Vedik Astrolojisi Şubat 2019 Yorumu – Joni Patry

 Bugün sizlerle çok fazla aksiyonun olacağı Şubat ayı hakkında konuşmak istiyorum. Ocak ayında Mars’ın Balık burcunda olduğunu ve Jüpiter’in de açı yaptığını gördük. Bu aslında şu anlama geliyordu; eski işleri bitirme, eski şeylerin tamamlanması, sona gelinmesi. Pek çok şey ileri doğru gitmiyor, gelişmiyor gözükmüş olabilir. Bu ay, ileri doğru gidişi, pek çok açıdan gelişmeleri görebilirsiniz. Çünkü, Mars, odak noktası ve tetikleyici rolüne sahip. Mars, Koç burcuna geçecek ve Koç ise yeni başlangıçları ve aksiyonu, hareketi temsil eder. Mars enerjidir. Ayrıca, Mars, öfkeyi, düşmanlığı, ortaya çıkan şeyleri de işaret eder.

Ancak, bence bu aya tat katacak şey; olası yeni uyanışlar!… Çünkü, Mars, Uranüs ile kavuşumda olacak. Uranüs, ani, beklenmedik değişimleri sembolize eder. Ona “Büyük, Harika Uyanış” da denir. Mars, Uranüs ile 13 Şubat’ta kavuşumda olacak. Bu süre içinde daha çok volkanik aktiviteler, depremler olabilir. Çünkü, bir dizi tutulum (güneş, ay) yaşadık ve bu tutulma enerjisinin halâ etkisinde olacağımız önümüzde bir kaç hafta daha var. Tutulmalar, değişime neden olur. Özellikle dünya üzerindeki değişimlere neden olacaktır, dünya üzerinde çok daha fazla deprem görebiliriz. Özellikle de Pasifikte. Ben bu enerjinin Japonya’ya yaklaştığını düşünüyorum. Ama genel olarak tüm bu ay, Şubat ayında tüm dünyada daha fazla çalkalanmalar, depremler olabilir.

Diğer şey de; insanlar ve onların enerjisi de dünyanın sarsılmasına neden olacaktır. Çünkü, ortada çok fazla duygu, çok fazla gelgitlik, vurdumduymazlık var. Mars’ın, 5 Şubat’ta Koç burcuna geçmesi ile aksiyon, hareket  göreceksiniz. Konuştuğum pek çok insana şunu söylüyorum: “Yeni Yılda aldığınız kararları uygulamada bir açıdan durgun bir devreye girdiğinizi ya da gerçekleşmediğini düşünüyorsanız, bu ay onları gerçekleştireceğiniz bir ay.. aldığınız kararları uygulamada, size cesaret verecek enerjiye sahip. Siz bu enerjiye, cesarete sahip olacaksınız. Bu ay, ileriye dönük hareketlerin başlayacağı, meydana geleceği bir ay.”

 Bir başka şey de; Yeni Ay 4 Şubat’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek. Bu tüm dünyadaki ve Amerika’daki hükümetlerde dağılmalara, değişime işaret ediyor. Amerika’da hükümetin durma noktasında olduğunu ve aslında durduğunu biliyoruz. Ben bu ayın hareket getireceğine inanıyorum. Şubat ve Mart arasındaki devrede Amerika’daki hükümette, ve dünyadaki diğer hükümetlerde örneğin; Fransa, Venezuella gibi çok büyük değişimler olacak. Pek çok ülkede protestolar var, insanlar öfkeli, üzgün. Ben çok ama çok büyük değişimlerin Mars-Uranüs açısından dolayı bu ay olacağını düşünüyorum. Bir de şunu ekleyeyim.. Mars, 7 Şubat’ta Kuzey Ay Düğümü (Rahu) ile Güney Ay Düğümünün (Ketu) orta noktasında olacak. Bu da çok büyük bir değişimi ve tetikleyici etkiyi gösteriyor. Bu ayki bir enerjinin nasıl inanılmaz bir etkiye sahip olduğunu izleyin ve görün. Bu enerji akışı, bu ay, inanılmaz derecede farklı. Ocak ayında tıkandığınız noktalarda, tıkanık kaldığınız şeylerde, bu ay nasıl bir açılım olduğunu, ilerlediğini göreceksiniz. Bu yüzden, özellikle hükümetleri ilgilendiren olaylar patlayabilir, hükümetlerin son bulması, değişimler olabilir.

 Tüm bu enerjisel değişimi gördüğüm için, herhangi bir değişim Başkan Trump’ta da olacak mı diye onun haritasına göz atayım dedim. Haritasında Jüpiter, gandanta (ruhsal düğüm-hayatta zorlanacağınız ve mutlaka çözmeniz gereken şeylerin olması) diye bir noktaya geliyor. Gandanta noktası, basitçe şu anlama geliyor; Jüpiter Akrep’in 28.-29. derecesine geldiğinde, Başkan Trump’ın ayı ile kavuşumda ve iş ve kariyer evi olan 10. Evindeki Güneş ile açı yapacak.  Trump’ın elde etmek istediği şey konusunda bir hareketlenme olacak ve bu kesinlikle hükümetin çalışmayı durduması ile sonuçlanabilir. Belki de ne istediği konusunda onun tarafı daha kararlı olabilir. Bunun nedeni de Jüpiter’in hem onun Güneşi, hem de Ayı ile yaptığı açı. Amerika’da hükümetin yaptıklarından dolayı çok daha fazla öfke, kindarlık, düşmanlık ve gerilim ve olası protestolar olabilir. Olaylar ısınmaya başlıyor. Hükümete karşıt olanların içlerine gömdükleri öfkeleri patlayabilir. Kuzey Ay Düğümü ve Güney Ay Düğümü İkizler-Yay burcuna gelecek ay, Mart’ta geçtiğinde, bu değişim ile çok büyük çöküntüler, parçalanmalar olacak. Çok büyük, nihai bir değişim olacak. Bence bu Mart’ın oratsında olacak; kuzey ve Güney Ay Düğümleri burç değiştirir değiştirmez. Aynı anda da Jüpiter’de gandanta pozisyonunda. Rötara girmeden önce de yavaşlayacak. Mart’ın sonunda ve Nisan’da sıfır derece Yay’da rötara girecek.

 İnanılmaz bir değişim olacak.Jüpiter’in gandanta olmasından dolayı çok ağır fırtınalar olacaktır. Amerika’da ve tüm dünyada hem gerçek anlamda hem de mecazi anlamda duygusal fırtınalar kopacaktır. İnsanlar duygusal alabora içine girebilirler, herşey değişebilir, herşey altüst olabilir…

Bu ay, Mars-Uranüs kavuşumu ile bazı olaylar patlayabilir. Bunlar saldırılar, depremler olabilir. Ama  çok büyük birşey olabilir. Ben buna “BÜYÜK UYANIŞ” diyorum. Bunu yöneten de Uranüs. Uranüs, Mars ile Koç’ta bir araya geldiğinde çok büyük bir tetikleyici etki oluşturacak. Duyguların, insanların, enerjinin değiştiğini göreceksiniz. Bu Mars enerjisi ile öfkeye kapılanlar, daha sonra intikam alacaklar ve bunu da Satürn ve Güney Ay Düğümü Yay’a geçtiğinde göreceğiz ki bu devrede çok büyük olaylar olabilir.. insanların inançları, yargıları ve tamamen korkularından dolayı olaylar patlayabilir. Herşey bir kaynama-patlama noktasına gelecek, herşey değişecek. Dünya bu uyanma çağrısına hazır!…

Bu ay, yaşamınızda istediğiniz değişiklikleri yaratma ayı. Bu ay eklenen bu fazla enerji ile bu değişimleri yapabilirsiniz. Mars, Koç’a geçerken, Jüpiter ile de 8.evde açı yapacak. Şunu tekrar hatırlatayım. Ben Vedik astrolojisi ile inceleme yapıyorum ve Vedik astrolojisinde 8. Ev, göstergeleri, ana dönüşüm-değişimleri işaret eder, açığa çıkarır.. tüm eski kırgınlıkları, duyguları…yaşamınızda bunları takip edin.. Size gösterilecektir. Sizinle ilgili bazı unsurlar açığa çıkacak. Geçmişinize dair şeyler ortaya çıkınca onları değiştirme ve dönüştürme imkanına sahip olacaksınız. Bunu yaparsanız, yaşamınız değişecek.. Bu yıl için belirlediğiniz amaçlarınızın önündeki bu blokajları bu şekilde kaldırabilir ve amaçlarınıza ulaşabilirsiniz. Bu ay, önümüzdeki ayın yanısıra değişime en fazla elverişli ay olacak . Aslında Mart daha da güçlü olacak..

Uranüs ve Mars teknoloji ile de ilgilidir. Bu iki gezegenin biraraya gelmesinden dolayı daha fazla uzay keşifleri, teknolojiye ve uzayda nasıl seyahat edeceğimize dair prosesler açısından keşifler olabilir. Pek çok buluşlar olabilir. Bu devre dünya için çok heyecan verici keşiflerin, aydınlanmaların olacağı bir devre.

Uranüsün ani, beklenmedik değişimlere neden olduğunu hatırlayın.. Dolayısıyla, saldırılar, deprem kalıpları ile alakalı değişken, düzensiz olaylar olabilir…

Bu ay, ekonomi aynı şekilde gidecek..Yükselişler ve düşüşler devam edecek. Dalgalanmalar devam edecek ama tam anlamı ile düşüş henüz yok.  Ancak, Mart’ın ortasında Kuzey ve Güney Ay Düğümü burç değiştirdiğinde İkizler-Yay aksına geçtiğinde (orada 2020’ye kadar kalacaklar) olabilir. Ekonomideki ana değişimleri bu devrede bekliyorum. Ekonomide değişim başladığında duygular da açığa çıkacak, duygusal değişimleri de göreceğiz ve ana duygusal değişimler Amerika ve Başkan Trump’ta da gözlemlenecek. Bu değişimler daha çok kesinlikle Mart ayında ortaya çıkacak.

Herşeyin değişip, dönüşmeye başladığını söylemiştim.. Bir şey daha eklersem, Satürn Venüs ile kavuşumda olacak. Dolayısıyla, ilişkilerle ilgili problemler, sorumluluklar çerçevesinde ortaya çıkacak. Bu yüzden bu ay, nasıl ilişkiler kurduğunuz ve eşinizle ilişkilerinizi nasıl yaşayacağınız konusunda daha çok sorumlu olmalısınız. Uyanma zamanı!, Farklı olma zamanı! Hayal dünyasında yaşamaktansa, gerçeği yaşama zamanı! Bu da sizin herhangi bir ilişkinizin sağlıklı kurulmasına ve özellikle evliyseniz sağlıklı ilerlemesine yardım edebilir. Ciddi bir ilişkiniz varsa bu ay herşey değişebilir.

 Dolayısıyla, 19 Şubat civarında meydana gelecek dolunaya bakarsak, bu devrede inanılmaz değişim olacak. Çünkü, Aslan burcu, liderlik ve yöneticileri temsil eder.Tüm dünyadaki ülkelerdeki politik açıdan, liderler açısından dalgalanmaları, değişimleri izleyin ve görün. Gelecekte dünyadaki değişimler İkizler-Yay (Kuzey ve Güney Ay Düğümü bu aksa geçtiğinde) aksındaki tutulmalarla şekil alacak.. Bekleyim, görelim..

Çeviri: AylinER
https://www.youtube.com/watch?v=OrMi716nhxo&t=3s

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu