Astrolog Joni Patry Eylül Ayı Yorumu

 Yorumlardan Notlar:

Eylül ayında hem Güneş hem de Ay tutulması var. Güneş tutulması 1 Eylül’de ve Ay tutulması da 16 Eylül’de meydana gelecek. Güneş ve Ay tutulması arasındaki süre çok gergin ve yoğun bir zaman olacak. Ben bu zamana tutulma sezonu adını veriyorum. Tutulma süreleri boyunca herşey şiddetlenip, yoğunlaşır ve çoğunlukla da karanlıkta kalan birşeyler meydana çıkar. Tutulma konusunda konuşurken aslında semadaki/gökyüzündeki (güneşten, aydan gelen) ışıktan, nurdan bahsederiz.. güneş, ay.. ışık kararır… karanlık oluşur. Dolayısıyla, siz ve kişisel hayatınızda bilmediğiniz birşey açığa çıkar, tutulma bilinmeyeni beraberinde getirir ve daha önce bilmediğiniz şeyleri, sırları öğrendiğinizde, yaşamınızda çok daha iyi kararlar alabilirsiniz ve bu kişisel ilişkilerde olduğu gibi global ilişkilerde de olur. Öyleyse, “gerçeği bilmeye karşı açık olun.” Bu kişisel yaşamlarınızın çok daha ötesine bile uzanabilir. Çünkü bu ay, kimsenin fikri olmadığı şeyler açığa çıkacak çok fazla şey olacak, çok fazla şey su yüzüne çıkacak. Doğru bildiğiniz şeylerin doğru olmadığını ya da yanlış olduğunu düşündüğümüz şeylerin doğru olduğunun kanıtını görebilirsiniz. Bunları politik açıdan da söylüyorum. Burada, Amerika’da başkan adayları hakkında da pek çok şey açığa çıkarken, diğer dünya liderleri hakkında da açığa çıkacak bilgiler olacak. Herşeyin maskelendiği çok büyük şeyler var ve bunların hepsinin bağlantısı tutulma noktaları

Ben bu yorumlarımı klasik astrolojiden daha çok vedic astrolojisi bilgileri ile yapıyorum. Vedic astrolojisinde burçlar, klasik astrolojiye göre bir burç geri giderek hesaplanır. O yüzden konuşurken vedic astrolojisine göre konuşuyorum. Bu yüzden de vedic astrolojisine göre bu tutulma aslanda oluyor ve Neptün ile karşıt açı oluşturuyor. Bu enerji de  sırlarda neler gizli, cevabını hiç bir zaman bilmediğimiz şeyleri ve karışıklık, aldanmaları, reddedişleri gösteriyor. Neptün,büyük çözücü” olarak biliniyor. Gerçeği açığa çıkarıyor. Neptün güneş tutulması ile karşıt açı yaptığından dolayı, insanlıkla ilgili bir durum söz konusu. Kova burcunda yoğun yıldız kümesi mevcutluğu insan kitlesini temsil eder, aslana baktığımızda da tek bir parlak yıldızdan dolayı liderliği sembolize eder, ve dünya liderliğini de temsil etmesinden dolayı bu noktada açığa çıkacak şeyler var.

Biliyorsunuz; daha önce Türkiye, hükümeti ve iktidarı hakkında epey şeyden bahsetmiştim ve bu devrede Türkiyede çok büyük şeylerin açığa çıkması söz konusu…

Bu tutulmalar neticesinde uzun vadede çok büyük değişimler gözlemleyeceğiz..

Bir diğer önemli noktada da bu ay Merkürün rötara girmesi. Merkür girdiği her rötarda (ki bu her yıl 3 kere, 3 haftalık süreçler içinde olmakta) bilgisiyar, teknoloji, seyahat alanında karmaşa yaratır. Gezegenlerin rötara girdiği devreler, aslında bizim biraz geri çekilip, herşeyi yeniden değerlendirme, yeniden yapma süreçlerimizdir. Ancak insanlar geri çekilmez genelde işleri zorlayıp, itip, kakalarlar. Merkür Başak’ta rötara giriyor. Başak da sağlık, şifa, beslenme, yiyecek kaynaklarımızı, ilaç firmaları ve hastalıkları temsil eder. Bu konudaki pek çok şey mikroskop altına alınacak.

30 Ağustos’ta rötara giren Merkür ,22 Eylülde rötardan çıkacak. Merkür ve Güneş burçları değiştirecek. Geri giden Merkür aslanda olurken, güneş de başak burcuna geçmiş olacak. Merkür Güneşin yönetici olduğu Aslanda, Güneş de Merkürün yöneticisi olduğu Başakta olmasına “karşılıklı değiş tokuş” deniyor. Bu, güneşin ve merkürün enerjilerinin yoğunlaştırıp, şiddetlendirir. Dolayısıyla, bazı şeyler beklenmedik şekilde değişebilir. Bu merkür rötar zamanında hackerların daha çok revaçta olduğu bir dönem olacak. Wikileak’i takibe alın. Bizim bazı politikacılarla ve adaylarla ilgli çok önemli yolsuzlukları duymaya da hazır olun. Ortaya çıkanlar,aklınızı başınızdan alabilir. Bu tutulmalar ve Merkürün rötarı geçmişle bağlantılı da olduğu için eski şeyleri tekrar ön plana çıkarabilir ve dolayısıyla skandallar, daha önce duymadığımız kadar büyük yolsuzlukları duyabiliriz.

Tutulmalar depremlerle de bağlantılı olabiliyor. Dünyada daha fazla deprem haberleri duyabiliriz. Özellikle ay tutulması tarihi (16 Eylül) civarında, Mars akrepte son derecelerde(Vedic astrolojisine göre) ve Uranüs balık’ta olacak. Marsın bu konumu çok tehlikeli bir konum. Bu boğulmayı ve kontrolden çıkmayı da sembolize eder.Her iki gezegen de su burcunda. Bu da yoğun kasırga sezonu yaşanabileceğini gösteriyor. Daha fazla sel baskını, fırtına ve tsunami gibi tüm şiddetli hava durumu halleri daha fazla oluşabilir.

Merkür’ün Venüs ve Jüpiter ile ilişkisi, bir aradalığı, 3 benefik (iyilik yapan) gezegen, müzik, yazı, filmler gibi sanata dair herşeyin yaratıcı şekilde ifadelerini sembolize eder. Bu geçici bir faz olsa da bu sanatsal ifadelerin yoğunluğu insanlara iyi gelecek ve şifalanmayla da alakası olacak. Bu noktada Venüs’ün Başak’ta olması ve Merkür’ün geri gidip Aslan’a geçmesi ve Venüs’le Jüpiter’in ve Güneş’in de burada olması Venüs için pek iyi olmuyor. Bu oluşumdan dolayı, borsada aşırı bir düşüş olabileceğini düşünüyorum. Venüs Başaktayken para, varlık kaybedilir. Jüpiter milyonerlerle ilgiliyken, Venüs milyardarlarla ilgilidir. Venüsün ve Jüpiterin birlikite olması rahatsızlık oluşturur ve bir de güneş işin içine girince, Venüs’ün enerjisi azalır ve tükenir. Bundan dolayı diyorum ki; bu ayın sonlarına doğru borsada ani bir düşüş görebiliriz.

18 Eylülde Mars’ın Yaya (vedic astrolojsinde) geçmesini görüyoruz. Bu, dinle ilgili olayları açığa çıkarabilir. Temel inanç sistemleri ile igili durumlar, Pluto ile yakınlaştıkça, özellikle ekim ayında, aşırı derecede tehlikeli bir hal alabilir.

Aslında bu dönem, Merkür’ün sahne aldığı bir dönem. Özellikle medyadan bahsetmek istiyorum. Medya bize gerçekleri sunmuyor ve gerçekleri saptırıyor ve bizi kandırıyor… Merkürün rötarda olduğu bu dönemde bilmediğimiz şeyleri, gerçekleri görüp, şok olabiliriz…  Bu başkanlık seçiminde inanamayacağınız şeyler ortaya konulup, herşey tamamen değişebilir!(Seçilen başkan, başkan bile olamayabilir!!!)

Güneş ve ay tutulması arasındaki periodda karanlıktan aydınlığa çıkış imkanı vardır. Bunu içselinizde değerlendirin ve neleri gözardı ettiğinizi, göremediğinizi anlamaya çalışın. Gerçekleri görmeye çalışın. Bunu yaparsanız değişim yaşarsınız. Bizler kaynaktan/özümüzden ve ruhumuzdan o kadar kopuk yaşıyoruz, öylesine dışarı ile odaklıyız ki; eleştiriyoruz ve güvenmiyoruz, kızıyoruz ve korkuyoruz ve birbirimizden ayrı olma noktasına geliyoruz! Doğduğumuzdan itibaren herkesten ve tüm bu dünyadan kendimizi ayrı görüyoruz; Ama şunu fark etmemiz lazım: BİZLER BİRBİRMİZDEN AYRI DEĞİLİZ! Ve doğal, orijin halimiz BİRLİK’tir!

 Bu tutulmalar arasındaki süreci kendi içinize dönüp, İlahi olan “TEK” ile bağlantıda olmaya ve BİR olabilmeye yönelmenizi tavsiye ederim. Hepimizde bu bağlantı mevcut ama şu zamanlarda olduğu gibi herkes bağlantı kesik yaşıyor ve içselden çok dışsala yönelmiş durumda. Tekrardan ruhumuzla ve özümüzle bağlantıya geçmemiz lazım. Bu tutulma periodunda kendinizi açın ve bırakın sırlar açığa çıksın (en önemli sır da; bizim hepimizin ilahi bir şekilde birbirmize “bağlı” olduğumuzdur) ve hem sizin üzerinizde hem de dünyada değişim- dönüşüm etkisi yaratsın. Böylelikle hepimizin “BİR” olduğu açığa çıksın. Var olduğunuzu sanıyorsunuz ama siz bir hayalsiniz, herşey sadece bir rüya!.  Burada herşey bize “Tek” ve “Bir” olanı öğretmekte. İşte Tek Gerçek bu!

Derleyip çeviren: AylinER
https://www.youtube.com/watch?v=Xos98fvDh0k

Check Also

Kuranı Kerim Cozumu app privacy policy

Privacy Policy Privacy Policy Ahmed Hulusi Digital built the Kuranı Kerim Cozumu app as a ...