Joni Party Ekim 2018 Vedik Astroloji Yorumu

Bu ay heyecan verici olayların meydana gelebileceği bir ay olabilir. Öncellikle, Venüs yaklaşık 5-6 Ekim tarihlerinde rötara girecek. Bence Venüs rötarları özeldir. Çünkü, bu devrelerde ilişkiler odak noktası haline gelir. Şunu hatırlatmakta yarar var.. Hangi gezegen rötara girerse, o gezegenin temsil ettiği konular üzerinde çalışmalar yapıp, o konuları mercek altına alırız ,ve anlamaya çalışırız, o gezegene dair konular ön plana çıkar ve önem kazanır. Bir gezegen rötar pozisyonuna girdiğinde, dünyaya daha yakın hal alır ve rötar süresince temsil ettikleri, sembolleri daha önem kazanır.

Venüs de 6 Ekim’den 16 Kasım’a kadar rötarda kalacak. Venüs Eylül’den Ocak’a kadar Terazi burcunda olacak. 4 ay boyunca, Venüs’ün Terazi burcunda kalması çok önemli. Çünkü, Terazi burcu ilişkileri temsil ediyor ve bu devrede de bu konuda öğreneceklerimiz açığa çıkacak. Venüs rötara girdiğinde, bazen eski aşklar gündeme gelir. Öyle ya da böyle sevgi, aşk, kalbini açma ile ilgili durumlarla tekrar karşı karşıya geleceksiniz. Ayrıca, huzur bulma,barış, ilişkileri yürütme, bir ilişki nasıl yürür şeklindeki konular da gündemde olacak.

Şunu belirtmeliyim ki; hepimiz yaşamımızda ilişkilere ihtiyaç duyarız. Mağraya çekilip, meditasyon yaparak mağrada yaşamak için yaratılmamışız, bizler bir araya gelip, beraberce yaşamak ve birbirimizden birşeyler öğrenerek yaşamalıyız; ya birbirimizin sevgisinden, ya da birbirmizi zorladığımız, zora soktuğumuz noktalardan öğreniriz. İlişkiler, kim olduğumuzun yansımasıdır. Diğer kişiler, kendimiz hakkında öğrenmemiz gerekeni bize geri yansıtırlar. Ayrıca, bir aşk arıyorsanız, bu süreçte onu bulmanız için uygun koşullar var.

 Vedik astrolojisinde Uranüs gezegeni Koç burcunda (Batı Astrolojisinde Uranüs Boğa’da) Uranüs, bu ay, stelyum (aynı yerde bir araya toplanan) olan Jüpiter, Venüs ve Merkür ile karşıt açı yapıyor. Bu süre zarfında, Jüpiter, Venüs ve Merkür hepsi Terazi burcunda olacaklar. Buna Saraswati Yoga (Gezegenler kendi temsil ettikleri burçlarına yerleşir ve burada yücelir) denir.

Saraswati, öğrenme ve eğitim ve sanatı temsil eder. Saraswati olan Jüpiter, Venüs ve Merkürümüz var ve Uranüs de onlara karşıt açı yapıyor. Bu pozisyon, beklenmedik, tuhaf, garip şeyleri açığa çıkarır. Bunlar; icatlar olabilir, müzik, film, sinema, tiyatro ve sanat alanınında çok geniş çaplı yeni yaratımlar, üretimler olabilir. Bence bu dallar daha büyük bir ilgi ve takdir de görecekler. Bazı okullar, iş sanata geldiğinde bu yöndeki derslere programlarında daha az ağırlık veriyorlar. Ama sanat bu devrede gözde olacak. Çünkü, Terazi burcu, sanatsal güzelliği sembolize ediyor. Bu devre, yaratıcı olma, yaratıcılığımızı açığa çıkarma zamanı. Sanat dersi almaya ya da kitap yazmaya bir türlü başlıyamıyorsanız, erteliyorsanız, bunun  tam zamanı.

 Ayrıca, Venüs’ün Terazi’de olması, huzuru, barışı bulmayı ve birliği, bir bütün olmayı da temsil eder. İnsanlar biraraya gelmeyi öğreneceklerdir. Yeni anlaşmalar, kontratlar da söz konusu olacaktır. Uranüs, Merkür ile karşıt açı yapması, Jüpiter’in Venüs’te olması, belki de ticari savaşlar açısından yeni değişimleri bize gösterecekler. Mesela;tüm dünyada uygulanacak farklı vergiler gibi.. Bu ay, bu alanda değişimler olabilecek. Çünkü, bazı yeni anlaşmalar olabilir. Merkür, Venüs ve Jüpiter’in bir arada olması, bir anlaşmaya varmayı sembolize eder.

 Uranüs, Venüs ile karşıt açı yapıyor olacak. Aslında Uranüs’ün Venüs ile karşıt açı yaptığında, bazı heyecanlı olaylar yaşanabilir. Örneğin; aniden karşınıza çıkan birisi, hiç beklemediğiniz karşılaşmalar, buluşmalar gibi ya da birisi ile tanışmak için de uygun bir devre. Kalbinizi açabileceğiniz bir devre size bekliyor.

Jüpiter 11 Ekim’de Akrep burcuna geçiyor ve Merkür de Jüpiter’e transit yapıyor ve Merkür Jüpiter ile Akrep burcunda kavuşuyor. Bu şu anlama gelir; Merkür ve Jüpiter kavuştuğunda bu posizyon her zaman vizyoner bir görüntü çizer. Sizin bir vizyona sahip olmanıza imkan sağlar. Duru, berrak bir zihin oluşmasına, geleceği görebilmeye ve plan yapabilmeye vesile olur ve kontrat imzalama için uygun zamandır.

 Jüpiter’in Akrep burcuna girmesi ile, Akrep burcunda gezegenleri olanlar rahatlayacaklardır. Çünkü, Akrep’teki Jüpiter, insanları daha iyimser, daha mutlu yapacaktır. Ayrıca, tutku da verecektir. Duygularla, tutkularla ilgili yeni olayların meydana geleceğini düşünüyorum…

Ekonomide de Jüpiter’in Akrep burcuna geçmesi ile değişimler olacaktır. Bazı borsalar yükselişe, bazıları ise düşüşe geçecektir. Benim tahminim, petrol ve gaz fiyatlarında yükseliş olacak. Bu durum tabii ki bazı kişiler için iyi olabilir. Ama, seyahat, ulaşım gibi buna bağlı olan tüm işleri etkileyecektir.

Venüs’ün Terazide olması dengeyi temsil eder. Çok fazla anlaşmalar açığa çıkabilir, tüm dünyada daha fazla barışa atılan adımlar olabilir.

Mars’ın Ketu (Güney Ay Düğümü) ile kavuşumda olması Mayıs ayından beri 6 ay gibi uzun bir zamandır bir tahribat, yıkım yapıyor. Mars, Ketu (Güney Ay Düğümü) ile aynı burçta kalmaya 7 Kasım’a kadar devam edecek. Tüm Ekim ayı boyunca, Mars ve Ketu (Güney Ay Düğümü) Oğlak burcunda olmaya devam ediyor. Aslında Mars, Oğlak’ta olmayı sever, burada yükseliştedir, aşırı derecede güçlü bir pozisyondadır. Bu durum, ekonomide belirli sektörlere de yardımcı olur; bazı şeyleri inşa etmek, biraraya getirmek gibi.. Hükümette inanılmaz değişim olabilir. Neden mi? Çünkü, Oğlak burcu hükümetleri temsil eder. Kanunlar değişebilir ve değişiyor da.. Ancak, Mars’ın Ketu ile kavuşumu, hükümetlerle iş yapan, bağlantılı işlerde bozulmalar olabilir.  Mars’ın Oğlakta olmasını pozitif etkileri de hükümetlerle iş yapabilecek küçük işletmeler de açığa çıkabilir, yollar, köprüler yapılabilir.. Emlak, gayrimenkul alanı da bir süreliğine iyi gidebilir. Yakın bir zamanda beklenen emlak satışlarında düşüş olmayacak… ekonomide esas ana düşüş, çöküşler, Rahu ( Kuzey Ay Düğümü) ve Ketu (Güney Ay Düğümü) yeni bir burca geçince görülebilir. Bu da Rahu ve Ketu, İkizler –Yay Ekseninde olunca olabilir. O tarih de Mart 2019.

