Mart 2019 Yıldızlardan Yansımalar …

 

Mars, Güneş, Ay Üçgeni  içinde ışıltılarla başlayan Mart ayı, 20 sinde Güneşin ilkbahar ekinoksunu başlatmasıyla  taze, canlı, hareketli, bereketli, aydınlık, idraklı hissedişlerle yenilenme ve coşku verici enerjili  günlere, yaşam sevincine ve güzel mutluluklara vesile olur.

Şubat ayı yazımızda sinyalini verdiğimiz rotar dönemi , Balık burcunun son derecesinden geri dönmeğe karar veren Merkür ün duraklamasıyla 5 Mart itibari ile başlayıp 28 Mart a kadar devam ediyor. Hislerin zeka ve mantığa galip gelmesi bazı isabetsizliklere yol açabilir. Bu günlerde özellikle dikkatli olmakta fayda var. İlklerde, karar vermede, yeni atılacak adımlarda, haberleşme, iletişim, zihinsel, duygusal her konuda emin olmadan harekete geçmemek gerek. Daha evvel başlayıp da tamamlayamadığımız konuları ele almak için uygundur. Bu süreçte, 14 Mart da Güneşin parlaklığından kamaşan aynı zamanda Ay ve Jüpiter’den de sert etkilere maruz kalan Merkür çeşitli riskler yaratabilecek bir konumda…

Venüs Kova burcuna geçiyor. Ayın tamamında çekicilik, duygu , sevgi, şans ve mutluluk verici enerjisini  özgün ve faklı şekillerde hissettirecektir. Alışılmışın dışında hoşluklar yaratabileceği gibi aşırılıklar, tembellik, lüks ve zevklere farklı yaklaşımlar, serüven tarzda beklenmedik ilişkiler, sıra dışı istekler bir de kendini üstün görme hali verebilir. İnsanlık ve toplum ilişkilerinde uyum, kibarlık, sempatiklik, vericilik hatta kendini adayış hali de yaratabilir. Bu konum; Kova, Koç, İkizler için olumludur. Boğa ve Aslan burçları için sert etkilidir. Abartmalara, kendini fazla beğenmeğe, şansını fazla zorlayıp iyi olsun derken zarar görmeğe yol açabilir. Bu arada düşük beklentiler, önemsenmeyen durumlardan inanılmaz fırsatlar da yakalabilir.

Uranüs; 7 yıl kalacağı yeni mekanına artık kararlılıkla yerleşiyor. Boğa burcunda geçireceği bu zamanlar onun temsil ettiği alanlarda yenilenmelere, reformlara, beklenmeyenleri getirmeğe, orijinalliklerle şaşırtıcı olmaya, verimlilik, ilerleticilik çağdaşlık adına yeni yöntemlerle tanıştırmaya, aykırılık ve başkaldırışlara, karışıklıklara işaret eder. Kısaca; hayatı farklılaştıracak, değişim isteği  verebilecektir. Zaman zaman iyi fırsatlar, üstün başarılar, bazen içinden çıkılmaz durumlar, gerginlikler, kontrol edilemeyen durumlar sıkça görülebilecektir. Boğa burcundan kişilerin daha etkin olarak ön saflarda olması, otorite ve inat hakimiyetleri, sanat ve zanaatkarlıkta,  hayatı değerlendirme tarzlarında yenilikler beklenmeli. Kişisel haritalardaki konumuna göre değerlendirmek gerekir.

Ve Uranüs’ün ” terk-i  diyarı Koç” hareketinin yerini dolduracak olan Şiron’dan da kısaca bahsetmek gerek.  Yaklaşık 8 yıl Koç burcunda kalacağı bu süreçte, Uranüs’ün yenilikçi emanetini korurken bağımsızlık, özgürlük, cesaret,”Ben”ini öne çıkarma, varoluşunu hissediş, inançları için mücadele ve gayret gücü katacaktır. İnançlar liderlik yapar. Her türlü engel, eksik, hayatın acıları, yaralarına karşı öğretici, tedavi edici, geliştirici ve ilerletici  etkileri olabilir. Yeni fikirler, yeni çizgiler, bilgi zenginliği, beyin gücüne bağlı  soyut ve somut çeşitli alanlarda farklı yaratıcılık, el becerilerinde ve zihinsel yeteneklerde artışlar  için kişisel istidatların elverdiğince kaynak oluşturabilir.

11-17 Mart arasında Satürn ve Mars arasındaki iyi etkileşime destek veren Ay ve Güneş katkılarıyla kolaylaştırıcı, hızlandırıcı, ilerletici çeşitli durumlar yakalanabilir. Zorlu, ağır, önemli ve ciddi çalışmalar pratik ve akılcı olarak ele alınabilir ve sistematik şekilde yürütülebilir. Bu güne ulaşmış altı sağlam, içi boş olmayan işleri yeni yollar ve yöntemlerle sahneye çıkarabilir. Askeri, idari, siyasal, politik, teknik, teknolojik, matematiksel alanlarda akıcılık, bütünsellik, pratiklik ile hızlıca ilerlemek için uygundur.  İş, görev, hizmet, sorumluluk ve cesaret anlayışını güçlendiricidir.

Boğa, Oğlak, Balık, Yengeç, Akrep burçları ve özellikle bu burçların orta derecelerinde sabit Güneş’i veya bir yıldızı bulunanlar için bazı güzel fırsatlar yaratabilir.

Ayın ortaları yıldız etkileşimleri yönünden daha bir yoğun ve hareketli  görünürken, son günlerinde Oğlak burcundan geçen Ay, burada birbirlerine yakınlaşmakta olan Satürn ve Pluton arasından Sonyarı haliyle süzülüp geçiyor. Neler fısıldadığını  duyamadık ancak geçmişi hatırlatıp, duyguları kıpırtatıp huzursuzluk, hoşnutsuzluk, bir anlık yanlış kararın pişmanlığını yaşatabilir. Bir yandan yaratıcı bir enerji de verir ama bunu kullanmak zor olabilir. Ya da akıllı olabilene bir fırsattır…

Sevgilerimle…..

@nurantuncel

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu