Ocak 2019 Yıldızlardan Yansımalar

Yeni yılda, İlk cümlemiz2019 KUTLU OLSUN…”

Huzurlu, sağlıklı, mutlu, bereketli, keyifli, başarılı bir yıl geçirmek dileklerimizle… Dostluklar, sevgiler, faydalı paylaşımlar daim olsun….

Bu seferlik yenilik amaçlı tüm gezegenleri hatırlayarak, genel bir bakışla burçlara nasıl  etkileri olabileceği hakkındaki fikirlerimi paylaşarak başlamak istedim. Bu anlamda OCAK 2019 durumlarına bakacak olursak;

PLUTON: Oğlak burcunda olmaya devam ediyor ve ağır ağır 20-21 derecelerden  gücünü yansıtıyor.

Yengeç, Koç ve Teraziler sert etkileri almaya devam. Yeni şartlar zorlayıcı olabilir. Önemli kısıtlamalardan geçebilir, temel bazı değişimler  yapmaları gerekebilir.

Balık ve Boğa burçları ise kişiliklerine derinlik kazandırıcı deneyimlerden geçebilir, sezgisel konularda güçlenebilir, otoritede kararlı olabilirler.

NEPTÜN: Balık burcunda mutlu, mesut devamda. Sanat, edebiyat ve mistik konularda zenginleştiricidir. Boğa, Yengeç ve Akrepleri de olumlu destekler. Hayalleri gerçekleştirmesi mümkün.

İkizler, Başak ve Yaylar için hayal kırıklığı, kafa karışıklığı, güvensizlik yanılgı verici olabilir. Hayal-gerçek çelişkisine dikkat…

URANÜS: Çıktı, çıkıyor desek de bu ay da Koç burcunun sonlarında düzelmesini yaparak artık ileriye gözünü dikmiş durumda. Beklenmedik bir durum, umulmayan bir netice, şaşırtıcı karelerle süprizlerde son oyunları. Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak son günlerinde doğanlar için kritik bir ay gibi duruyor. Yeniliğe açık olan, değişime kucak açan için sorun yok.

SATÜRN: Oğlak burcunda olmaktan niye sıkılsın ki, elbet o da kendi karakterince keyfini sürmeye devam ediyor. Burcun ortalarına doğru ilerlerken en zirve haline erişiyor. Akılcı planlar, düzenleyici çalışmalar, hedefe ulaşma adımları atmak için fırsattır. Elbet uyandırmak için imtihanları da esirgemez.

JÜPİTER: Kendi evinde keyfini sürenlerden olarak Yay burcunda tüm azmi, bereketi, hikmeti, iyileştirici zenginlikleri ve imkanları ile hizmetimizde. Olumlu açı kurduğu diğer ateşli Koç ve Aslan, Kova ve Teraziler için de sevinci, umudu, büyümeyi, gelişmeyi, isteklere  kavuşmayı sağlayıcı enerjileri verir.

Ters açılarla zayıf ve zararlı etki alanında kalan İkizler, Balık ve Başaklar için abartma, bir şeye saplanıp kalma, fazla aşırıya kaçma, iyi niyetin yanlışlara yol açması sıkıntı verebilir.

MARS: Yeni yılı Balık burcunda karşılasa da aceleyle hemen Koç burcuna geçerek o da en güçlü hissettiği yerde olmanın zevkini çıkaranlardan. Enerjinin, tutkunun, aşkın, seksin, içgüdülerin, aktivite ve cesaretin temsilcisi olarak iş başında.

Olumlu etkileri; Koç, Aslan, Yay, İkizler için çalışkanlık, atılım, girişimcilik, hareket olarak…

Sert etkileri; Yengeç, Terazi ve Oğlaklar için aşırı hırs, şişik ego, sertlik, ben bilirimcilik, geçimsizlik, acelecilik ve dikkatsizlik neticesi oluşabilecek risklerdir.

VENÜS: İlk haftayı Akrep burcunda geçirip 7 Ocak da Yay burcuna geçiyor. Ve Jüpiter Venüs el ele, özellikle Ateşlere hizmet ediyor. İsteklere eriştirici, yaratıcılık, umut, ilişkilerde uyum, güzellikler, iyilikler ve şans açıcı etkileri mutluluk tattırıcı olacaktır.

MERKÜR: Malum, yer değiştirmeden duramaz. İlk hafta Yay burcunda, Son hafta Kova burcunda ortasında Oğlak burcunda gezinerek AY dan sonra en hareketli yıldız ünvanını koruyor. O nerede olursa olsun bir hareket, iletişim, zihinsel canlılık, beceri kısaca hayata farklı bir dokunuş yapacaktır.

GÜNEŞ” malum Oğlak burcunda işini bitirip 20 Ocak da Kova burcuna geçiyor. Bu arada geçmeden önce bir fark yaratıp 6 Ocak da parçalı bir tutulum sergiliyor. Oğlak burcunun ortalarında ki bu durum; daha düzenli, disiplinli olmayı, aşırılıklardan arınmışlığı öğreticidir. Görevlerimizi, sorumluluklarımızı hatırlayıp, almamız ve vermemiz gerekenleri hakkıyla ve ciddiyetle yapmamızı ister. Hatayı kabul etmez sıkarak, zorlayarak doğru rotayı buldurur. Geçmişte edinilen sıkı bağlarımızdan kopartıcı olaylarla sınayabilir. Dikkatli, planlı, aklı başında, dürüstçe ve çok çalışarak ilerleyeni hedefine vardıracaktır. Güvendiğimiz, olgun, tecrübeli kişilerin öğretilerinden faydalanmak iyi olacaktır.

AY” ise malum fazla değişken… Ay başında Akrep burcunda başlayıp 2-3 er günlük konaklamalarla tüm burçları ziyaret ediyor. Bu arada, Güneş tutulur da Ay geri mi kalır. Doğal olarak onbeş gün sonra 21 Ocak da nispet mi bilmem Tam tutulumla karşılık veriyor. Yengeç-Aslan  “0” sınırında tutulurken Uranüs ile sert T kare oluşturuyor. Şaşırtıcı ani şok edici  gelişmeler, geçmişle ilgili süprizler, kaza, tehlikeli durumlar akla gelebiliyor. Yeni yaşam koşullarına açılmak için eskilerin kalkması gerekiyor. Aile, toplum, vatan, çocuklar, organizasyonlar, sanat dalları ve sanatçılar, ünlü kişiler, liderler etki alanındalar.

Yengeç-Aslan, Terazi-Akrep, Oğlak-Kova ve Koç-Boğa sınırında doğmuş olanlar veya bu sınırlarda bir gezegeni bulunanlar beklenmeyen çeşitli olaylarla, irrasyonel durumlara ilgilenmek zorunda kalabilirler. Öğrenmeğe açık olmak, değişmeye karşı durmamak tavsiye edilebilir.

Gelip geçecek, bir şekilde yaşanacak, eninde sonuna terkedilecek dünyevi dışsal değerlere sıkıca bağlanmadan hayatın gerçek yüzünü tanımak, hakikatimizi bilerek ve inanarak yaşamak ve hiçbir şeyle kayıtlı olmamak şansımız olsun.

Sevgilerimle……

@nurantuncel

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu