Joni Patry Aralık 2018 Vedik Astrolojisi Yorumu

Aralık ayı ile 2018 yılını tamamlamış olacağız. Yeni bir yıla başlamadan önce, herkes bitişleri ve yeni başlangıçları düşünüyor. Bu yılın son ayında Merkür rötardan çıkacak. Herşey ileri doğru hareket etmeye başlayacak. Yeni başlangıçlara şahit olacaksınız ve yeni beklentilerin karşılandığını, oluştuğunu göreceksiniz.

6 Aralık’ta Merkür rötardan çıkacak ve Merkür, Jüpiter’le kavuşumda olacak ve bir de o tarihe yakın bir zamanda yeni ay, Akrep burcunda meydana gelecek. (Vedik Astrolojisine göre) Bu da yeni başlangıçları temsil ediyor. Akrep, burçlar içindeki en yoğun, kuvvetli ve duygusal olan burçtur. Dolayısıyla, bu devrede, insanlarla, onların neler yaptığına daha çok yoğunlaşacaksınız. Ayrıca, bu ay bir de Uranüs Venüs ile karşıt açı yapıyor. Bu da yeni heyecan verici ilişkilerin olacağına, şansların doğacağına işaret ediyor. Aşk açısından ve hatta iş açısından yeni tanışmalar, karşılaşmalar olabilir, oluşumlar meydana gelebilir. Uranüs, Koç burucunda ve Venüs Terazi burcunda olacak. Venüs, uzun zamandır Terazi burcunda ve daha yeni rötardan çıktı ve Eylül ayından bu zamana kadar bu Venüs Terazide olduğunda meydana gelen açılımlara (ilişkiler, aşk, uyum, barış, huzur konusu…)  şahit olduk ve hükümetler bazında da, politika açısından epey bir türbülans oldu.. Terazi’deki Venüs, politikayı da temsil eder ve Terazi, uyum, geçimlilik, barış’ın sembolüdür. Daha da önemlisi, insanların bir araya gelmesine, ilişkilerde, iş hayatında ve hükümetlerde anlaşmaya da işaret eder. Uranüs’ün Koç’ta (yeni başlangıçları temsil eder) olması ve Venüs’e karşıt açı yapması da “çok güçlü yeni başlangıçlar” oluşabileceğini gösteriyor. Ayrıca, Uranüs 6 Aralık’ta rötardan çıkacak. Dolayısıyla, 6 Aralıkta Merkür rötardan  çıkıyor, Uranüs rötardan çıkıyor! Bu da yeni bir enerji patlaması demektir! Uranüs, tıpkı bir “elektrik akımı” gibidir. Depremleri yönetir, ani enerji değişimine yol açar. Bir gezegen, ister rötara girsin ya da rötardan çıksın çok daha güçlü bir enerji açığa çıkar ve bu da dünyayı etkiler ve depremlerin olmasına neden olabilir. Bu ay takip, edin, tüm dünyada sallanmalar, sarsıntılar ve büyük değişimler olabilir.

 Bu ayın bir önemli açısı da; Mars’ın Neptün ile kavuşumu. Bu kavuşum, illüzyonları, kimsenin bilmediği sırları açığa çıkarıcaktır. Neptün, kimsenin bilmediği, gizli sırları temsil eder. Mars da bunu tetikliyor. Bu ay, kaç sırrın açığa çıktığını izleyin de görün.. Mars’ın Neptün ile anlamı ve kavuşumu 8 Aralık’ta olacak. Neptün, aldatılmayı, hilekarlığı, yalancılığı da temsil eder. Bu açıdan hükümette ve ekonomide pek çok şeyin açığa çıkacağı bir ay yaşabiliriz.

Amerika’nın haritasına baktım. Kullandığım haritada Merkür 3 derece Yengeç burcunda ve 8. Evde ve Rahu (Kuzey Ay Düğümü) tarafından da tetikleniyor. Bu ekonomik açıdan dünya adına ne anlama geliyor diye sorarsanız… finans ve para açısından pek çok ahlaksız, yozlaşmış, rüşvete dair sırlar açığa çıkabilir.

Ayrıca, Neptün petrol, gazı temsil ettiği için petrol, benzin, gaz fiatlarında değişimler olacak. Çünkü, Mars, Neptün’ü tetikliyor. Ve tekrardan artış olacak ve bu da borsayı da etkileyecek. Taşıt ve ulaşım da bundan nasibini alacak. Bu dalgalanmalar ve artış, 2019 baharına kadar devam edecek gözüküyor.

Bir başka şey de; Oğlak burcu ile ilgili. Oğlak hükümetleri temsil eder. Sadece Amerikan hükümetinden bahsetmiyorum, ben tüm dünyadaki hükümetlerden bahsediyorum.. Güney Ay Düğümü Oğlak’ta. Dünya liderleri ile ilgili pek çok şey açığa çıkabilir. Kanunlar açısından da pek çok değişim olabilir.

Bu ayın olumlu açıdan bakabileceğimiz oluşumu; Merkür’ün Akrep’te ve Jüpiter’le olan kavuşumu. Merkür rötardan çıktığında, seyahat zamanıdır, ileriye doğru, ileriye yönelik düşünme zamanıdır. Merkür zihni, Jüpiter de yayılmayı, genişlemeyi temsil eder. Bu iki gezegenin de Akrep’te olması, çok yoğun hislerin, duyguların, arzuların oluşabileceğine işaret eder

Kişisel bazda, bu yıl tüm arzularınızın gerçekleşebileceği, oluşabileceği bir yıl. Çünkü, gezegenler, yoğun duygu ve hisleri temsil eden Akrep burcunda.

 Bu ayın sonuna doğru, Jüpiter, Merkür’ün yönetimindeki sert ve yıkıcı karakterdeki Akrep menzilindeki takım yıldızı Jyeshta’ya geçiyor. Bu, soğuk karakteri ve kara büyüyü de temsil eder. Benim tahminim şu.. Jyeshta takımyıldızı Akrep burcunun son 13 derece 20 dakikasında olacak ve bu enerji çok güçlü ve Aralık ayının sonuna doğru Jüpiter bu takım yıldızı içine giriyor ve 7 Aralık’taki Yeni Ay da Jyeshat’da oluşacak! Bu açığa çıkışlara, oluşumlara yön veren güç! Tüm arzularınızı, niyetlerinizi, amaçlarınızı gerçekleştirebilirsiniz! Eğer ne istediğinize odaklanabilirseniz tabii… ve sizin için neyin iyi olduğunu da iyi belirlemeniz lazım. Bir de isteklerinizin, arzularınızın ve amaçlarınızın, diğer insanların arzu, istek ve niyetlerine zarar vermediğine de her zaman dikkat edin.

Eğer ne istediğinizi, arzuladığınızı iyi belirler ve emin olursanız, onu gerçekleştirirsiniz, mutlaka elde edersiniz.

 Bu ayın sonunda bir liste yapın ve olabildiğince detaylı olsun. Olmasını, gerçekleşmesini istediğiniz ne varsa iyice düşünün ve belirleyin. Özellikle kendimizi gerçek anlamda değiştirecek ve hem bizim, hem de dünyanın yararına olacak şeyler üzerine odaklanın. Bunlar üzerine odaklandığımızda gerçek anlamda bunları yaratırız. İşte bu, Akrep burcunun gücüdür, bu Jyeshat takım yıldızının gücüdür!.. ve Jüpiterin bu takım yıldızındaki transiti o kadar sık görülen bir pozisyon değildir. 2019 Mart, Nisan aylarına geldiğimizde, Jüpiter yavaşlayacak ve durağan gibi gözüken bir pozisyona geçecek ve 29 derece Akrep’te olacak ve aslında durağan pozisyonu sıfır derece Yay’da olacak. Bu çok güçlü bir enerji. Çünkü, bunlar Gandanta (Ruhsal Düğümler) dereceleridir!.. Jüpiter’in 29 derece Akrep’te olduğu Aralığın son zamanlarında istediğiniz herşeyi elde edebileceğiniz çok güçlü bir enerjiye sahip olacaksınız. Bunların, herkesin iyiliği için de olduğundan emin olun. Bu gücü, daha olumlu açılardan, hayatınızı değiştirecek ve size mutlu kılacak şeyler için kullanın. Çünkü, ben 2019 yılının bununla ilgili olduğuna inanıyorum: En yüksek amaçlarımızı, niyetlerimizi yaratıp, oluşturma! Dolayısıyla, bu enerjiyi çok akıllıca kullanın ve böylece 2019 yılını harika bir şekilde geçirebilirsiniz!

 Çeviren: AylinEr
https://www.youtube.com/watch?v=Ney2hcD75Z8&t=5s

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu