelelerin konusu oldu ve şimdi bu değişmek üzere, fiyatlarda, ekonomide değişim olacak. Petrol fiyatlarındaki bu değişim, borsadaki değişime de neden olacak. Herşey petrol fiyatlarına bağlı olduğu için pek çok şeyde fiyatlar yükselecek; bazı ürünleri bazı yerlere taşıyan ulaşım, nakliyede artış olacaktır. Dolayısıyla, borsalarda herşey değişecek.. Bazı borsalarda düşüşler, bazılarında yükşelişler olacakuzun yıllardır petrol yüzünden meydana gelen çatışmalar, petrole bağlı tüm kurallarda değişimler olacak ve bu bizim yaşamlarımızda önemli, ana bir değişime neden olacak. Dolayısıyla, bunun nasıl açığa çıkacağını bekleyin ve görün..

Jüpiterin şu andan Kasım 2019’a kadar Akrep’te olması, derinlik ihtiyacı, yapaylık yerine gerçeğe, gerçeliğe, hakikate dair ihtiyacı da ortaya çıkarıyor. Jüpiter, Akrep’te güçlü olacak. Yaşam ve Ölüm konularına ilgi daha da artacak. “Öldüğümüzde Gerçekten de Neler Olacak?” gibi sorulara bilim insanları bir araya gelip, bilim ve metafiziği (bu dünyanın ötesinde olanlar) birleştirerek cevap arayacaklar. Ayrıca, Akrep, “tutku”larla ilgilidir. Dolayısıyla, insanlar amaçları, yaşamdan ne bekledikleri hakkında daha tutkulu olacaklardır. Bence bu süreç, duygularımıza yönelip, bizi geri tutan, ilerlememizi engelleyen duygularımızı tespit edip, inançlarımızı değiştirmek için çok uygun bir zaman. Jüpiter’in Akrep’te olmasının bize yaşamlarımızı yeniden yaratmamızı, yaşamımızda yenilik yapmamıza vesile olacağına inanıyorum. Bir başka değişle, her zaman istediğimiz, her zaman olmasının mümkün olacağına inandığımız şeyleri açığa çıkarma vakti! Bu devre, daha çok güce ve kudrete, isteklerimizi, arzularımızı, kendi dünyamızı yaratma-yeniden yaratma, gerçekleştirme enerjisine, dürtüsüne sahibiz.

Venüs’e gelince… Venüs rötardaydı.. Venüs, aslında 42 gün rötarda ama Terazi’de tam 4 ay kalıyor. Eylül ayından başlayarak Ocak 2019’a kadar.. pek çok insan “rötar”lar konusunda yanlış bilgiye sahip… Venüs, 16 Kasım 2018’de rötardan çıktığı gün, Merkür rötara girecek. Bunu bilmek önemli. Çünkü, o gün pek çok tersine dönmeler, ani değişiklikler olabilir. Rötarlarda olan şey şu; bir gezegen rötara girdiğinde dünyaya en yakın pozisyondadır ve bu konum çok güçlü bir konumdur ve o gezegenin temsil ettiği konular, bu döngülerin bize ne demek istediği, bizim önem vermemiz gereken konulardır. Çünkü, rötarlar, “gelgitler-medcezirler”dir. Bu devreler, geri çekilme, gözden geçirme, inceleme, analiz etme ve yansıtma, ifade etme zamanlarıdır. Dolayısıyla, rötarlar o kadar da kötü zamanlar değildir! Bu yüzden Venüs rötardayken bu, ilişkileri, aşkı, sevgiyi gözden geçirme zamanıdır, bunu bize sağlar. Tabii ki bu devrede sağlıklı ve işlemeyen iyi gitmeyen ilişkiler bitebilir! Ancak, sağlıklı ve uzun ömürlü ilişkiler, derinleşir ve gelişir. Çünkü, Venüs rötardayken, ilişkilerin gücüne, özellikle de Aşk’ın gücüne bakmak, derinine inmek mümkündür. Ben, bu Venüs rötarını, aşk, sevgi duygularımızı  eşlerimizle yeniden bağlantıya geçmek ve ilişkilerimizi derinleştirip daha iyi hale getirebilmek için çok uygun bir zaman olarak görüyorum ve sadece Venüs rötarda değil, ayrıca, Venüs ilişkileri temsil eden Terazi burcunda da.. Ancak şunu da belirteyim; ay sonuna doğru Venüs, Uranüs ile karşıt açı da yapacaktır. 30 Kasım’a geldiğimizde, Uranüs Venüs ile karşıt açıda olacak ve Uranüs “Büyük Uyanışlar”ın gezegenidir. Uranüs, ya sizi ilişkinizin güzelliğini, güzel taraflarını görmeniz için uyandırır ya da size gerçeklerle, problemleri olan ilişkinin bitmesi gerektiği ile yüzleştirir. İlişkilern gerçek yüzünü size gösterir. İşte bu durum, Venüsün Terazide olup, Uranüs ile karşıt açı yapmasından açığa çıkar, bu gezegen konumlarının özü budur. Size ilişkileri nasıl iyileştireceğinizi ve nasıl ilişki kuracağınıza imkan sağlar. İlişkilerimiz, bizim kim olduğumuzu algılamamıza, kalbimizi açmamıza, ve şefkat, merhamet duymamıza, sevmeye ve aşka da imkan sağlar.

Merkür, Akrep burcunda Jüpiter ile bir aradayken rötara girecek. Akrep’teki Jüpiter’de olaylar açığa çıkarken, şifalanma imkanına da sahip olacağız. Bazı şeylere olumlu bakıp, daha iyi hale getirebileceğiz. Jüpiter ve Merkür bir aradayken bizlere olumlu sonuçlara ulaşma imkanı verebilir. “Büyük yıkım ortaya çıkmalı ki çalışmayan, işe yaramayan şeyler çözümlensin, bitsin!” şeklinde düşünüyorum ve bu yüzden de bu süreç, uyanma ve şifalanma zamanıdır.

Hem Jüpiter, hem de Merkür Akrep’te ve Mars da Akrep’in yöneticisi. Dolayısıyla bu iki gezegenin Akrep’te olması ve Mars tarafından yönetilmesi demek; Mars’ın tüm bu ay boyunca ve hatta tüm bu yıl boyunca “belirleyici konumda” olacağı anlamına geliyor. Ayrıca, Mars, tüm yaz ayları boyunca Oğlak’ta ve Güney Ay Düğümü (Ketu) ile keşisme yapmaktaydı ve 7 Kasım’da Mars Güney Ay düğümü ile kesişmesi son bulacak ve Kova burcuna geçecek. Bu da patlamaları, yangınları temsil ediyordu. Mars ve Güney Ay düğümü birarada olduğunda alevlenirler. Ateş çıkar. Bu volkanik patlamalardan tutun her çeşit yangınlara kadar tüm yangınları işaret eder. Bunlara şahit olduk. Şimdi Mars, Ketu’dan (Güney Ay düğümü) ayrılıyor. Mars, Kova’ya geçecek. Bu tamamen bambaşka pozisyonlar demek. Bu, insanlıkla ilgilli, pek çok şeyin değişmesi ile ilgilidir. Ancak, Neptün’ün de devreye girmesi ile tüm sırlar açığa çıkacak. Neptün, gizli kalmışlar, gizlenenleri,sırları, illüzyonları, aldanışları temsil eder. Dolayısıyla, dünya üzerindeki oynanan oyunlar, aldatmalar, sırlar açığa çıkacaktır. Bunu Mars yapacaktır. Tetikleyici o olacak ve “Hadi Gerçeği Görelim!”, diyecektir. Bu, özellikle bu ay çok önemli. Çünkü, hükümete dair pek çok şey açığa çıkacak. Hiç bir şey göründüğü gibi, hiç bir şey beklendiği gibi olmayacak. Karmaşa, anlaşmazlıklar olacak. Herşey değişecek; ekonomi, endüstriler.. Oğlak burcu “Papa Katari” pozisyonunda. (iki malefik bir gezegeni kuşatmışsa, iki yanında zarralı gezegenler konumlanmışsa)

Oğlak burcunda gezegenleri olanlar bu ay kolay bir ay olmayabilir sizin için.. Oğlak burcu hükümetleri temsil eder ve politikayı da şekillendirir.

Dolayısıyla, çalışmayan şeyler, problemler olacaktır ve neticede olaylar patlayabilir. Bu da insanları biraraya getirip, durumları iyileştirebilir. Satürn, Güney Ay Düğümü ve Mars tüm bu malefikler bir hizada ve global anlamda da politik olarak neyin iyileştirilmesi gerekiyorsa o konuda iyileştirme gerçekleşmesine imkan sağlayan burçlarda. Oğlak burcunun iki yanında zararlı gezegenlerin olmasını incelerken, Suudi Arabistan’ın haritasına baktım. O haritada üç veya daha fazla gezegenin Oğlak burcunda kümeleşmesi-toplanması (stellium) söz konusuydu.

Jüpiter de Akrep’te iken bu tüm yıl boyunca konuşulacak odak noktası olacak bir durumu gösteriyordu.. Satürn Akrep burcunda ilerlerken de petrol fiyatları büyük düşüş yaşadı ve borsa da düştü. Çünkü, Satürn, ham petrolü temsil eder ve Akrep burcunda olması da bunu düşürür. Ama şimdi Jüpiter’in Akrep’te olması da petrol fiyatlarını yükseltecektir. Bu ekonomi için iyi olmayabilir ama belirli alanlarda refah, genişleme olacaktır.Bu genişleme ve refah ile sen de refaha ulaşabilirsin. Bunun da farkında ol!

Bu ayın çok müthiş bir ay olacağını fark etmenizi istiyorum. Bu ay Neptün bile rötardan çıkacak. Neptün’ün rötardan çıkması demek, illüzyondan yanılsamalardan kurtulacağımız, karanlıktan çıkacağımız ve gerçeği göreceğimiz anlamına da gelir. Bu da “gerçeği görme” avantajını yakalayabiliriz, demektir.

 Ekonomik açıdan bir şey daha belirtmek istiyorum.

Jüpiter, Kuzey Ay Düğümü (Rahu) ile açı yapıyor. 120 derecelik açı yapmasından dolayı, hükümetler ve liderler açısından bir yükseliş olabilir. Ayrıca, altın fiyatlarında bir yükseliş de olabilir.

Tüm bu güçlüklerin içinde bir kişi parlayabilir, ortaya çıkabilir ve bu kişi bir sonraki başkan seçimlerinde önemli bir karakter olabilir. Bakalım, görelim..

Çeviren: AylinER
https://www.youtube.com/watch?v=B_gA0Gpmby8&t=281s

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu