Eylül 2018 Yıldızlardan Yansımalar

Uzunca süren rotar dönemini Oğlak burcunun son derecelerinde tamamlayan Mars, 12 Eylül itibari ile yeniden Kova burcuna dönerek iki Ay daha kalmak üzere planlarını yapmış. Şimdi görevi içgüdüsel kapasiteleri ortaya çıkarmak, beden ve kafa enerjisini yükseltmek, sert açı kurduğu zamanlarda zorbalık, hırs, şiddet ateşini parlatmak, yerine göre güç, cesaret, atılımcılık ve sex eğilimi sağlamak. Kova, Aslan, Boğa, Akrep, Koç, İkizler burçları için kendi potansiyellerinde olanları deneyimlemek zamanıdır….

Geçen Ay bahsettiğimiz Satürn-Uranüs iyi açısı Eylül ayında da etkili ancak bu kez Satürn rotarını bitirmiş olarak karşımıza çıkıyor. Ve Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile saç ayağını tamamlayarak  7-11 Eylül günlerinde iyi hareketlilik verebilir. Sağlam temelli, iyi planlanmış, olgunlaşmış işlere start vermek uygun olabilir. Ayrıca mantık ve akıl temelli yeni fikirlerin oluşması, iletişim kurmada pratiklik ve orijinallik, düşünme ve ifade edebilme kolaylığı verebileceğinden herhangi bir alanda değerlendirilmesi gereken önemli günlerdir.

3-4 Eylül günlerinde karışıklıklar içinde bazı kolaylıkların filizlenmesi, güzelliklerin farkedilmesi ve şanslı bazı durumların birilerine kısmet olması mümkün. Ve bunun İkizler-Aslan-Terazi burçlarının son günlerinde doğanlara isabet etme şansı yüksek.

7-25 Eylül arası epey gergin, riskli ve yoğun günlere, olaylara açık gibi göz kırpıyor.Ortamların karıştırması, sosyal konuların kızışması, ilişkilerde iyice dolmuş  bardakların taşması, bastırılmışların isyanı, tartışmalar ve nice benzer durumlar sıkça gündeme gelebilir.

Son haftanın başında Güneş ile Merkür memnun ve mesut bir halde Terazi burcuna misafir oluyorlar. İki hafta kadar amaçları bozulan dengeleri düzeltmek, zeki ve pratik yollar sunmak, uyum sağlayıcı olmak için ellerinden geleni yapmak olacaktır.

Açık fikirlilik, denge kurabilme, değişebilme, yeni ideallere yelken açma, haberleşme, yazışma ve özellikle konuşma yönünden üstünlük, güzellik ve güzelleştirme sevdası, gezme aşkı, yeni konulara heves, merak ve ilgi artışı yaratır. Hafta başında birkaç gün zihin karışıklığı verebilir, dikkatli olmalı…

Bu misafirlik ilk başta Terazi burçluları yüceltirken, Yay, Kova, Aslan ve İkizler için de elverişlidir. Koç lara tutku, dik başlılık Ben önemliyimcillik verebilir. Objektif bakamayıp abartılı ve sinirli olabilirler. Suçlu olsalar bile  asla kabullenmeyip karşılarındakine yansıtarak sıyrılırlar. Oğlak ve Yengeç burçları içinde olumsuz yönleri olabilir.  Huzursuzluk, kendi ile kavgalı oluş, kafayı netleştirememe, daima kendi isteklerinin peşinde olma ve empati yoksulluğu gibi bazı rahatsızlıklar hissedebilirler.

9 Eylül Pazar günü AY yeni haliyle Başak burcundan ışıldamaya başlıyor. Diyete başlamak, kişisel bakım ile ilgilenmek, sağlık konusunda yeni arayışlar ve ilk adımlar, bitki, çiçek ekimi, günlük işlerde yenilik gibi konular için uygundur. 25 Eylül Salı günü Dolunay rolü ile sahneye çıkan AY; Koç burcunun ilk derecesinde. Duygular şişkin,”Ben”ler güçlü, içgüdüler tetikte.. Sosyal ilişkiler, ortaklık veya uğraş verilen iş her ne ise dikkatli olmalı….

Sevgilerimle her daim güzel bir yaşam dilerim…..

nurantuncel@gmail.com

Check Also

Joni Patry ile Haziran 2019 Vedik Astroloji Yorumu

HAZİRAN 2019 JONI PATRY İLE VEDİK ASTROLOJİ YORUMU      BÜYÜK DEĞİŞİM İŞTE BURADA!  Bugün ...