Bildiğiniz gibi ben kriopta para yatırımına sıcak bakıyorum ve bu devrede işler iyi gidiyor. Venüs’ün Terazi’de olması ile Ripple XRP (kripto para) yükselişe geçecek. Ripple’ı sevmeyenler var. Bankalarla çalışıyor. Ama iyi gidiyor ve bence iyi bir yatırım. Ben finansal açıdan tavsiye verecek kadar uzman değilim. Ama astroloji konusunda uzmanım..

13 Ekim’de Venüs, Uranüs ile karşıt açı yapacak. Bu aşk, ve ilişkilere açık bir devre. Birisi ile tanışabilirsiniz. Heyecan verici bir zaman. Ama bunun yanında hava yolları ile seyahatlerde problemler olabilir.

28 Ekim’de ise Jüpiter, Merkür ile kavuşumda olacak. Seyahat için, kendini açmak, dünyaya farklı bir açıdan bakmak için iyi bir zaman.

Bu yıl çok fazla icat ve buluş olacağını sık sık söylüyorum. Özellikle de uzay ile ilgili buluşlar… Herşey değişecek.. Özellikle de inanç sistemimizde değişimler olacak.  Çarpıcı bir biçimde değişimler olacak ve dünya bize eskisi gibi gözükmeyecek.

 Burada önemli olan nokta; Venüs’ün Terazi’de olmasının bizi ilişkiler konusunda eğitiyor olması. İlişkiler, özveri, sadakat gerektirir ve öğreneceğimiz şeyler de bu olacak…

 Sizinle “Course in Miracles”tan sevdiğim bir sözü paylaşmak istiyorum: “Haklı olmayı mı yoksa mutlu olmayı mı tercih edersiniz?” Pek çok insan haklı olmak zorunda hissederler. Aslında, işin özü, haklı olmak isteminin temelinde yatan şey; güvensizliktir. Eğer, kalbinizde ve ruhunuzda sevgi, aşk ve güven varsa, kimseye ya da hiç birşeye bir şey kanıtlamak zorunda değilsiniz! Ama haklı olma isteği olan kişiler bunu yapar, kanıtlama ihtiyacı duyar.

Haklı olma isteği ve ihtiyacı içindeyseniz, sevgi dolu bir ilişki yaşayamazsınız. Ayıplama, kınama, eleştirinin, özellikle dini ve politik bağnazlığın olduğu bir yerden gelen insanlarda hep bir haklı olma isteği ve ihtiyacı vardır ve bu da “korku”dan açığa çıkar. “Course in Miracles” dünyada iki duygunun yer aldığını bize öğretir: “Korku” ve “Sevgi”. Korku kaynaklı bir noktadan ilerlerseniz, bu işe yaramayacaktır. Her ne yapacaksanız yapın, öncelikle kendinize şunu sorun: Korku kaynaklı mı, yoksa sevgi

kaynaklı mı?… Bunu sorar sormaz yapmak istediğiniz şeyin neden kaynaklandığını hemen bilirsiniz. Sevgi ile yaklaştığınızda, temeli sevgi olan şekilde davrandığınızda bu dünyada “mutluluk” yaratırsınız ve hepsinden çok da mutlu ilişkilere sahip olursunuz. Herhangi bir bağnazlıktan ortaya koyan kişi bunu korkudan dolayı yapmıştır. Temelinde korku vardır. Bu da sevginin karşıtı olan duygudur.

 Özetle, Ekim ayı  boyunca ana tema, öğreneceğimiz konu; sevgi, aşk, kabul etme, sevme, bir araya gelme ve yaratıcı olma, kendini, kalbini dünyaya açma…

 Çeviren: AylinER
https://www.youtube.com/watch?v=G3LIfQ3ufLA

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu