2018 OCAK AY’INDAN YANSIMALAR …

Yeni yıl dan sevgiler ve esenlikler dileklerimle……

Jüpiter, Satürn, Pluton, Neptün derken, teker teker düzelen rotarlara, 1 Ocak da, Bismillah, Uranüs de katılınca bir iki ay hiç rotarsız düz günler var önümüzde. Bu sayede uzun süredir tıkanan, yavaşlayan, içten içe gelişen, sabırla bizleri deneyen bazı konuların rahatlaması, önünün açılması ve ortaya çıkışların artması mümkün olabilir.

Genel olarak 2018 yılı önemli, kayda değer pekçok yeni durumlara, değişimlere bazen şaşırtarak, bazen düşündürerek, zorlayarak bazen de derleyip, toparlayıp başarı ve mutlulukla fırsatlar verebilecektir. Bunların evrensel ve kişisel olarak etkilerini şüphesiz herkes nasibi kadar alır.

Aralık sonlarında konum değiştirerek Oğlak burcuna geçen  SATÜRN den öncelikle bahsetmek gerekir. Kolay değil bu bir eve dönüş, 1991 Şubatında ayrıldığı evine işte şimdi yeniden kavuşuyor. Ve 2021 e kadar bolca da zamanı var.

O, nerede olursa olsun görevi; sınırlamak, acı da olsa gerçeği göstermek, gereksizlerden arındırmak, form vermek, prensipler koyarak korumaktır. Ancak, zirveye çıkaracak olan, emeklerin neticesine erdiren, başarıya götürecek hatta şöhret verecek olan da yine odur. Esasında; Satürn’ün kişinin yüzleşmekten korktuğu, kendine itiraf edemediği, fazlaca bağlanıp kaybetmek istemediği şeyleri açığa çıkarması ve gerçeklerle karşılaştırması sıkıntı olarak algılanır. Oysaki kendimizi sınırladıklarımızdan geçmedikçe, gelişme ve yenilenme yolumuz hep kapalı kalır ki bu anlamda Satürn önemli bir eğitmendir.

Kendi burcuna dönmüş olması yeni bir dönemi başlatacağı anlamına gelirken, geçmişi bırakıp, eskilerden kurtulup yeni kararlarla yeni bağlılıklar kurma, düzenlemeler yapma dönemine adım atılıyor denilebilir. Bu süreç daha maddeci, dünyevi, başarı tutkusu verici, sorumluluk, sabır ve çok çalışma gerektiren, mesleki konuları ön plana getirici olabilir. Her tür idari, yasal, kamusal, yönetimsel alanlarda hükmeder. Önemli ve kritik pekçok durumlara istidatlıdır.

Hep söylerim, Satürn idareyi ele alır ve kararlılıkla dilediğini ağır ağır yaptırır. Ocak ayında kendi burcuna gelişi nedeniyle, ağırlığını, ciddiyet ve karamsar havasını hissettirecektir. Aralık doğumlu Oğlaklar için biraz uğraştırıcı, zorlayıcı olabilir. Şubat doğumlu Balıklar ve Nisan doğumlu Boğalar ise mesleki veya kişisel anlamda kendilerini güçlendirebilecekleri, düzenleyici imkanlar bulabilirler. Mart doğumlu Koç ve Haziran doğumlu Yengeçler için de  riskli, ders alınması ve hazım gerektirici olabilir.

6- 12 Ocak arasında Oğlak ve Akrep burçları için faydalı olabilecek kalite arttırıcı, güç, cesaret, azim ve ilerleme fırsatları verebilecek iyi etkiler var.

14 Ocak; Ay’ ın da katılımıyla konuk yıldız sayısını altıya çıkaran Oğlak burcu renkli, hareketli, zengin deneyimli günler geçirebilir.

Satürn beni de ele aldı, kendisinden ve burcundan fazlaca bahsettirdi. Şimdi biraz bundan uzaklaşıp, Ocak ayındaki diğer etkilere de bakalım…

Ayın ilk yarısında Jüpiter ve Mars’ın el ele Ay uçlarını sert etkileyişi, toplumsal, kültürel ve dinsel anlamda bazı zorlukların, uyuşmazlık, çatışma ve abartıların olabileceğini düşündürebilir.

6-7-8 Ocak günlerinde Uranüs ve Merkür arasındaki üçgen iletişim etkisi Koç, Yay ve Aslan burçları için fırsatlı, kolaylaştırıcı, yaratıcı ve epey hoş hareketli durumlara uygun…

20-21 Ocak günleri Balık burcundaki Ay- Neptün etkileşimi renkli günlere davet ediyor. İyimser, abartılı, romantik ve fantazisel esintilerden faydalanmak isteyenler için uygundur.

23- 24 Ocak riskli olabilir. Hareketli, rekabetli, çelişkili durumlar ortaya çıkabilir ve yeni gündemlere start verici de olabilir.

27 Ocak Mars Yay burcuna ok gibi fırlıyor. Yaklaşık 40 günlük epey ateşli, hareketli, canlı Yay günlerini başlatıyor. Cesaret, atılım gücü, ideolojik eylemcilik, fevri davranışlar, engelleri aşma savaşı ve özgürlüğünü koruma gayreti verir. Değişik heyecan ve zevkler yaratıcı yönü kadar karmaşık ve riskli durumlarında oluşması mümkündür.

31 Ocak da ise her nekadar biz göremeyecek olsak da Aslan burcunda Ay tutulması var.

Sevgilerimle….
nurantuncel@gmail.com

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu