Nisan 2019 Yıldızlardan Yansımalar

İkizler burcuna transfer olan Mars liderliğinde oldukça sakin başlayan kozmik alem dünyası  elbette ki Ay’IN en  yeni hali ile hareketleniyor. Nisan’ın ilk haftasında önce Güneş ile (4-5 Nisan günleri)  ardınan 6 Nisan Uranüs ile ve 9 Nisan da Mars ile buluşarak tetikleme, olay başlatma, hissettirme, duyguları canlandırma görevini  en dinamik ve çabukluk yaratarak yapıyor. İşlerimizde yeni kararlar almak ve eyleme geçmek için faydalı olacaktır.

7- 15 Nisan arasında Neptün-Venüs-Merkür görüşmeleri özellikle Balıklar için sevilme ihtiyacı, duygusallık yanında  yaratma gücü, güzeli arayış, romantiklik ve kendini aşık sanış hissiyatı verebilir. Boğa ve Yengeç burçları sanatsal ve sosyal anlamda başarılı olabilir. Başak ve İkizler ise sert etki nedeniyle bencillik, zevklere düşkünlük, tembellik hali duyabilirler.

15- 16 Nisan da Güneş ile Jüpiter arasındaki üçgen etkileşim ateş yapılı burçlar için zenginlik, bereket, hayırlı oluşumlar vaadi ile karşımıza çıkıyor. İrade gücünü kullanmada, durumları yönetmede kolaylık verebilir. İstekleri büyüterek başarılı olma adına azim ve gayret yaratıcıdır. İyi niyet, açık düşünce, ileri görüş, samimiyet  ve sırdaşlık, dostluk vericidir. Sağlık ve evlilik için yapıcıdır.

Güneşin Koç burcundan çıkmasını kollayan Merkür tam saltanat kurup gönlünce hareketlenmek için  dayanamayıp 17 Nisan da Koç burcuna  kayıveriyor. 6 Mayısa kadar burada… Süre kısa olabilir ama hayatınıza renk katabilirsiniz. Yeni düşüncelere, parlak fikirlere, zihinsel deneyimlere, sorunları anında çözebilecek çabukluğa, kendi düşüncelerini iyi ifade edebilmeğe destek çıkar.

Zaten üretken olan Koç lar fikirlerini  daha iyi değerlendirerek yeni projelere adım atabilir. Yeni arkadaşlıklara yelken açmak, eskilerle ilgili isabetli kararlar almak mümkündür. İkizler, Aslan, Yay ve Kovalar da bu güzel etkilerden yararlanır. Yengeç ve Teraziler için gerçekleri  farkedememe, asabiyet, sözlerin sertleşmesi, kırıcı olabilme gibi riskler vardır.

Aslında birbirlerinden çok uzak kalmaya dayanamadıkları için 21 Nisan da Venüs de Koç burcuna geçiyor. Sorun yok.! Koç memnun, Merkür memnun, Venüs memnun. Sevgi, aşk yönlü, iş de, ilişkilerde başarılı olma desteğini esirgemeyecektir. Bolluk da verecek, mutlu edecek, tatlı güzellikler sunacaktır.

Koç, İkizler, Aslan, Yay ve Kovalar için isteklere eriştirici, umutları parlatıcı, uyum ve dengeyi sağlayıcı, sevilme ihtiyacı ve duygusallık verici etkilerinden bahsedilebilir. Olumsuz demeyelim de biraz zayıf etkileri alacak olan  Yengeç, Terazi ve Oğlak burçları tembellik, zevklere meyil, kendini sevme, beğenme halleri gösterebilirler.

Güneş ayın son haftasında Boğa burcundaki Uranüs etrafında görülüyor. Olumlu yönü; Yaratıcılık, heyecanlandırıcı düşünceler, deha parıltıları, yenilikcilik hevesleri… Sosyal, insancıl, yardım amaçlı faydalı çalışmalar, dostluklar için uygundur. Saygı, güven ve otorite temalarını güçlendirir.  24 Nisan da iyi niyetlerle Ay dan gelen katkılar süpriz güzel gelişmeler yaratabilir.

Olumsuz yönü; düşünmeden davranmak, öz güven derken gereksiz risklere girmek, kendi aklını beğenip tepeden bakma, hiçbir şeyi beğenmeme, sıradışılık gibi heveslerle kayıplar yaşamak mümkündür. Eş aldatma ya da aldanma ya da ayrılık rüzgarları estirmesi de tanıdık gelebilir….

Uranüs ün elektrik etkili değiştirici, şartlanmaları yıkıcı, kontrolden çıkarıcı etkisi her zaman baskın olabileceği hatırda tutulmalı artı eksi her durumda hazırlıklı ve akıllı olmalıdır. Aslında bütün bu kargaşalar, şaşırtmalar hayatın renkleridir ve kişinin kendi gerçeğini anlayabilmesi, özünü farkedebilmesi kalıplardan çıkarak kalıpsız, şartlanmasız, sınırsız olması içindir. O zaman şikayetçi değil uyanık olmak… Herne hernasıl gelirse gelsin etkilenmeden, esir olmadan hakikat bilinci ile kendimizdeki sonsuz manaları hissedebilmek, seyredebilmek amaç olmalı….

Ay ın bir diğer görevi 25 Nisan da Satürn ve Pluton arasından geçerken onları tetiklemek…. Rotarda bulunan bu iki gücün nasıl tetiklendiğini ilerki günlerde görebiliriz.

Sevgilerimle……

@nurantunçel

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu