Mart 2018 Ayından Yansımalar

Haliyle Güneş, etrafından pek fazla uzaklaşmalarına izin vermeyince sıklıkla, girdiği burçda üçlü bir yoğunluk sağlıyabiliyor. Bu ay da *GüneşVenüsMerkür* hep birlikte Balık burcunda karşımıza çıkıyor. Akrep burcundan olumlu desteğini ay boyunca devam ettirecek olan Jüpiter ile, ev sahibi Neptün de zaten uzun zamandır burada olunca keyiflere diyecek yok. Hoşluklar, güzellikler, sevgilerle renklenecek günlerle başlıyor Mart ayı… Sezgi ağırlıklı alışla olayları değerlendiriş, hissel hassasiyet ile etkili konuşmalar, kişisel cazibe artışının sosyalleşme yönlü desteği, duygu yoğunluğunun etken olacağı durumlar ön plana geçebilir.

Ayın ilk günlerinde  Jüpiter-Venüs-Merkür arasındaki üçgen etkileşim; yeni fikirler, açıkkalplilik, samimiyet ve pozitiflikle hakedilen ödülleri sunabilir. Şanslılık, yeni fırsatlar yaratıcı ve uygun şartlara sahip olanlara kolaylık vericidir. Balık, Boğa, Yengeç, Akrep ve Oğlak burçları için etkileri daha farkedilebilir güçtedir.

6 Mart da; Merkür/Venüs birlikte Koç burcuna geçiyor. Mart sonuna kadar burada kalırlarken bu yılın ilk Merkür rotarı da var sırada. 23 Mart da başlıyor 15 Nisana kadar dikkatli olmamızı hatırlatıyor. Bir hafta evveli ve sonrasını da unutmamak üzere yeni başlangıçlar yapmamak, acele ve dikkatsizce atılımlardan kaçınmak, tüm iletişim, haberleşme, ulaşım, elektronik ve telekominik konularda daha dikkatli olmak gerekir.

Rotar da ikinci sırayı Jüpiter alıyor. 9 Mart da başlattığı süreç epey uzun devam edecek… Etkisini dini, felsefi, bilimsel konularda araştırma, inceleme, geliştirici çalışmalar yanı sıra tefekkür, kendini tanıma, geliştirme, inaçları yeniden gözden geçirme ve yaşananların farkına varabilme gibi amaçlarda kullanmak yararlı olabilir. Akrep, Balık, Yengeçler ve toprak buçları için daha iyi verimlilik vereblir.

12 Mart günü, Jüpiter-Güneş- Ay ve Pluton arasında üçgen etkileşim; farkındalık yaratıcı, bazı kişilere bulunduğu ortamda veya toplumda dikkat çekip, etkili olabilmeyi hatta aniden ünlü edebilici kapasitedir. Abartılı, had ve sınır tanımayan, tepkisel hallere de sebep olabilir ama bu şekilde sıra dışı birşeyler ortaya çıkabilir, yeni konuların açılımı söz konusu olabilir. Dini konularda, antropoloji, arkeoloji veya toprak altı çalışmalar üzerinde fazlaca etkendir.

7-16 Mart arasında Mars- Uranüs üçgeni ateş yapılı burçlar için önemlidir. Özgürlük, bağımsızlık, baskılardan kurtulmak ihtiyacını güçlendirir ve bunlar için savaşmayı kolaylaştırıcı, muhaliflik etkileri yaratabilir. Ezberleri bozdurucu, kuralları yıkıcı, beklenmediklerle şaşırtıcı tarzıyla heyecanlı günler yaşatabilir. Değişimi, yenilenmeyi çabuk hazmedebilen için yeni deneyimlere bir kapı açabilir veya çok faklı heyecanlar tattırabilir.

Bu aydaki önemli bir değişim hamlesi de Mars dan geliyor. Yay burcundaki serüvenini tamamlayarak, 17 Mart- 17 Mayıs arasında kalacağı Oğlak burcuna geçiyor. Yapısal farklılığı olmasına rağmen sevdiği ortamda bulunuşu çalışma, hedeflere ulaşma, basamakları tırmanma istek ve çabalarını canlandırıcı bir enerji ile yönetimlerde kendisini ağırlıklı olarak belli edebilecektir. Sorumluluk, yetki, yükümlülük gereken yerlerde etkisi güçlü olur. Canla başla, yılmadan, engelleri aşarak hedefe ulaşmak için olanca güç ve cesareti kullanmayı destekler. Gerekirse savaşarak, gerekirse aşk ile….. Esas tema her ne pahasına olursa olsun kazanmak tır…….

Bu süreçte yaşanacak önemli kritik zamanlar söz konusu olabilir. İlki Mart ayının sonlarına doğru kışkırtıcı, uğraştırıcı sert bir etki olarak hissedilirken acı verecek çeşitli durumlar, kaza, hastalık, fiziki veya ruhsal savaşlara yol açabileceği gibi öncülük, yılmadan çalışma, tehlikelerden korkmadan zor koşulların üstesinden gelmek için de gerekli enerjiyi sunabilir. Boğalar için güçlü, Koç ve Yengeçler için riskli olabilir.

Mevcut potansiyelleri canlandırarak, istidat ve kabiliyetlere göre çıkışlar memnun edici de üzücü de olabilir. Bir anlamda kişisel zayıf, eksik yönleri göstermesi şeklinde algılayabilenler için belki de uyandırıcı bir fırsat olabilir.

Sevgilerimle….
nurantuncel@gmail.com

Check Also

Joni Patry ile Haziran 2019 Vedik Astroloji Yorumu

HAZİRAN 2019 JONI PATRY İLE VEDİK ASTROLOJİ YORUMU      BÜYÜK DEĞİŞİM İŞTE BURADA!  Bugün ...