Seven kalp yoktur, Seven beyin vardır.

“Seven kalp değil, beyindir” diyor NLP Master Trainer Mustafa Kılınç ve benim beyinde adeta bir çırpılmış yumurta, bir kaşıntı hali (zaten bitmedi gitti bu kaşıntı halim, ah bi rahat duramadın gitti benim güzel beyinciğim)  Bu okuduğum yazı ilginç bir yazıydı. Okurken olabilir mi dedim ve dikkatlice düşündüm. Çokta yanılmadığını farkettim. Aslında çok uzak değil söyledikleri herkesin deneyimlediği şeyler ancak deneyimlerken anlayan azdır. Bu nedenle böylesine bir yazıyı okuyunca “hadi canım ordan” yada “insan kalple sever bi kere” diyenleriniz mutlaka çıkacaktır. Sizden ricam sindirerek okuyun aşağıda yazanları ve düşünün.

Şimdiye dek kalbiniz mi sevmiş, beynininiz mi? Ya da neden ayrılmışsınız sevgilinizden veya eşinizden, kalbiniz mi istememiş beyniniz mi?

Kalp, beynin hizmetinde olan bir uşaktır. Beyin ona buyurur. Kalpte uyar ve gerçekleştirir. Merak etmeyin asilik yapması da beynin iznine tabidir. Çünkü beyniniz asi davranmak istiyordur. Uygulayıcısı kalptir. (Şu anda bahsimiz aşk ve ikili ilişkilerden) Sizde kalbiniz sevdi sanırsınız. Start butonuna basan beyniniz ve bilinçaltınızdır. Konuşur ama siz duymazsınız. Herşeyi kalbinizin eseri sanırsınız. Oysa orkestra şefi orkestrayı yönetir. Enstrümanlar sadece çalar.

Hadi bakalım ben hamiş yorumumu da yaptıktan sonra sizi bırakıyorum. Yazıyı okuyalım, efenim buyursunlar;

Doğru bildiğiniz yanlışlardan birisi de “Aşkların kalpte başladığıdır.” Oysaki aşkın kaynağı “KALP” değil “BEYİNDİR.” Aşk bir beyin işlevi sonucunda oluşan duygulanmadır. Duygularımızın merkezi ise kalp değil Beyindir. AŞK duygusu kalbimizde değil, beynimizdeki korteks
ve limbik merkezde oluşur. Beynimizin emriyle salgılanan kimyasallar kalbimizin etrafında hissedildiği için, sevgilimizi kalbimizde sanıyoruz.

SEVEN “KALP” YOKTUR. SEVEN “BEYİN” VARDIR.

Kadın ve Erkeği Yönlendiren Beyin

Kişilerin hayatı nasıl değişiyor? Hangi yöne doğru değişiyorsunuz? Ayaklarınızdan başınıza doğru mu? Yoksa Başınızdan aşağıya doğru mu? Kadın ve Erkeği yönlendiren, bir takım şeyleri “doğru” gösteren “Beyindir.”

 • Kadını ve Erkeği inançları ve değerleri kapsamında harekete geçiren beyindir.
 • Aşk hayatına, evlilik hayatına yön veren beyindir. Çünkü duygular beyinde oluşur.
 • Kadın ve erkek arasında ilişki başlatan beyindir. Çünkü kişiliğimizin ve davranışlarımızın kodları Bilinçaltı Zihnimizdedir.
 • Sağlımıza yön veren beyindir. Çünkü hastalıkların çoğu Bilinçaltı kodlara dayanır.
 • Siyasete yöne veren beyindir. Çünkü oy verme kararı beyinde oluşur.
 • Aldatmaya yön veren beyindir. Çünkü partnerimizi aldatma kararı beyinde oluşur.
 • Cinsel ilişkiye yön veren beyindir. Çünkü “Zevk Alma” ya da cinsellikten kaçma kararı Beyinde oluşur.
 • Kadın ve erkek arasında kıskançlığa yön veren beyindir. Çünkü kıskançlık düşüncesi kıskançlık duygusunu oluşturur.
 • Kadın ve erkek arasındaki “Sevgi” “Saygı” ve olumlu yaşamaya yön veren beyindir. Çünkü olumlu ya da olumsuz düşünme beyinde oluşur.
 • Kadın ve erkeklerin beklentilerine yön veren beyindir. Çünkü beklenti içine girme ve beklentilere karşılık verme kararı Beyinde oluşur.
 • Kadınların isteklerine yön veren beyindir. Çünkü kadının Bilinçaltı dünyasına göre davranış kalıbı Beyinde otomatik olarak programlıdır.
 • Erkeklerin ne vereceğine yön veren Beyindir. Çünkü Bilinçaltı düzeydeki kodlu kalıpların merkezi Beyindir.

Nasıl ki yeni tanıştığımız birini tanımak için çaba sarf ediyorsak, Bilinçaltımızı tanımak ve onu kullanmak içinde biraz çaba sarf edelim. Bilinçaltı gücünüzü keşfettiğinizde “her kapıyı açan sihirli anahtara sahip olacaksınız.” Bu sizin hakkınız. İster kadın olun ister erkek Bilinçaltınız size hizmet etmek için hazır! Peki, ya siz? Sizde hazır mısınız? Beyninizin kıvrımlarından daha derinlere doğru inmeye “Bilinçaltı Zihninizle” tanışmaya onu kullanmaya. Zaman şimdi.
BİLİNÇLİ OLARAK BİLİNMEYE DOĞRU YÜRÜMEK ZORDUR.

Check Also

Sinir Sistemi Nesiller Boyunca Bilgiyi Aktarabiliyor

Hemen hemen tüm ekolojik ortamlarda bulunan nematotlar(iplik kurdu), üzerinde en çok çalışma yapılan organizma modellerindendir. ...