2018 Haziran Ayından Yansımalar

Bu Ay’ın gezegen dağılımı hemen hemen her Burç a pay olunca epey fazla pozisyonlu, etkileşimli toblolar ortaya çıkıyor. Her gün her türden birçok açı görmek mümkün. Bu da oldukça yüksek potansiyelli hareketli, aksiyonlu, ses getirebilecek, gündemler yaratıcı enteresanlıklar anlamına gelebilir.

Bu kadar çok yoğunluk içinde gönül istese de tamamını detaylandırıp dillendirmek mümkün olmayacağı için aralardan seçtiğim  iki güzel haber ile başlamak istiyorum. Biri Hava diğeri Su yapılı burçlar için kolaylaştırıcı, canlandırıcı, uyanıklık, sevgi, güzellik ve şanslılık verici karakterde etkilere sahip açılar….

İlki;Henüz taze Kova burcuna geçen Mars ile yine yeni İkizler burcuna geçen Merkür arasındaki pozitif konum çok hoş. Ayın ilk günlerinde bunlara katılan Ay ve Güneş ile olay daha da renklilik ve hareketlilik kazanıyor. Derin hissedişler, hareketlenen duygular eşliğinde her tür fikirsel, iletişimsel konularda yaşanabilecek hararetli tecrübelere hazır olmak gerekir. Kendinizle iletişime geçebilir, içselliğinizi yaşama imkânı da bulabilirsiniz. Kararlılık, cesaret, isabetlilik kapasitesinde nokta atışı yapılabilecek bir zamandır. Ayrıca akademik çalışmalar, spor,  zekâ oyunları, hareket ve pratiklik gerektiren uğraşılar için uygundur. Dinlenmek tembellik yapmak değil üretken çalışmak zamanıdır…

İkincisi; Akrep burcundaki Jüpiter ile Balık burcundaki Neptün aynı derecelere ulaşınca ve Yengeç burcundaki Venüs’ün de katılımı ile üçgen pozisyon tamamlanınca bir hafta süresince yumuşak, yapıcı etkiler hissedilecektir. Sevgi ve manevi değerlerleri yücelten, dini duyguları besleyen, büyüten, renklendiren, zenginleştiren özelliklerdeki bu esintiler nasibi olanlara çeşitli güzellikler ve kolaylıklar sunabilir. Su gurubu ve bazı toprak yapılı burçlar için kolaylık ve başarı verici olacaktır.

19-20-21 Haziran günlerinde, Su burçlarında bu kez Merkür ile tamamlanacak ve Ay ile tetiklenecek büyük üçgen pozisyonu var. Sevdiğiniz kişilerle, huzurlu, zevkli ve doyurucu ilişkiler kurabilmek, duygularınıza hitap edebilecek renkli anılar biriktirmek için uygundur. Sanatçılar, felsefeci, edebiyatçılar, yaratma gücünü ve hayal dünyasını kullanmak isteyenler için şanslı fırsatlar sunabilir.

Ay’ın sonlarında Güneş <-> Satürn karşıtlığı ise çok da sevimli olmayabilir. Üstelik buna ilaveten son gün Merkür- Uranüs- Ay arasındaki sert etkili “T” KARE etkileşimi beklenmedik heyecanlı durumlara yol açabilir. Planları bozarak şartları farklı yönlere çekerek sabırları taşırıcı, kopuş veya kabına sığmayan durumlara yol açabilir. Boğa-Aslan- Kova lar için riskli… Ani değişebilecek ve sonucu belli olmayan durumlar, depresyon, duygusallık artışının oluşturabileceği gerginlikler, anlaşmazlıklar, iletişim  problemleri, bağımsızlık ve otorite  kurma kökenli savaşlar ayrıca skandal türü gelişmeler söz konusu olabilir.

Sinirsel rahatsızlıklar, el, kol bacaklar ile ilgili tehlikeler, kazalar ve çeşitli operasyonlar yönünden de oldukça hassas bir etki yaratarak bir anda normal gidişatı değiştirebilecek şeylerle karşılaştırabilir.

Zaten hayat böyle birşey değil mi!.. Acılar, sevinçler, süprizler, zorluklar, kolaylıklar, kayıplar ya da başarılar hepimizin yolunda var. İstesek de istemesek de yaşanacak. Önemli olan her hal ve durumda yükselmeden alçalmadan dengeyi kaçırmadan durabilmek. Hoşugörü, ılımlılık, anlayış ve sevgi ile……..

Nuran Tuncel
@nurantuncel

Check Also

Joni Patry ile Haziran 2019 Vedik Astroloji Yorumu

HAZİRAN 2019 JONI PATRY İLE VEDİK ASTROLOJİ YORUMU      BÜYÜK DEĞİŞİM İŞTE BURADA!  Bugün ...