Kasım 2018 – Yıldızlardan Yansımalar

 

*Kasım ayında ilk yıldız hareketi Merkür den gelince haliyle onun enerjisi diğerlerine yansıyor da hareketli bir ay bize göz kırpıyor.

Ayın ilk günü adımını Yay burcuna atan Merkür keyif ile salınırken birden yılda 3 kez Rotara girmesi gerektiğini hatırlayarak ayın ortasında yavaşlıyarak geri gider gibi konumlanıyor….

Resmi rotar görevi; 17 Kasım-6 Aralık arası…. Varın başa sona birer hafta ekleyelim plan ve hazırlığımızı buna göre yapalım.

*Nisbet gibi değil elbet, olsa olsa denge için ki, 16 Kasımda, ters VENÜS düzelerek güzellik, bereket, şans veren sevgi yüklü enerjisini yeniden parlatıyor. Mümkün olmayacak gibi duran bazı şeyler şimdi önemli fırsatlar olarak önünüze gelebilir. Kendinizde eğer bir eksiklik hissediyorsanız ne aradığınıza bakabilir ve bunu bir ortaklaşa paylaşımla dengeleyebilirsiniz. Ay sonuna kadar bu fırsat Teraziler, Yay, Kova, Aslan ve İkizler için kaçırılmaz bir nimet.

*Bir de Mars dan haber var. 16-17 Kasımlar pek bi bereketli anlaşılan. Mars da Balık burcuna atlıyıveriyor bu günde. Ay sonu değil bu yıl sonuna kadar da burada ….

Balık tedirgin biraz.Çalışması, canlanması, gelişmesini devam ettirici yeni imkanlara yönelmesi gerekecek. Aslında bir cesaret gerek ki,henüz kullanmadığı potansiyelindeki renklere yönelsin de kendindekileri değerlendirebilsin. Boğa ve Yengeç lerde buna kulak vermeli, ilerletici adımlarla varolmalı….

Yine 17-18 li birkaç gün Balık burçlular için hassas ve kritik olabilecek etkiler var. Özellikle burcun ilk 15 gününde doğmuş olanların etkilenme oranı daha yüksek. Huzursuzluk, aşırı hareketlilik,hemen savaşmaya hazır bir ruh hali içinde, kafa karışıklıkları, net görememe, idrak sorunları yaşayabilirler. Dengesizlik hata yapmaya yol açabilir.Dinsel ve sosyal konularda fanatiklik, polemiklik yaratmaya yatkın olabilirler. İyi niyet bile olsa aşırılık, abartma ve fazla hassasiyetten kaçınmak tavsiye edilir.

Değişimler bitmedi.! 12 yıllık gurbet son buluyor ve 9 Kasım da Jüpiter kendi mekanı YAY burcuna kavuşuyor. 2019 Aralık ayına dek hoşgeldin JÜPİTER…

Artık karışanı yok, gönlünce tam kapasite vazifelerine başlıyor. İyi talih, yeni fırsat ve avantajlar eşliğinde genişlemeyi, büyümeyi, iyileştirmeyi,ilerlemeyi, olumlu gelişmeleri, yardımseverlik, anlayış, geniş fikirlilik, yeni ufuklar ve yüce gönüllülük, koruyuculuk,bilgiyi uygulatıp deneyimle geliştirmek temel görevleri.

Etkili olabileceği alanlar ise; Din,felsefe,ahlak,inaçlar,hukuk, yargı, seyahatler, ticaret, para, sosyal, entellektüel girişimler, hayır kurumları, spor, politika, basın-yayın, yazarlık ve öğretim görevlileridir.

Fazla açık fikirlilik, uçarılık, para ve enerjinin aşırı kullanımı, abartıcılık, fanatikliğe kayma,yoğun özgürlük mücadelesi, büyük sözler, tutulmayacak vaatler, gereksiz fedakarlık ve beklenti içinde oluşlara da vesile olabilir. Dikkat.!

*Jüpiterden şimdilik ayrılıp diğer  bir etkiye bakarsak. Ayın ilk haftası ile son günlerinde kiritik noktalarda karşılıklı gelen Uranüs-Venüs gerilimi, ilişkiler üzerinde ani gelişmeler ve beklenmedik sonuçlar doğurabilir. Sosyal çevre ve iş alanlarında epey riskli değişimlere yol açabilir. Duyguları kontrol edememe, lafını esirgememe ve sinir gerginliklerine dikkat…!!!  Terazi ve Koç burçları yönünden etkilerini hissettirse de bazı Oğlak ve Yengeçler açısından da önemle dikkate alınmalıdır.

Sevgi ve saygılarımla…
nurantuncel@gmail.com

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu