Astrolog Joni Patry’den 2017 Yılı (Vedik) Astroloji Yorumu

 2015 Bahar civarında, o yılın yazında Venüs ve Jüpiter sabit yıldızı Regulus arasında kavuşum olacağını bildirmiştim. Bu kavuşum o kadar nadir olan bir kavuşum olmamakla birlikte, Regulus’un Aslan takım yıldızında olmasından dolayı nadir bir konumunda. 3 bilge adamın bu yıldızı takip ederek bir kralın doğduğu anlatılır ve o esnada bu yıldız Jüpiter ve Uranüs ile Aslan’da kavuşumdadır… Ben de aynı kavuşumun burada gerçekleştiğini görerek, çok büyük birşeyin gelmekte olduğunu, çok güçlü bir kişinin iktidara geçeceğini ya da bir şekilde dünyayı bir şekilde değiştirecek birinin doğacağını söylemiştim. O zaman o videoda gerçekten de ne olacağını bilmeden söylediklerimden sonra, ister inanın, ister inanmayın, Donald Trump Başkanlık için seçime katılıcağını ilan etti. Ben şaşırdım “bu ne demek olabilir?” dedim. Bu Onun dünyayı güçlü bir şekilde etkileceği anlamına gelebilirdi. Çünkü, ilân ettiği tarih, o kavuşumun gerçekleştiği tarihti! Ben de herkes gibi şaşkındım.

2016 yılı için de bir virüse karşı ilaç bulunacağını öngörmüştüm. Ebola virüsüne karşı ilaç bulundu ve bu yıl içinde çok daha fazla tedaviler keşfedilecek ve 2017 yılı, bu konudaki keşiflerin, özellikle tedavi edilmesi oldukça zor olan hastalıklara dair tedavilerin bulunması açısından benim için en heyecan verici olan kısım… Tedavisi bulanabilecek hastalıklar özellikle zihinsel hastalıklar, bağımlılıklar, örneğin bipolar hastalığı gibi..

Geçtiğimiz Ağustos ayı civarında Satürn-Mars kavuşumu sabit bir yıldızda Boğa’da gerçekleşti. Boğa savaş gezegenidir. Bu da Türkiye’de olan ve hattâ Avrupa’da gerçekleşen o devredeki tüm zorlu olayların oluşmasına neden olmuştu. 

Geçen seneki Fransa’daki saldırı da yaz ayları süresince Satürn-Mars kavuşumu civarında oldu ve sonra Almanya’nın da bir saldırı ile sarsılacağını söylemiştim ki maalesef o da gerçekleşti…

Şimdi gelelim 2017 yılına…

Pek çok kişi bu yeni Başkanla ne olacağı konusunda endişeli. Ama bence çok şaşıracaksınız.Pek çok açıdan çok iyi olacak.

Ocak ayı çok zor bir ay olacak. Yeni yıla yaklaştıkça Mars-Neptün ve Cetus sabit yıldızı kavuşumda. Bu da terorizmi ya da çok tehlikeli olayları tetikleyen çok büyük bir tetikleyici ve 1 Ocak’ta Mars’ın Neptün’le kavuşması ile çok önemli bir olay olabilirGizli olan sırlar açığa çıkacak.  Bu çok büyük bir şey. Tüm Ocak ayı boyunca, Başkanlık için resmi olarak  göreve başlama süresi boyunca şiddet ve kaos olabilir ve hattâ Göreve Başlama Yemin Töreni günü, Mars Kova’nın kuyruğunda, bitiminde olacak ve sonra Balığa geçecek. Sıfır derece Balık’ta olması Amerika için kullandığım haritaya baktığımda çok türbülanslı, çalkantılı bir durum teşkil ediyor. Dolayısıyla, şiddet ve problemlerle karşı karşıya kalınabilinir. Donald Trump’ın haritasına baktığımızda bunu söylemeye gerek yok ama tüm yıl boyunca hem iyi hem de kötü açılardan çok fazla aktivasyon gözükmekte…

Farklı ülkelerin haritalarında onları yöneten gezegenlere baktığımda o ülkelerde neler olup biteceğeni gördüm. Bu çalışmaları Türkiye, Almanya için de yaptım. Bu konularda da epey konuşacağım…

İlk olarak bu yıl meydana gelecek en büyük değişimlerde Başak ve Balık burçlarında bulunan Uranüs ve Jüpiter karşıt açısı da rol oynamakta. Bu açıdan baktığımda sağlık, şifa, tedavi açısından hastalıklara karşı inanılmaz keşiflerin olabileceğini düşünüyorum ve bu Şubat ayı içinde başlayabilir. Şubat ayı için baktığımda çok önemli, ana sırların açığa çıkacağını da düşünüyorum. Özellikle tutulma zamanlarında. Güneşin ve Ayın biraraya geldiği Şubat ayı içindeki önce güneş tutulmasında ve daha sonra ay tutulması neticesinde, karanlıktan bir ışık açığa çıkacak. Bir başka deyişle, karanlıkta olan, bilmediğimiz bir şey aydınlığa kavuşacak. 26 Şubatta öncelikle güneş tutulması olucak. Bu tutulma 14 derece civarında Kova’da (Vedik Astrolojisine göre) olucak ve o ay içerisinde Jüpiter ve Uranüs’ün Balık ve Başak’taki karşıt açılığı hastalıklara karşı bulunan tedavi ve ilaçları temsil ederken, bu yıl ilginç olan şey; Jüpiter’in 6 Şubatta 29.dereceden retroya (rötara) girmesi. Bu derece, büyük yıldız olan Spica sabit yıldızının derecesidir. Bu derecede bulunan yıldız, semavatın en iyi ve en hayırlı, şanslı yıldızıdır ve Jüpiter de bu geri gitme durumu ile bu yıldızla kavuşumda. Bu şu demek oluyor; Spica sabit yıldızı, sanat açısından gerçek anlamda dahiliğin yıldızı. Bu yıldız üzerinde gezegenleri olan insanların birden bire duyarlılıkları ,sezgileri açığa çıkabilir. Bir gecede yıldızları parlayabilir. Bu tarz açıya Slyvester Stallone ve Justin Bieber sahip ve bir anda yıldızları parladı, yıldız oldular. Dolayısıyla, bu devrede bir anda, bir gecede bazı insanların ünlü olduğunu görebilirsiniz ve bu açının Donald Trump ile de bağlantılı olacağını düşünüyorum; başkanlıkla ilgili durum, başkanlık seçimi ve başkanlık ile ilgili yemin töreni boyunca oluşan olumsuzluğun, olumluya dönüşüp, gelişme gösterebileceğini umud ediyorum. Bu tabii ki, hastalıklara ve onlarla ilgili tedavilerin de açığa çıkacağı bir durum oluşturacaktır. İzleyelim görelim.

Şubat pek çok açıdan sihirli olacağa benziyor. Sadece Trump yönünden değil, ona muhalif olanlar açısından da sırların açığa çıkacağı bir  devre. Burada Kova burcu tetikleniyor ve ben liderlerin haritalarına “Aslan” burcu olarak bakarım ve yaz aylarına geldiğimizde Aslan burcunda sadece Trump ile değil, dünyadaki diğer liderle de ilgili daha çok sırların açığa çıkacağını göreceksiniz…

Bence yılın ilk 6 ayı yeni başlangıçlar olacak ve bunlar olumlu olacak ve hattâ çoğu insanın inanmayacağı şekilde olumlu olacak.

Yine Şubat ayındaki tutulmaya baktığımda bu tutulmanın spiritüelite, ruhaniyet ile ilgili yanı olduğunu da görüyorum. Sipiritüelite kelimesinin işaret ettiği en derin manâ açığa çıkacak. İnsanların farkındalığının daha arttığını göreceksiniz. Hakikati anlatan daha çok film izleyeceğiz ve bu da insanlara ilham verip, onları daha üst bir bilinç seviyesine çekecek ki bizim bu dünyadaki gerçek anlamdaki amacımız, kendimizi geliştirip, şuursal farkındalığa ulaşmamızdır ve bu yıl bunun için çok fazla imkân olacak ve bu  değişim ve dönüşüm Şubat ayı ile başlıyor. Bunun sebebi de tutulmanın bunu tetiklemesi…

Mart ayına geldiğimizde, daha çok ekonomik kriz ile karşılaşabiliriz. Uranüs ve Jüpiterin karşıtlığı, borsalardaki ana, en büyük iniş ve çıkışlarla da alâkalıdır. Sadece ekonomik çöküntü olmayacak, çok büyük, ani iniş ve çıkışlar da bu yıl boyunca olacak. Bunu bu oluşan karşıt açıdan ve Spica sabit yıldızından dolayı söylüyorum. Çünkü, Spica yıldızı o kadar olumlu ki iyi şeylerin de açığa çıkması gerektiğini bize söylemekte. Dolayısıyla, ekonomideki inişlerin çıkışları da olacak. Mart ayının sonuna baktığımda, bozulmalardaki, parçalanmalardaki değişimin gezegeni olan Uranüs, Balığın en son derecesine hareket ediyor. Su grubundaki bir burcun son derecesinde bulunan gezegenlere Vedik Astrolojisinde “Gandanta” denir. Basit anlamda boğulmadır bu da benim için kontrolü kaybetme anlamındadır. Bu anlamın yanı sıra, gerçek anlamda da suya dair daha fazla sel baskınları, fırtınalar ve katastrofik-felaket şeyler olacak. Martta hava durumunu dikkatli takip edin. Çok daha fazla çalkantılar, fırtınalar olacak.

Ayrıca, dünyanın pek çok ülkesinde korunmaya dair hareketlenmeler olacak. Örneğin; belki Amerika’da göçmenlik yasası konusunda bazı değişimler olabilir.

Deyinmek istediğim bir başka şey de Venüs gezegeni hakkında. Venüs bu yıl retro (rötar) yapacak, Venüs diğer gezegenler arasında çok az rötara giren gezegen. Venüs rötara girence tabii ki aşk, romantizm, ve geçmişten insanlarla ilgili konular ön plana çıkacak. Gezegenler rötara girdiği zaman bu bize geçmişteki şeyleri tekrardan ele almamıza bir imkân sağlar. Venüs’ün de geri hareket etmesi, eski aşkların eski anıların, eski hislerin tekrar açığa çıkma ihtimalini göstermekte. Venüs Balık burcunda olacak. Balık burcu da aşırı heyecan, coşku, aşka gelme, yükseltmenin işaretidir. Ayrıca, Venüs finans ve parayı da yönetir. Dolayısıyla, Venüsün bahar ayları içindeki geri gitmesi, para ve finans açısından en aşırı noktalara gelinmesini sağlayacak.Buna dikkat edin.

Venüs, 4 Mart’ta 19 derecede Balık’ta rötara giriyor ve 15 Nisanda da 2 derecede Balıkta rötardan çıkıyor. Ama daha önemlisi Venüs, 4 aydan biraz daha fazla, Ocağın sonundan Haziranın başına kadar, Balık burcunda kalacak. Venüs, Balık burcunda yüceldiği için, Balık burcunda rötar yapması, zayıf bir gezegen gibi, işlevsiz çalışması anlamına gelir. 4 Mart ile 15 Nisan arasındaki zamanda ekonomide problemler olabilir, değişim ve geçişlerde işler zorlaşabilir. Ama bu devrenin öncesi ve sonrasında işler yine düzene girebilir. Çünkü, Venüs, aşk, romatizm, varlık, parayı temsil etmektedir ve rötara girmeden önce tüm bu şeyler, olumlu anlamda seyredecektir.

Ayrıca Mart’ta Satürn da “Gandanta” durumunda yani su grubundan akrep burcunun son derecesinde olacak.

Mart’taki Yeni Ay Balık burcunda olacak ve bu  yılın haritasında bakmamız gereken bir başka durum da bu. Bu pozisyonu farklı ülkeler açısından da incelemek de gerekmekte.

Uranüs ve Jüpiter karşıt açısı ile ilgili bir şey daha paylaşmak istiyorum. O da; bu açı dünya dışı varlıkları gündeme getirebilir. Hükümet bunu ister kabul etsin, ister etmesin, dünya dışı varlıkların görülmesinde artış olacak. Bu konuda çok kişi şahit olacak ve çok fazla kanıt olacak. İnsanlar neye inanmak isterlerse ona inanırlar. Dolayısıyla, ortaya çıkan kanıtlar olmasına rağmen inanmayan insanlar halâ olacaktır.

Bu arada geçtiğimiz yıl güneş sistemi dışında pek çok gezegen keşfedildi. Bu önemli. Çünkü, gezegenler keşfedildiğinde, o gezegen her neyi temsil ediyorsa, o manâ bilincimizde açığa çıkan farkındalığımızın bir parçası haline geliyor.  Mesela, Neptün keşfedildiğinde, fotorafçılık ortaya çıktı. Uranüs’te Endüstriyel Devrim oldu, Plüton’da ise atom enerjisi açığa çıktı.

 İlginç olan birşey de  Noelde ve Yeni yıl zamanında bir kuyruklu yıldızın görüleceği idi. Kuyruklu yıldızlar gelecekte birşeyin geleceğini, olacağını sembolize ederler. Dolayısıyla, pek çok değişmek üzere…

Nisan ayı ile devam edersem… Nisan ayında Merkür gezegeni Koç burcunda rötara girecek. Bu yıl Merkür hep ateş burçlarında rötara girecek. Merkür aksiyonu temsil eder. Herşey daha çabuk, daha hızlı olacağa benziyor. Merkür Koç’ta rötarda olduğunda, hava durumunda, örneğin; fırtınalar gibi, çok fazla hareket olacak. Ayrıca, şiddet eylemlerinin oluşmasına da neden olacak. Mars savaş gezegeni olduğu için, Mayıs’ta Güneşle beraber hareket ettiğinde öfke ateşi ortalığı kasıp kavurabilir. Dolayısıyla, Mayıs’tan Temmuz’a kadar öfke ve şiddetin ortalığı karıştırdığı durumlar olabilir.

7 Nisan’da Uranüs Koç’a (Vedik astrolojisine göre) geçecek ve gelecek 7 yıl boyunca orada olacak. 7 Nisan’da sıfır derecede Koç’a gececek Uranüs dünya ile ilgili önemli bir gelişmeye de vesile olabilir. Çok büyük, önemli bir şey değişebilir. Bu tarihten itibaren bu yılın sonuna kadar dünyanın epey bir değişime uğrayacağını göreceğiz ve bu yılın sonunda çok farklı bir dünya oluşacak.

 Ayrıca Nisan’da Jüpiter-Venüs ile karşıt açı yapacak. Mayıs boyunca da Jüpiter Venüs ile tam olarak karşıt açısını tamamlayacak.. Bu parasal gelişmeler açısından iyi bir devre.

Mayıs’ta şiddet yine tırmanmaya başlayacak. Ağustosa kadar bir sürü şey oluşmaya başlayacak. Bir sonraki güneş tutulması çok şiddet içerebilir. Ancak Venüs halâ Balık’ta olduğu için aşk ve romantizm için iyi bir devre. İlişkiler daha iyiye gitmekte, parasal açıdan da bu devre olumlu…

Ancak Haziran ayı ile birlikte çok büyük “korku” oluşmaya başlıyor. Güneş ve Ay kavuşuma geçmeye başlıyor. Bu süreçte Mars Plüton ile karşıt açı yapıyor.Bu çok büyük ana bir değişikliği işaret etmekte. Özellikle Türkiye’nin bu ay içinde çok önemli, ana değişikliklere uğradığını göreceksiniz.

 Satürn “Gandanta” pozisyonunu alacak ve bu durum tüm yıl boyunca Su grubunun son derecesinde Gandanta pozisyonunda kalacak. Satürn’ün son derecede Akrep’te olması bizim ülkemizi de etkilemekte. Donald Trump’ın haritasını incelediğimde onu çok etkileyen bir pozisyon ve bu devrede o bundan çok etkilenecek. Bu etkilenme Trump için yılın ilk ayında, Haziran ve Ağustos ve Ekimde oldukça yoğun olacak. Hem ülke, hem de Trump için zor devreler.

Satürn 27 Ocak’ta Yaya geçcecek ancak sonra 22 Haziran’da tekrar Akrep’e geri gidecek ve geri gidiş 22 Ekim’e kadar sürecek. Satürn’ün bu son derecede Akrep’te olduğu zamanlar, daha önce de belirttiğim gibi çok çalkantılı devrelerdir. Bu Akrep’in sonundaki derece, “tehlike” ve “korku”yu da temsil eder. Ayrıca, “zehirlenme”leri de gösterir. Umarım nükleer anlamda olmaz. Bu zehirlenme, dünya ve savaşla bağlantılı olabilme ihtimali taşıyor.

 Ağustos ayında bir tutulma daha gerçekleşecek ve Merkür Aslan’da rötara giriyor. Bu tutulma pek çok ülkeyi etkileyecek. Ama özellikle Amerika’yı etkileyecek. Bu 4. Derecedeki tutulma Trump’ın haritasındaki Mars ile 1. Evinde kavuşum yapıyor. Evet, bu devre onu için çok riskli ve tehlikeli. Amerika’ya karşı oluşan tehdit ve tehliklere karşı çok dikkatli olması gerekiyor ve ele alması gereken önemli durumlar mevcut.

21 Temmuzda Güneş ve Mars 10. Derecede Yengeçte birleşiyor. Bu Amerikan’ın haritasında 8. Evde gerçekleşecek. Bu durum, Amerika’nın ekonomisini etkileyecek bir pozisyon. Ekonomide önemli ve ana düşüşler gözükebilir.

 Eylül ayı çok ilginç bir ay. Çünkü, Neptün Mars gezegenine karşıt açı yapmakta ve Satürn de devreye giriyor. Petrol fiatlarında hareketlilik söz konusu. Dolayısıyla, petrol konusu ile ilgili bir savaş olabilir. Gezegenlerin pozisyonlarından dolayı (haritada bir tarafa toplanmalarından dolayı) çok fazla kriz ile karşılaşabiliriz, davranış ve tutumları ve dolayısıyla dünyayı etkileyen şeyler olabilir.

Eylül ve Ekim aylarında dünyayı değiştirecek çok önemli ana şeylerin olduğuna, dönüm noktalarına şahit olabiliriz ve büyük değişimler görebiliriz. Bu devrede Rahu ve Ketu (Sanskritçe Ay Düğümleri) Yengeç ve Oğlak’a ve Jüpiter de Terazi’ye geçecek. Jüpiter’in Teraziye geçmesi bize daha çok barış, adalet getirecek. Hukuki açıdan da bir denge oluşabilir. Rahu Yengeç’e geçtiğinde dünyada ve özellikle Amerika’da başta ekonomi olmak üzere ana değişklikler olucak.

Kasım ayında, bozulmalarla ilgili konuştuğum herşey, ve insanların gerçeklerle ilgili anlamadıkları ne varsa onlar açığa çıkacak ve bizler kimin ne yaptığını ve neye neden olduğunu göreceğiz. Gerçek ortaya çıkacak!

Aralık ayında da Merkür Yay’da rötara girecek. Bu da gerçeğin ortaya dökülmesine yardımcı olacak. Jüpiter Neptün ile 120 derece açı yapacak. Bu da ekonomide olumlu değişimlere neden olabilir.

 2017 yılı boyunca çok büyük inişi ve çıkışlara şahit olacacağız. Ancak yılın sonuna doğru barış ve huzur ve denge yaşanacak. Çünkü Jüpiter Eylül 2017’den Ekim 2018’e kadar Terazide olacak.

 Şimdi bazı ülkeleri tek tek inceleyelim…

Amerika için 4 Temmuz 1776 tarihine göre harita çıkardım, onu kullanıyorum. Jüpiter Terazi burcuna geçerken, Amerika’nın haritasındaki gezegenler ile açı yapmakta ve özellikle Mars, Jüpiter, Venüs ve Güneş açılarına baktığımızda bazı iyi olumlu şeylerin olacağının işareti var ve bu gelecek bir kaç yılı da etkileyecek. Ama şu anda Plüton transit yapmakta; Plüton şu anda Amerika’nın haritasında Güneş ile karşıt açıda bulunuyor. Bu da insanlarda çok önemli ve ana değişimleri gösterir. Özellikle de politik açıdan, lider açısından bakarsak. Plüton değiştiren, dönüştüren bir gezegen. Dolayısıyla bu değişim dönüşümün olumlu olmasını umud ediyorum.

