Joni Party Ocak 2018 Yeni Yıl Vedik Astroloji

Bu yıl çok büyük değişiklikler olacak.  Ekonomide olduğu gibi dünyada da önemli, major değişikliklere şahit olacağız.

 Önce tüm yıla ait bazı önemli noktaları daha sonra da Ocak ayı ile ilgili bilgileri paylaşacağım.

 İk önce Rahu ve Ketuyu bilmeniz gerekiyor. Rahu, Kuzey Ay Düğümü, Ketu da Güney Ay Düğümüdür. Rahu, Yengeç burcunda. Yengeç burcu, aile ile ilgilidir, diğer insanları hissetmek için bir araya gelmeyi de simgeler ve Rahunun (Kuzey Ay Düğümü) Yengeçte olması bunu bozuyor. İnsanlar yabancılaşmakta, öteleşmekte, bağlantıları kopmakta.. Peki neyi arıyorlar ve arayacaklar? Aile vesilesi ile güçlü olma hissini… ve çoğunlukla aileler birbirinden kopuklar. Bu yüzden insanlar bağlanma, bağlantıda olma hissini aramakta ve bu neyi getirecek, sonuç ne olcak? insanlar, tarikatlara katılabiliyor.

 Ve Ketu(Güney Ay Düğümü) Oğlak burcunda. Bu burç, hükümetlerle ve hükmetlerin çöküşleri  ve bu çöküşten nasıl birşey  gelişeceği ile ilgili.

 Ağustos ayı civarında Size kripto para (dijital para)konusundan bahsetmiştim ve bu  konuda yatırım yapmanızı tavsiye etmiştim ve geleceğin bu olduğunu söylemiştim. Pek çok kişi de bana gülmüştü. Özellikle   de 2008 yılında para konusunda büyük bir değişim, dönüşüm yaşayacağımızı da yazdığımda gülmüşlerdi. Bu makaleyi yıllar önce yazdım ve yazarken bu değişimi tam da bilmiyordum  ve daha sonra bu değişimi 2012 yılında da yazdım ve şimdi baktığımızda kripto para (dijital para) ortaya çıkmış durumda ve gelecek bu yönde olacak. Ve bu yıl çokça göreceğimiz şey; bu konudaki düzenlemeler.  Bu değişen para konusu, hükümetlerin ve bankaların üzerindeki gücü ellerinden alacak ve bu yüzden hükümetler düzenlemelere gidecek. Çünkü, bu işte oldukça büyük paralar dönüyor ve sonuçlarını da göreceksiniz. Hükümetler ve bankalar çökecek. Kripto para, gücü insanlara vermekte ve verecek ve şunu eklemeliyim ki bu durum global. Bu dünyanın her yerinde oluşmakta. Sadece Amerika’daki borsada değil, her yerde. Bu dünyanın her yerindeki büyük yatırımları da içermekte ve gelecek; kripto parada. İster beğenin, ister beğenmeyin… ve ben pek çok kişiye Ağustos ayında yatırım yapmalarını söylemiştim. Konuya dikkat çekmiştim ve o gün beni dinleyenler bugün bayağı zengin oldular. Size şunu hatırlatayım: Benim bilgim astrolojiden, özellikle de transitlerden elde ettiğim bilgilerden gelmekte.

 Kripto para, para ve finans ana transitlerin etkileri ile yılın en büyük değişimlerine konu olacak.

 Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ve Ketu(Güney Ay Düğümü) 18.5 yılda bir aynı burçlara denk değiştirmekte.

Rahunun (Kuzey Ay Düğümü) Yengeçte ve Ketunun Oğlakta olduğu en son zaman 1999-2000 tarihlerindeydi. O tarihlerde dot-com bubble yani işini internetten yapan şirketler patlama yaptı. O tarihte bu patlamadan yararlanan insanlar oldu. Şimdi de bu söylediğim konuda kripto para konusunda patlama olucak. Özellikle 2018 ve 2019. Bundan yararlananlar olduğu gibi düşüşler, kayıplar da olucaktır. Bu patlama olduğunda göreceksiniz ki pek çok kişi çok çok fazla para kazanacak. Dolayısıyla, düşük olduğu zaman yatırım yapın. Çünkü tekrar yükselişe geçecek. Bu yıl pik yapacak ve daha sonra düşüşe geçeçek. Buna hazır olun.

 Bir tarikatın yükselişine de hazır olun. Bu tıpkı bir partinin ortaya çıkması, yükselmesi gibi. Bu tarikat, insanların aklını başından alıp, kitleleri kontrol etmeye çalışacak. Bu yıl pek çok tarikat oluşabilir, ancak bir tanesi politik bir parti gibi kurulacak.

 Bu yıl, ana , büyük depremlerin de yılı. Tüm dünyada büyük depremler olabilir. Rahunun (Kuzey Ay Düğümü) Yengeçte ve Ketunun (Güney Ay Düğümü) Oğlakta olduğu tarihlerdeki depremleri inceledim. Bunlardan en büyüğü San Francisco’da 1906 yılında meydana gelen deprem. Batıda çok daha fazla deprem olabilir ve dünyada ve hattâ Avusturalya’da.

 Terörizm de yine yükselişte. Bu yıl yaz süresince Mars oğlakta ve rötara girdiğinde terörizm meydana gelebilir. Rahunun Yegeçte olması ve Ketunun da Oğlakta olması, hükümetleri ve insanların duygularını da etkileyecek.. Ekonomide yükseliş ve düşüşleri göreceksiniz.. dünyanın sallandığını göreceksiniz. Depremlerle de sallanacak ve bu Ocakla başlıyor.

 Bu yıl göreceğiniz başka şey de; çok şiddetli hava olayları- hava durumu.

 Hükümetler tarafından saklanan , gizli olan pek  çok şey ortaya çıkacak. Bu yıl hükümetimize olan güvenimizi büyük ölçüde yitireceğiz ve tabii dünya üzerindeki diğer hükümetlerde de bu olabilir. Geçmişte gizlenen şeyler açığa çıkacak. Özellikle finansal açıdan saklanan şeyler açığa çıkacak.  2008 yılında meydana gelen ekonomik çöküntüde, kırılmada ortadan kaybolan tüm paraların nereye gittiği açığa çıkabilir. Kayıtlara geçmeyen trilyonlarca para kayboldu, hükümetin kurtarma paketi olarak kullandığı paralar kayboldu. İşte bunların nereye gitiğini bulacağız. Bu yıl, herşeyin çokça açığa çıkacağı bir yıl olacak… Kennedy’i kim öldürdü?, Rosevelt’e ne oldu? Uzaylılar?… Bu yaz, şiddete, nükleer savaş tehditine  daha çok şahit olacağız. Dünya dışından ziyaretçilerimiz gelecek ve bizlere nükleer savaşı-yıkımı önlemede yardımcı olacak. Çünkü nükleer enerji sadece dünyayı değil evreni de yok etmekte, bozmakta.

 Bu kış, özellikle Ocak’ta Kuzey yarımkürede çok soğuk bir kış geçecek. Güney yarımküre de daha sıcak olacak. Dolayısıyla, hava durumlarında aşırı dereceleri ve durumları yaşamaya hazır olun.

 Sağlık konusunda pek çok keşif olacak. Çevremizde bizi zehirleyen tüm o toksiklerin sağlığımızı nasıl bozduğu açığa çıkıyor ve buna yönelik yapılacak tedavilerde yeni buluşlar meydana gelecek ve geçmişten günümüze gelen hastalıkların tedavisi mümkün olabilecek.

 Uranüs gezegeni 0 derece Kova burcunda durağan (stationary) olması,  tüm dünyada radikal değişim ve dönüşümleri simgelemektedir. Bu yıl değişimler çokça olacağından hiç bir şey eskisi gibi olmayacak, aynı kalmayacak. İnsanların düşünce şekli, bilinç, farkındalık bunlar değişiyor, insanlar uyanıyor. Dünyada bilinçte, farkındalıkta yeni bir seviyeye geçiliyor. Bu da gezegenimizin şifalanmasına yardımıcı olacaktır. Çünkü, insanlar artık o kadar da cahil değil, herşeyin daha fazla farkında.

 Bu Ocak ayında iki tane dolunay oluşacak. Buna “mavi ay (blue moon)” denir. Bir tanesi 2 Ocak, diğeri de 31 Ocak’ta meydana gelecek. Bu da yeni bir ışığı, uyanışı, yeni farkındalığı temsil ediyor. Bu ayki enerjiden tüm yıl boyunca da yararlanacağız. İlk 6 ay da büyük yükselişlere sahip olacağız ama ikinci yarıda bazı düşüşler olabilecek. Dolayısıyla, bu açıdan bakarak yatırımlarınıza ve yaşamınıza yöne verin.

 Mars, her iki senede bir Jüpiter ile birleşir (conjunct). Ama Marsın “tam” olarak Jüpiterle birleştiği son zaman 1982 Ağustos ayıydı. Bu da müzik yaratıcılığı temsil etmekte. Çünkü, Terazi burcunda tam olarak birleşiyorlar. Dolayısıyla, bu yıl, güzel müziklerin ve yaratıcılığın, sanatın açığa çıkacağı bir yıl olacak. Kalbimize dokunan , ruhumuzu okşayan, sevilen, çok ünlenen şarkılar dinleyeceğiz. Çünkü, çok büyük ama çok büyük duygusal değişimler de olacak. Merkürün her rötara  girişi su grubundaki burçlarda olacak (bu arada ben Vedik Astrolojisine göre konuşuyorum bunu da lütfen dikkate alın). Bu da duygusal seviyede bir şifalanmayı beraberinde getirecek. Müzik ve kreatif sanat bu duyguları dışarı vurmada etkin olacak.

 16 Ocak çok ama çok önemli bir gün. O günde yeni ay oluşuyor ve Mars Akrep’e geçiyor ve bu da aşırı yoğun bir durum yaratıyor. Ayrıca, Mars 0 derece Akrepteyken ve Uranüs de 0 derece Kovadayken, 6 -8 bağlantıda olacaklar. Bu da çok büyük bir değişimi temsil ediyor. O gün istemeyen birden ortaya çıkan olaylar, terör, şiddet, öfke, olabilr. O güne dikkat edin. O gün bu ayın dönüm noktası olabilir. Şiddet, öfkeden  açığa çıkan şiddet, terörizm meydana gelebilir ve tüm yıl boyunca da bunun etkileri yaşanabilir.

 Aşırı sıcaklardan dolayı bu yıl kuraklık yaşanabilir. Bu da daha çok yangın çıkmasına (özellikle de Kaliforniya) neden olabilir…

 “Bu yılın en büyük değişikliği ne olabilir diye?” sorsam, cevabı; “ekonomi” olacaktır. Ekonomi, kitle bilincinin, duyguların bir yansımasıdır da. Kripto para dünyayı kökten değiştirecek, devrim yapacak. Tıpkı bir zamanlar kredi kartlarında olduğu gibi. O zaman da insanlar hayal edemiyorlardı; “nasıl olacak?, nasıl kullanacağız?” diyorlardı, aynı şey internet için de öyleydi. Kimse internetin dünyaya ne getireceğini, dünyayı nasıl değiştireceğini bilmiyordu.

Çeviren: AylinER
https://www.youtube.com/watch?v=_EgvpUlxKIg

Check Also

Joni Patry ile Haziran 2019 Vedik Astroloji Yorumu

HAZİRAN 2019 JONI PATRY İLE VEDİK ASTROLOJİ YORUMU      BÜYÜK DEĞİŞİM İŞTE BURADA!  Bugün ...