Joni Patry Vedik Astrolojisi Nisan 2018 Yorumu

Bu ay herşeyin çok yoğunlaşacağı bir ay.. Çünkü, bu ayda Mars, Satürn ve Plüton hepsi Yay burcunda bir araya gelecek. (Benim Vedik-Hint Astrolojisine göre analiz yaptığımı lütfen unutmayın. Vedik astrolojisi ile Batı astrolojisinde gezegenlerin konumu farklıdır.)

Mars’ın Satürn’le birlikteki gücüne bakarsak, bunlar sanki su ve yağ gibidir, birbirine karışmaz! Mars ileri gitmek ister, Satürn geri çekmek ister.. Dolayısıyla, hüsran, hayal kırıklığı ve öfke açığa çıkabilir ve Yay’da olmaları da, Yayın temel haklar ve doğruları temsil etmesi ve özellikle de dini konulara işaret etmesi açısından bakarsak, pek çok insanın diğer insanları kendi fikirlerine, özellikle de inançlarına doğru çekemedikleri için üzgün, kızgın olduklarını görebilirsiniz. Bu da daha çok terörizm doğurabilir. Dolayısıyla, terörizm, kökten dincilerin, inançlarında, fikirlerinde aşırı tutucu olanlardan açığa çıkabilmekte ve bu yüzden de çok daha fazla öfke ve saldırı görebiliriz. Bu ayın hemen başlarında bu öfkenin, hüsranın getirdiği olaylara şahit olabilirsiniz.

Yeni Ay zamanında bu da 15 Nisandır ve o tarih civarında Yeni Ay, Uranüs ile kavuşumda oluyor. Uranüs, ani değişimlerin ve parçalanmaların gezegenidir ve depremlerle de alakalıdır.. Pek çok açıdan gerçekten de sallanabiliriz. Diyebilirim ki; bu ay, yeryüzündeki değişimler, volkanik patlamalar,olaylar, büyük fırtınalar açısından en önemli ay. Dünya bayağı bir sallanacak diyebiliriz… Bu da şeylerin yüzeye çıkmasına neden olacak..  İnsanlardaki öfke açığa çıkacak ve insanlar öfkelenmeye hakları olduğunu düşünecek.. Dolayısıyla, bu ay öfke patlamalarına şahit olabilirsiniz. Tüm dünyada pek çok protesto ve ayaklanmalar görülebilir.

17 Nisan ile 22 Nisana kadarki zamanda, Satürn ve Plütonun duruyormuş gibi (station) gözüken bir pozisyona geçtiğini görüyoruz. Duraklama pozisyonundan sonra rötara girilir. Bu pozisyondayken herşey yoğunlaşır, gergin hal alır. Satürn ve Plüton da işte önce duraksama gibi gözüken bir pozisyon aldıktan sonra rötara girecek. Bu da bozulmalara neden olacak, özellikle hükümetler, devletler nezninde. Dolayısıyla, ortaya çıkıp konuşan özellikle de inançları doğrultusunda konuşan pek çok kişi göreceğiz, ve bu geniş kitlesel nüfusu da etkileyecek ve yaz boyunca gittikçe yoğunlaşacak..

Ağustos ve Kasım ayı arasındaki süreçte, barışa dair adımlar atılacağına, ve şuanda devam eden çok büyük çatışmalar, anlaşmazlıkların düzelebileceği ve bu doğrultuda büyük değişimlerin olacağına inanıyorum. Bu durum sadece Amerika’da olan ve olacak bir şey değil, tüm dünyada yaşanan ve yaşanacak bir şey.

Merkür, Yeni Ayın oluştuğu 15 Nisan günü rötardan çıkıyor. Merkür, Balık burcunda rötara girdi ve Merkür bu burçta zayıf bir konumdadır. Bu süre zarfında dalgın, unutkan ve kopuk, dağınık hissedebilirsiniz ama Merkür yılda üç farklı sürede üç kere rötara girer, bu girdiği her farklı sürede aynı element grubundan bir burçta olur. Merkür rötar bu yıl su elementinde rötara giriyor. Bu da şu anlama geliyor; geçmişte yaşanmış pek çok duygusal olayı tekrar açığa çıkarıyor. Bu da şifalanma konusunda çok büyük açılımlara neden olabilir. Bu şifalanma, sadece dünya çapında bir şifalanma değil ayrıca bireysel de olacaktır. Bana danışan pek çok kişide bu büyük değişim ve şifalanmayı gözlemledim. Bu şifalanma süreci, geçmişten gelen sorun ve olayların yüzeye çıkmasını da içermektedir.

Bir başka şifalanma ve dolayısıyla bilinçte yükselme, sıçramaya vesile olan şey de bu yıl Rahunun (Kuzey Ay Düğümü) Yengeç burucuna geçmesi. Yengeç, aileyi temsil eden bir burçtur. Yönetici gezegeni Ay’dır. Duygusal olayları ve kadınları, kadın haklarını temsil eder. Kuzey Ay düğümünün Yengeçte olduğu sürede kadınlar ve kadın hakları ile ilgili konular çok ön planda olmaya devam edecektir. Gizli kalmış şeylerin açığa çıkacağı zamanlar yaşayacağız. Örneğin; Hollywood’daki yönetmen, ve yapımcıların kadınlar üzerindeki manipülasyon ve baskı ve tacizlerine şahit olduk ve olabiliriz…  bu tüm dünyada çocuklar üzerinde uzun zamandır saklı kalan cinsel taciz olaylarının açığa çıkması şeklinde de kendini gösterebilir. Açığa çıkan, yüzeye çıkan şeylerin olması demek, bunların şifalanmasına imkan oluştuğu anlamına da gelmekte ve şifalanma gerçekleştiğinde de bu bizlere inanılmaz derecede özgürleşme, özgür hissetme imkanı tanır. Eğer çok gizli kalmış sırlarımız varsa, bu bizi ve etrafımızdaki herşeyi, yaşamımızı mahveder. Bu yüzden bunlarla yüzleşmeli ve reddettiğimiz şeyi kabul etmeliyiz ki şifalanalım. Bu aile içi durumları da içerir. Dediğim gibi gezegenler rötara girdiklerinde geçmişteki konuları tekrar gündeme getirirler ve Merkür de su grubundan Balık burcunda rötara girdiği için bu geçmişteki konular yoğunluklu olarak duygusal içeriklidir ve bunlar şifalanmak için tekrar gündeme gelmiştir.  Kuzey Ay Düğümü de Yengeç’te olduğu için bu duygusal konular daha çok kadınlık, annelik konuları ve geçmişe dair bu konulardaki olaylarla ilgili olabilir.

Ayrıca Tutulmalar süreci içindeki dönemde de herşey çok yoğunlaşır, ve gündeme gelir.. Bu yıl Ocak ve Şubat aylarında tutulmalar yaşadık, önümüzdeki Temmuzda da yaşayacağız. Bu tutulmaların etkisi tüm yıl boyunca da hissedilir. Kuzey Ay ve Güney Ay düğümü de tutulmaların olduğu yerdeler. Bu yüzden ana konular kadınlarla ilgili olacaktır. Karanlıkta kalan çok fazla konu aydınlığa çıkacaktır. Bu yıl kadının gücüne şahit olacağız. Ayrıca aileye dair pek çok konu gündeme gelecek ve şimdi gizli kalmış, nesillerdir açığa çıkmamış, reddedilemiş, baskılanmış bu konular açığa çıkmaya hazır. O zamanlar çok karanlıktı ama şimdi şifalanma için süreç başladı.

Ay’ı hatırlayın. Yengeçin yönetici gezegenidir. Duygularla alakalıdır ve Ay yerleşim açısından haritada uygun bir yerde değilse ya da diğer gezegenlerden izole şekilde bir konumdaysa, insanlar kopuk, bağlantısız, yabancılaşmış, korunmasız hissederler. İşte bu gibi duyguların açığa çıkması gerekir… Nesiller boyunca ailelerde örneğin; annede, annenin annesinde,suistimal, taciz söz konusu olmuşsa, bundan dolayı sevgi ve sevginin ne anlama geldiği konusunda ailede sıkıntı yaşanabilir. İşte bu noktada, bu devre bu gibi durumları; sevginin ne olduğunu anlama, bunu nasıl göstereceğini, vereceğini ve alacağını bilme konusunda şifalandırmaya yönelik bir imkan sağlamakta. Bu aile içinde olan açığa çıkış ve yüzleşme ile gelen şifalanma çok büyük açılımlara neden olacaktır ki bu kollektif bilince de yansıyacaktır. Sadece bireysel değil, gezegen olarak da şifalanırız.

Satürn Plütona yaklaşırken bu hükümetlerdeki kontrol konusunu gündeme getirir ve büyük çatırdamalar olabilir, bu etki, insanlara güçlerini geri verebilir. Mars ve Satürn’ün birleşmesi ve Mars’ın Plüton’da da yaklaşması ile de, olayların patlayacağı, özellikle de hükümetler bazında olayların olacağı anlamına gelebilir. Gizlenmiş şeyler yine açığa çıkabilir.

Başka birşey de borsalardaki olaylar.. dengesiz gitmeye devam edecek. Bu tüm yıl boyunca bu şekilde olabilir. Bir inecek, bir çıkacak, hiç aynı kalmayacak.Ben daha önce de dile getirdiğim gibi kripto paraya karşı inacım büyük. Kripto konusunda her ne kadar şu aralar bir dengesizlik varsa da tekrar yükselişe geçecek. Bu kripto olayını seyredin ve görün, daha yeni başlıyor. Kripto yeniden ayarlanıyor, şuandaki para birimi şekli değişecek.. bu öyle başımızdan atacağımız bir durum değil. Pek çok insan bu kripto para konusunda korkuya sahip. Çünkü onlar anlamıyorlar. Ama kripto geleceğin para şekli. Şuan değişkenlik gösterse de, kripto para kalıcıdır.

Bu ayki Yeni Ay ve Uranüs ile birlikte çok fazla şeyin değişime uğrayacağını söyleyebilirim. Bu ay, radikal değişimler açısından inanılmaz bir ay olacak ve bu ay beklenilmeyenlerin ayı. Borsa açısından, insanların duyguları açısından.. İnsanlar kontrolden çıkabilirler. Çünkü, çok fazla öfke, baskı altında tutulma, reddetme söz konusu ve bu mutsuzluğu beslemekte. Olacak şey de; insanlar bu baskıladıkları ve baskı altında tutuldukları şeylerle yüzleşecekler ve öfke de bastırılan ve ifade edilmeye ihtiyaç duyulan duyguların sonucu olarak ortaya çıkacak ve pek çok şey radikal bir biçimde değişime uğrayacak.

Bu ay ile ilgili güzel açılardan tanesi de; Jüpiter ve Venüs’ün karşıt açıda olmaları. Jüpiter, Terazi burcunda bu çok şifalandırıcı bir durum. Huzuru, barışı desteklemekte ve Koç burcundaki Venüs de bu ay boyunca tam olarak Jüpiterin karşısında, ona karşıt açı yapmakta. Bilinçsel olarak çok fazla yükseliş gerekli ve bu yükselişler sonuca ulaştıracak ve şifalanma ve huzur, barışı getirecektir.

Son olarak şunu söylemek istiyorum; bu ay çok zor bir ay olacak ama bunu aşacağız ve Mayıs ayı da ona göre farklı olacaktır.

Çeviren : AylinER
https://www.youtube.com/watch?v=rHM9jk-vRH8&t=232s

Check Also

Joni Patry ile Haziran 2019 Vedik Astroloji Yorumu

HAZİRAN 2019 JONI PATRY İLE VEDİK ASTROLOJİ YORUMU      BÜYÜK DEĞİŞİM İŞTE BURADA!  Bugün ...