Hepimiz, farklı düşüncelere sahip olsak da ülkemiz ve dünya için en iyisini istiyoruz. Bu yüzden, herkesin içindeki güzelliği ve ışığı görmeye çalışalım ve nerede yaşarsak yaşayalım, ülkelerimiz için en iyisini isteyelim ve bunun için dua edelim. Unutmayın ne kadar çok öfke ortaya koyarsanız, o dönüp dolaşıp yine yaşamlarınızda sizi bulacaktır. O yüzden sevgi ve huzurda kalalım ki sevgi ve huzuru kendimize çekelim.

Amerika’nın ayı 7 derece Kova’da ve Ketu (Vedik Astrolojisinde Güney Ay düğümü demek) da Mart ve Nisan ayında bu derecede kavuşuma geçecek. Bu dönem ülke için çok zorlu bir dönem. Bu oluşum Amerika’nın haritasında 3. Evinde olacak. Bu yüzden de ulaşımla ilgili; trenler, otobüsler, arabalar ya da uçaklar ile ilgili karşıklıklar, türbülanslar, şiddet yaşanabilir.

Trump için de, haritasında 21 Ağustos’taki güneş tutulmasına yakın bir süreçte Mars’ın da bulunduğu noktadan Rahu (Vedik Astrolojisinde Kuzey Ay düğümü demek) geçerken, çok zorlu bir süreç yaşanacak.

İngiltere’yi inceleyecek olursak… Onların da özellikle ekonomik açıdan çok büyük sarsıntı, türbülüns yaşayacağını söyleyebilirim. Yılın ilk yarısında pek çok değişim olabilir. İnsanların dikkatli olmasını tavsiye ederim. Ancak, yılın ikinci yarısı onlar için daha iyi olacak. Diğer ülker tarafından dışlanabilirler. Bu konunun daha çok Euro ve Brexit ile bağlantısı var.

Japonya’ya bakarsak… Japonya çok zor zamanlar yaşamakta. Ama onlar için işler daha iyiye gidecek. Satürn Akrep’ten çıktığında onlarda çok büyük gelişmeler olacak. Yılın ikinci yarısı Japonya için de çok daha iyi olacak.

Fransa’ya baktığımda ilginç olan; başkanlarının yeniden seçilemeyecek olma ihtimali… Yeni hükümet çok büyük farklılıklar ortaya koyacak. Fransa ve Amerika yeniden daha yakın müttefikler olacaklar ve beraber çalışacaklar. Ancak, Fransa için çok zorlu zamanlar olacak ama bunları aşacak gelişmeler de olacak. Bu da muhtemelen yeni liderleri sayesinde meydana gelecek.

Rusya’ya bakarsak, liderleri Putin’in haritasında Merkür 29 derece Başak’ta ve Jüpiter, Merkür ile kavuşumda. Bunun da onu dünyada olup bitenden çok memnun gözüktüğüne bir işaret. Olan olaylar (derininde)  ona iyi bir şekilde dönüyor. Onların hızla ilerleyen teknolojisi bizimkilerden daha iyi gözüküyor. Onların teknolojisi bizlerinkinden daha gelişmiş, ileri ve işin ilginç yanı ne kadar daha ileri olduğuna dair bir fikrimizin olduğunu da düşünmüyorum. Ekonomik açıdan bir yükselme gözükse de 2018 yılında ekonomide bir düşüş olacak. Yılın ilk yarısı onlar için ikinci yarısına göre daha iyi geçecek.

İran’ın mevcut durumunda pek fazla bir değişm gözükmüyor, ancak onlar da finansal açıdan problemlere sahipler. Değişmek istiyorlar. Onları kısıtlıyıp, sınırlayan şeyler belki biraz azalabilir. Kapalı oldukları diğer ülkelere karşı biraz da açık hale gelebilirler.

Kuzey Kore her zaman olduğu gibi yine haberlerde o ülkeyi bol bol okuyacağız. Bu yaz yine büyük bir tehdit yaratabilirler. Kuzey Kore’nin haritasındaki Satürn 5. Derecede Aslan’da ve Ağustos’taki tutulmada gerçekleşen açılarından dolayı Kuzey Kore’den gözümüzü ayrımamız lazım. Onlar her zaman sorunun kaynağı durumundalar. Kendi vatanları içinde de sorun olabilir ve içten saldıralara da maruz kalabilirler.

Suriye’ye gelince… Suriye tamamiyle parçalandı. bu çok üzücü. Suriye’nin haritasına baktığımızda haritada Ay ve yükselen 22-23 derecede İkizlerde ve Plüton da karşıt açı yapmakta. Bu yüzden de bu ülkenin tamamen yok edilip, parçalanıyor olmasına şaşmamak lazım. Liderleri Esad’ın haritasındaki önemli gezegenlerle Neptün açı yapıyor, kavuşumda. Özellikle de Satürn’e Neptün’ün yaptığı açıya baktığımızda onun gerçekleri söylemediği, dürüst olmadığı ortaya çıkıyor. Suriye için en kötü olanının bittiğini düşünüyorum ama liderleri dürüst olmadığı için bu, maalesef pek çok probleme sebep oluyor.

Brezilya için de pek çok gelişmenin ve ilerlemenin olacağını ve yönetimin de daha iyiye gideceğini söyleyebiliriz.

Türkiye’ye gelince… Daha önce söylemiştim. Onların problemleri bitmiş değil. Daha fazla saldırı, daha fazla problemlerle karşı karşıya kalacak. Çünkü Türkiye haritasındaki Ay, 7 derece İkizler’de ve Ketu (Güney Ay düğümü) bahar ayları boyunca Türkiye’nin Ay’ı ile açı yapacak. Mart ve Nisan ayları Türkiye için çok ama çok zor aylar. Liderleri Erdoğan’a baktığımızda, haritasında Venüs ve Merkür 20.derecede Kova’da ve Mayıs ve Haziran ayları civarında Neptün burada durağan (stationary). Bu da bir noktada onun bir şeyler saklayabileceğini ve gelecek için bazı noktalarda realist, gerçekçi olamayacağını da göstermekte.

 Çin’e baktığımızda sanki onlar hiç bir şeyden etkilenmemiş gibi. Ekonomisi aslında gelişiyor, yükselişte. Ancak, 2018 yılı Çin için iyi olmayabilir. 2017 yılı onlar için iyi olsa da ikinci yarısında korunmada zaaflar oluşabilir. Ama genel anlamda, kirlilik dışında ana bir problem gözükmüyor gibi.

Almanya için bu yıl oldukça zor geçeceğe benziyor. Özellikle mülteciler konusunda problemler yaşayacaklar. Merkel’in haritasındaki Mars, 3 derece Yay’da. Baharda Satürn de Yay’da durağan hale gelecek. Bu da problemlerin, olayların ve özellikle de de terorizmin meydana geleceğini göstermekte.

Hindistan, çok büyük problemlerle karşı karşıya kalabilir; ekonomide kayıplar olacak ve geri adımlar atabilirler ve bunun da liderleri Modi ile alâkası var. Çünkü, Onun haritasına baktığımızda, Venüs’ün 15 derece Aslan’da olduğunu görüyoruz ve geçtiğimiz tutulmalar; geçen Eylülde’ki ve bu gelecek Şubat’taki tutulma, onun ekonomi hakkındaki vizyonunu-görüşünü etkilemekte. Ayrıca, ülke korunmasına da dikkat etmeliler, çünkü orada da bazı saldırılar başlayabilir. Ama daha önemlisi; özellikle yılın ikinci yarısından itibaren ekonomilerinde değişime karşı dikkatli olmalılar.

https://www.youtube.com/watch?v=Y3lzav592Gk  ‘den derleyip, çeviren: AylinER

Check Also

Joni Patry ile Haziran 2019 Vedik Astroloji Yorumu

HAZİRAN 2019 JONI PATRY İLE VEDİK ASTROLOJİ YORUMU      BÜYÜK DEĞİŞİM İŞTE BURADA!  Bugün ...