Beyin Gücü ile Çalışan Oyun

Emotiv firması, düşünce gücü ile çalışan bilgisayar oyunu yarattıklarını açıkladılar.
Özel hazırlanmış bir başlığı kafanıza takıyorsunuz ve bu başlık yaydığınız beyin sinyallerini deşifre ediyor ve ekrana yansıtıyor. Sizin beyin dalgalarınız bilgisayar ekranındaki oyuna yönlendirilip, aktive ediliyor. Öyle ki yaptığınız mimikler bile aynı şekilde ekrandaki oyun kahramanından da yansıyor!!!

http://www.emotiv.com/
http://crave.cnet.com/8301-1_105-9874515-1.html?part=rss&tag=feed&subj=Crave
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=301436

Bu oyunla, ayna nöron işlevi ile bizim düşüncelerimiz bilgisayar oyunundaki sanal kahramandan yansımaktaysa, Tümel Bilinç’ten açılımla da bizlerden aynıyla yansıyan yine aynı TEK’in seyri değil midir?

Biyolojik beden yapısı içinde mahkum olmuş bilinçler için belki de bu oyun bir çıkış noktası olabilir!… Bu oyunla, biyolojik bedenimizin uzuvlarını kullanmadan da sadece salt düşünce ile kurgulanmış sanal bir oyun içinde düşüncelerimiz ile var olabilmenin (sadece biyolojik bedenden ibaret değil, bir bilinç varlık olduğumuz düşüncesi ile) pratiğini yapmanın zevkli olacağı kanısındayım.

Yeni Ufuklar (New Horizons)
ayliner.blogspot.com

Check Also

Sinir Sistemi Nesiller Boyunca Bilgiyi Aktarabiliyor

Hemen hemen tüm ekolojik ortamlarda bulunan nematotlar(iplik kurdu), üzerinde en çok çalışma yapılan organizma modellerindendir. ...