Şubat 2019 – Yıldızlardan Yansımalar …

Ayın ilk tablosu; yanyana beş burçta sıralanmış yıldızlar düzeninde karşımıza çıkıyor ve bu konvoyun en önünde  Uranüs liderlik görevini yapıyor. Arkasından rekabete kalkışan Mars hızla ilerliyor. Konu Uranüs olunca durup düşünmek gerek. Buram buram güçlü otorite sinyalleri geliyor. Her köşeden süprizlerle çıkabilir, planları alt üst edip, sağ gösterip vurabilir. Değişim rüzgarları estirecektir. Birçok konu açığa çıkıp hızla nasıl olduğunu anlamadan gündeme oturabilir. Emlak, borsa, para, ekonomi, enerji, teknoloji, değer verilen ve çok güvenilen konular, sanat camiası, ilişkiler, doğa olayları etki alanında….

Mars; ayın ortalarında Uranüse yetişip geçiyor ve kendine yakışan asıl görevi üstlenip ilk sıraya kavuşuyor. Bu birkaç güne dikkat…! Geçtiğimiz Ay tutulum noktasını sert bir bakışla hareketlendirmesi, heyecanlı, hareketli durumlar yaratması mümkün.

3 Şubat da Venüs Oğlak burcuna geçerek ayın sonuna kadar burada kalıyor. Çok sevdiği rahat ettiği bir mekan olmasa da yardımını esirgemez. Duygusal ilişkilere daha ihtiyatlı yaklaşım, şüphecilik, güvensizlik verebilir. Faydası olabileceği gibi ağırlık da yaşatabilir. Ekonomik yönden açıklık, rahatlık mesleki anlamda iyilik yaratması daha mümkündür.

Ayın üçüncü haftası başında Satürn ile buluşması, sevgi ve ilişkiler konusunda ciddiyet ve doğruculuk verebilir. Özveride bulunmak zor olmaz ancak sorunlar da çıkarabilir. Maddi anlamda tıkanmış bir durum son anda açılabilir. Daha ziyade kendinden büyük kişilerle ilgilenmek için iyi zamandır.

17-18-19 Şubat günleri fazla ağırlık verici, kısıtlayıcı ve umutları karartıcı olabilir. Bu günlere dikkat, yorum yapmak, karar almak, birşeyleri değiştirmek için isabetlilik vermeyebilir.

Venüs- Satürn buluşması; Balık ve Boğa burçları için olumlu sayılır. Sanatçılar, edebiyatçılar, müzisyenler için yaratıcılık ve sabırla ilerleme kolaylağı verebilir. Koç ve Yengeç burçları için sert etki yaratır. Soğukluk, geçimsizlik ve hissel  anlamda karışıklık verebilir. Kendi kendilerini mutsuz edecek birşeyler yaratabilirler.

Oğlak burcunda seyreden Venüs’ün Üçüncü haftanın sonunda Pluton ile buluşması; Özellikle içe atılmış, derinlerde yer etmiş duygularla ilgili değişimler verebilir. Şehvet yönünü arttırıcı ve zevklere düşkünlük verici etkisi de vardır. Bir diğer yandan ise metefizik, ruhsal konulara açıklık yaratıcıdır. Ayrıca tiyatro, opera, müzikal gibi alanlarda güçlü sanatsal kapasite veya  ilgi arttırabilir.

Merkür 10 Şubat ta Balık burcuna kaçıyor. Mart başında düşündüğü rotar günleri hazırlığını da burada yapacağı için Balık ziyareti epey uzun olacak. Mart ayını Merkür Rotar alanı olarak düşünerek hareket etmekte fayda var.

Merkür buradayken 19 Şubat ta Güneşin de Balık burcuna geçmesiyle renklilik, güzellik, ışıltı bir kat daha artıyor. Musavvire, yaratma, şekillendirme, tasarım, üretkenlik, canlılık ve hareketlilik enerjisinden faydalanmak için adımlar atılabilir.

17 Şubat günü Ay-Pluton karşıtlığı Ay uçlarını (kuzey-güney) da yanlarına alarak sert tetikleyici etki yaratabilir. Genel anlamda revaçta olan, kabul gören, katılaşmış alışkanlık, şartlanma gibi davranış biçimlerinden doğan inançları etkiler. Köklü değişim yaratabilecek yeni şartlar oluşturabilir. Yengeç ve Oğlak burcunun temsil ettiği konular gündeme gelir. Kültür, adet, gelenek göreneklere sığınarak rahatını korumak yerine geliştirilmesi, düzeltilmesi, yenilenmesi gereken konulara dikkat çeker. Ancak bunlar uzun vade ister.

Değişim için hazırlanan ve Balık burcunu terketmeğe birkaç adımı kalan Şiron da bu ay içinde Koç burcu dönemini başlatmak üzere son hamlesini yapıyor. 2027 yılına kadar uzanacak bu serüven bünyesinde neler barındırıyor yorumlarımızı gelecek aylara bırakarak huzur, mutluluk, sağlık ve aydınlık günler diliyorum. Sevgilerimle…

@nurantuncel

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu