Joni Party Vedik Astrolojisi Ağustos 2017

Bu ay gerçekleşecek tam güneş tutulması konusunda pek çok astrolog endişe duymakta. Çünkü, tutulmanın merkezi ve yolu orta Amerika boyunca olacak. “Tutulma yolu” demek, tutulmanın dünya üzerinde gözlemlendiği yerler demek. Geleneksel olarak biz astrologlar, tutulma yolu üzerindeki yerlerde en çok yoğun olarak düzenin bozulduğu, alt üst olduğuna, en büyük olayların buralarda meydana geleceğine inanırız.

Dolayısıyla, bu yüzden Amerika’yı inceleyeceğiz ve geleneksel olarak geçmişteki tutulma yollarına baktığınızda, tutulmanın tam olarak gözlemlendiği tutulma yolu üzerindeki yerlerde ani ve büyük değişikliklerin en fazla olduğunu görürsünüz. Dolayısıyla, çok ama çok çalkantılı bir aya bakıyoruz. 21 Ağustos’ta gerçekleşecek bu tam güneş tutulması ve bu tutulmayı takip eden günlerde herşeyin yerle bir olduğunu ve bizler de dağılan parçaları topluyor olucağız. Ama  Eylül’de daha çok ve daha fazla şiddet içeren olaylara hazırlıklı olun. Bu Ağustos’taki tutulma sahneyi hazırlayacak ve sonra daki evrede de şiddet ve başa çıkmamız gereken sorunlar ortaya çıkacak…

Ayrıca bu ay, Merkür rötara girecek. Merkür’ün rötara girmesi Güneş tutulmasına yakın bir zamanda olacak. Bir gezegen herhangi bir zamanda rötara girdiğinde, geçmişten bir şeyleri de beraberinde getirir ve aslında tutulmaların da yaptığı şey aynen budur. Çünkü, tutulmanın karanlığında, ışık kararır, tutulmalar gölgelerin oluşmasına neden olur ve bilgiler her zaman gölgelerde açığa çıkar.

Ben bu bilginin çok değerli olduğuna inanıyorum. Şu sıralarda tüm gözler politika dünyasına çevrili. Neden? Çünkü, tam güneş tutulması Aslan’da meydana gelecek ve Aslan liderlerin burcudur. Bu güneş tutulması Nakshatra takımyıldızı—Maga da oluşmakta. Maga, eski zamanlarda kralları temsil eder. Tabii bugün biz liderlere, başkanlara bakıyoruz.

Bu tutulma, Regulus sabit yıldızının bir kaç derecesi içinde oluşacak. Bu yıldız, Aslan takımyıldızındaki aslanın kalbidir. Bu dünyadaki kralları, liderleri anlatan bir durum. Çok fazla iniş ve çıkış, pek çok şeyin açığa çıkacağını göreceksiniz ve bu tutulma ile birlikte Merkür’ün de rötara girmesi ile geçmişten gelen şeyler açığa çıkacak ve ani ve büyük değişiklikler yüzünden tüm gözler Başkan Trump’a çevrilecek. Bunları haberlerde duyacağız.Haberlere dikkat edin. Haberler bizim neyi duymamız isteniyorsa onu vermekte ama bu tutulmanın karanlığında gerçekler açığa çıkacaktır, herşey, bizim inanmamızı istediklerine göre değil, oldukça farklı şekilde açığa çıkacaktır.

Merkür iletişimle ilgili gezegendir. Dolayısıyla rötara girdiğinde, dünyaya kendinizi açarsanız, geçmişe ait bilgilerin algılanması, fark edilmesi söz konusu olabilir. Bu sadece politik açıdan değil, kendi yaşamınızla da ilgili. Herşey yüzeye çıkacak ve eğer görmek isterseniz, hayatınızı daha iyi bir şekle sokma imkânı yakalayabilirsiniz…

Tutulmalar değerli bilgileri de beraberinde getirir. Karanlıktan aydınlık doğar. Bu tutulma daha çok miras, kalıtım, himaye, kayırma, koruma ile ilgili. Yıldız Regulus, sadakat, bağlılık, vefa ile ilgilidir. Dolayısıyla, bu tutulma ile kendi içimizde bu gibi şeylere bir göz atmamız gerekecek. Ne kadar sadığız, sadakatımızı yakından irdeleyeceğiz. Neye mi sadığız? Kendimize!.. Sadakat ve vefa, gurur, kıvanç, takdir hissi de verir. Sadakatin olmadığı yerde de ihanet ve utanç vardır.. işte bunlar bu tutulmanın da konuları…Bu hem dünyayı ilgilendiriyor, hem de sizleri..Ama özellikle kendi içinize bakın …

12 Ağustos’ta Merkür rötara giriyor. Merkür’ün diğer insanlarla bağlantılarımızı temsil ettiğini hatırlayın. Dolayısıyla, geriye dönüp, nasıl bağlantılar kurmuşuz diye bağlantılarımıza bakmanın ve incelemenin tam zamanı. Ayrıca, seyahat ile de ilgilidir. Bu devrede “seyahat etmeyin” demeyeceğim ama dikkatli olun. Bazı şeyler ters gidebilir. Örneğin; bilgisayarlar bozulabilir, mekanik işler aksayabilir… hava yollarında rötarlı uçuşlar gibi.. bu gibi şeyler Merkür’ün rötara girme devresine yakın zamanda başlayabilir.

Merkür 3 hafta kadar rötarda kalıyor ve rötardan çıktığında ki bu 5 Eylül tarihinde olucak ve Merkür 4. derece Aslan’da rötardan çıkmış olucak. Bu da Güneş tutulmasını derecesi. Şunu tekrar hatırlatayım: Ben Vedik Astrolojisi  inceliyorum. Batı Astrolojisi değil. Bu yüzden söylediğim derece ve burçları Batı Astrolojisine göre farklı bulabilirsiniz. (Vedikte derece ve burçlar Batı Astrolojisinden geri..) Tekrar konumuza dönersek, bu tutulma 4.derece Aslan’da olucak ve sabit yıldız Regulus’a yakın bir noktada… 3 Eylül’de Mars, Güneş tutulması derecesine transit geçecek.3-5 Eylül civarında bazı olaylar olabilir. Gerçek açığa çıkacak.

Daha önce dediğim gibi, Merkür rotarı ve Güneş tutulması geçmişteki şeyleri, eski durumları günümüze taşır, tüm gizli kalmışlar, sırlar açığa çıkar. Belki de eski başkan Obama ile ilgili bir şeyler çıkabilir… Fark edip yakaladığımız bilgiler muhtemelen bizlerde ve politika ve hükümetler açısından da büyük değişimlere yol açabilir.

 Donald Trump’ın haritasına baktığımızda bu tutulmadan çok ağır ve yoğun bir şekilde etkileneceğini görüyoruz. Bu Güneş tutulmasındaki 4. derece Aslan, Trump’ın doğum haritasındaki Mars’ın üzerine ve 1. Evine düşüyor. Bu da hayatındaki majör-ana şeylerin değişeceği anlamına geliyor ve bu onun için hiç de kolay olmayacak…

Ayrıca, aynı anda Ağustos ve Eylül ayında transit Satürn de Gadanta  derecesinde yani bulunduğu burcun son derecesinde olucak. Bu da şu anlama geliyor; konrol edilemez bir boğulma, bir olayın içine kontrol edilemez şekilde çekilme hissi, tecrübesi yaşanabilir..Satürn’ün Akrep’te son derecede olması durumu, şu andan itibaren 6 Ekim’e kadarki süreci kapsamakta ve 6 Ekim’den sonra Akrep burcunu terk edecek. Aslında bu etki yıl sonuna kadar sürecek de diyebilirim. Bu da şiddet içeren olaylara, boğulmalara, sellere, fırtına ve kasırgalara şahit olacağımızı göstermekte. Çok büyük kasırgalar bu sonbaharda meydana gelebilir… Dolayısıyla, fırtına, sel, volkanik patlamalar, depremler çok daha yoğun olabilir ve şunu da unutmayın ki; tutulmalar dünyayı sarsar ve depremleri de beraberinde getirebilir. Ancak ben daha çok şiddetli sel ve fırtına, kasırga oluşumu bekliyorum. Özellikle Florida gibi Amerika’nın güneyinden tüm Amerika’ya yayılan bir oluşum.. Büyük fırtınalar, hortum, kasırgalar, çok yıkıcı olabilir. Aslına bakarsanız, Eylül ayı Ağustos’a göre daha yıkıcı olabilir. Bu tutulma, olayıların oluşmasını tetikleyici bir unsura sahip. Bu tutulma, dünyadaki olayları ve dünya liderleri ile de yakından ilgili.

Ayrıca bu ay, Satürn’ün “station-durduğu pozisyon” hali bizim sanki bataklığa düşmüşüz sanki hareket edemiyormuşuz gibi hissetmemize neden olmakta.25 Ağustos civarında çok zorlu bir şeyler tecrübe edebiliriz. Tüm dünyada sanki hiç bir şey hareket edemiyor, harekete geçemiyor gibi hissedebiliriz. Özellikle özel yaşamda, “neden böyle takılıp kaldım?, neden bu durumdan geçemiyorum..”gibi hissetmemize neden olabilir. Bu da çok fazla sıkıntı, hayal kırıklığı, hüsran yaratabilir.

Bu ay ayrıca Mars’ı da incelemek gerekir. Mars’ın Neptün ile ilişkisi.. Bu ikisi arasındaki açı, çok, çok zorlu bir açı. Bu ay, petrol fiyatlarının yükseleceğini görebilirsiniz. Ekonomiye bakarsak, bu devrede, bu ay, herşey inanılmaz ölçüde değişecek ve ayrıca Jüpiter Eylül ayında burç değiştiriyor. Herşeyin gerçekten de nasıl değiştiğini göreceksiniz.. Sırlar, hükümet, yolsuzluklar ve suç oranı Ağustos ve Eylül ayı arasında inanılmaz oranda artacak…

Mars ve Neptün’ün birbiri ile yaptığı açı, ayrıca aldatma, kandırmanın açığa çıkacağını söyleyebilirim. Kitle iletişim, kitleleri, yaptıkları propaganda ile kontrol etmekte olduğunu söylemem gerekir. Lütfen uyanın! Soru sormaya başlayın, kendi araştırmanızı yapın. Lütfen size söylenin doğru olduğunu hemen kabul etmeyin. Araştrmalarınızı yapın, cevapları bulacaksınız.

Bu devrede ekonomi, borsada da çalkalanmalar olabilir. İnsanlar endişelendiği, korktukları zaman bu borsaya da yansıyor ki bu devrede petrol fiyatlarının yükselmesi ve ekonominin pek iyi gitmemesinden dolayı borsayı da etkilenecek. Ayrıca Bitcoin kullanma, Bitcoin borsası konusunda da değişimler olacak. Pek çok insan bilgisayardan para kullanmayı bilmediğini söylüyor.. Bu devrede bilgisayarlar üzerinden işlemlerde, Bitcion borsasında da gözle görülür değişimler olabilir.

Özellikle 1 Ağustos’tan sonra Bitcoin borsasında büyük değişim olabilir. Eski ve yeni diye ayrım olabilir… Herşeyin nasıl değiştiğini gözlemleyin. Eğer Bitcoin’de fiyatlar düşerse (herkes düşeceğine inanıyor)  o zaman yatırım yapabilirsiniz. İşte bu devrede yaptığınız yatırım, bir iki sene içinde size çok memnun edecek. Tahvil, hisse senedi almak istiyorsanız, bu devre petrole yönelik tahviller, hisse senetleri alın.

Ne zaman Mars, Neptün ile açı yapacak, o zaman OPEC’in petrol fiyatlarının değiştiğini, yükseldiği ile ilgili haberlerini duyacaksınız. Ayrıca, elektrik ve elektrikli arabalar konusunda da yatırım yapabilirsiniz, tahvil ya da hisse senedi alabilirsiniz.  Bu konudaki şirketleri, araba şirketlerini, TESLA’yı takip edin, bunlar iyi birer yatırım olabilir, hisse senetlerine yatırım gelecekte kârlı olabilir.

Bu tutulma ayrıca Fransa’nın Başkanı Macron’u da çok etkiliyor. Ayrıca, Eski başkan Obama’ya yönelik haberler alabiliriz…

Peki bu tutulma,  kişisel olarak sizi nasıl etkileyecek? Tutulmadaki gölge gibi, bizim de gölge tarafımız vardır. Bu taraf bizim görmek istemediğimiz tarafımız. Diğer insanlara ne yansıttığınıza bir bakın. Bu sizin göle tarafınız olabilir. Kendimizle ilgili sevmediğimiz, şeyler; bu ben değil, bu bende yok dediğiniz şeyler.. pek çok insanın Başkan Trump’a bakıp da söylediği şeyler.. İnsanlar, problemlerini ve hatalarını ona yansıtıyorlar. Kendilerindekini onda görüyorlar ve kendilerinde olmadığını düşünüyorlar.

Pek çoğumuz gölge tarafımızı, yakınlarımıza diğer insanlara yansıtıyoruz: “Eşimden, ailemden ya da ekomomiden, sistemden, dünyadaki olaylardan  dolayı ilerliyemiyorum, başarılı olamıyorum, tasarruf edemiyorum!”diyoruz. Bu şekilde herşeyi dışarıya-etrafa ya da olaylara atfederseniz eğer, bu yansıtmayı geri alın, dışarı yansıttığınız, dışarıya yönelik harcadığınız gücünüzü geri alın. Kendi içinizde değişebilirsiniz, ve herşeyi siz,kendiniz düzeltmeye başlayabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, gölgeyi, gölge tarafınızı tanımış, fark etmiş oluyorsunuz. Bu olduğunda, değişmeye başlıyorsunuz, ve herşeyde ilerleme kaydediyorsunuz. Sıkışıp kaldığınız herşeyden kurtulduğunuzu, artık sıkışıp kalmadığınızı görüyorsunuz. Meselelerinizi şifalandırıyorsunuz.

Dolayısıyla, bu tutulmadan iki hafta öncesi ve tutulma sonrasındaki iki haftaya dikkat edin. Bu devrede kendinizle ilgili fark ettiğini şeylere bir bakın. Çünkü, bu, kişisel gelişim için çok büyük bir imkan. Dışarıda suçladığınız kişiler ya da ortamların aslında sizin gölge tarafınız olduğunu, sizde olduğunu görüp, kabul ettiğinizde, bunun kendi içinizde kendinizle ilgili değişim dönüşüme ışık tutacak elinizde  bir anahtar olduğunu fark edeceksiniz ve böylelikle de birden tüm o gözüken blokajlar yok olacak. İşte, tutulmanın enerjisi budur. Karanlıktan aydınlığa çıkmak, kendimizi şifalandırmak. Bu açıdan tutulmalar çok ama çok güçlüdür. Bu devreyi kendi avantajınıza kullanın. Ve böylelikle, hayatınızdaki değişim, dönüşüme şahit olacaksınız.

Çeviren: AylinER
https://www.youtube.com/watch?v=2oPb-YVO4tI&t=424s

Check Also

Joni Patry ile Haziran 2019 Vedik Astroloji Yorumu

HAZİRAN 2019 JONI PATRY İLE VEDİK ASTROLOJİ YORUMU      BÜYÜK DEĞİŞİM İŞTE BURADA!  Bugün ...