Ekim 2018 Yıldızlardan Yansımalar

Ekim ayında yıldız transitlerinde fazla bir hareketlilik yok. Ay ve Güneş haricinde ki onların halleri malum, sadece Merkür; ay ortasına doğru bir değişim yapıyor diğer tüm gezegenler bulundukları burcun dışına çıkmıyor. Hatırlayacak olursak; Pluton 18 derece Oğlak da, Neptün 14 derece Balık da, Uranüs 1 derece Boğa da, Satürn 3 derece Oğlak da, Jüpiter Akrep burcunun sonlarına doğru yolunda, Mars Kova da, Venüs Akrep burcunda seyran ediyor.

Açılar yönünden elbet hareketlilik, sertlik, yumuşaklık, ılımlılık ve coşturuculuk zaman zaman görülecek. Bu bağlamda;

2-3 Ekim hissiyat yönlü etkilerin güçlü olduğu, bir yandan hoşluk, rehavet, sanallık diğer yandan musavvire, hayal ve fantazisel temaları besleyici, zenginleştirici özellikleriyle su yapıları hareketlendirici enerjinin yoğun olabileceği günler var.

Akrep burcundaki Venüs burayı rahat bulmuş olacak ki  yerini sağlamlaştırma çabasında epey yavaştan alıyor. Ekim ayının tamamını burada geri geri geçirecek. Ayın ilk günlerideki tatlı etkileri sonrasında biraz dengeleri bozabilir, duygusal karışıklıklar, davranışları etkilecek gizemsel dengesizlikler, duyguları yanıltarak sıkıntı ve kararsızlığa veya bocalamalara sebep olabilir. Aşk, bağlılık, sahiplenme ve sevgide uç noktalara kayışlar olabilir. Öyle bir durum olmadığı halde yalnızlık hissiyatı yaratabilir. Derinlerde hissel yaralar varsa kanatabilir. İlişkilerde ve maddi/maddesel konularda yavaşlama, kısıtlanma, gerilemeler oluşabilir.

5 Ekim-16 Kasım arasındaki Venüs rotar günlerinde temkinli ve sakin olmakta fayda vardır. Belirttiğim konularda karar almamak, değişim veya yenilik yapmamakta yarar vardır.

9-10-11-12 Ekim günlerinde etkin görünen Merkür >< Uranüs karşıtlığı ve Ay uçlarına yaptıkları sert açı epey zorlayıcı ve hareketlendirici olabilir. Özellikle sözsel keskinlikler can acıtabilir. Ayrımcılık hortlar, kusur buluculuk can bulur. Ani ve beklenmedik sosyal, kültürel gerginliklerin, karışıklıkların ortaya çıkıvermesi mümkündür. Kişisel enerjilerin boşa harcanması sinirlerde yorgunluk yapar ve kendi kendine çelişkilerde boğabilir.

Akrep, Boğa, Kova ve Aslan burçları için önemli….

9 Ekimde Teraziden Akrep burcuna geçen Merkür transferinin devamı ay sonuna kadar sürüyor. Bu kez görevi sezgileri güçlendirerek, zekayı keskinleştirmek, zor durumları ustaca halletme, gizlilikleri, sırları çözme yetisini ön plana getirmektir. Keskin görüş iyi kötü hiçbir şeyi kaçırmaz yani demem o ki, Akreplere çok dikkat. Hoşgörülü olmazlar, hataları affetmezler….

22 Ekim den sonrası ise epey köşeli olabilecek gibi görünüyor. Güneş+Venüs ile Uranüs zıtlığı sosyal ilişkilerde belki ikili beraberliklerde karışıklık, ölçüsüzlük, aşırı serbestlik, sıra dışılık gibi sorunlara işaret eder. Ayrıca toplumlar arası sosyal, kültürel, paylaşımsal ilişkiler için de enteresan ve beklenmedik yeni durumlara, kimlik ve kişilik değişimlerine yol açabilir. Saygınlıklar zedelenebilir. Başına buyruk davranışlar, düş kırıklıkları oluşabilir.

Para, emlak, yatırım, değerli eşyalar, ticari konular ve evlilik,ortaklık gibi kurumlar için hassas ve riskli zamanlardır.

Dışsal etkilere esir olmadan, yaşadığımız sistemin tümünü doğru okuyarak, severek, hoşgörerek, samimimiyetle dostluk içinde huzurlu yaşamlar dilerim…

nurantuncel@gmail.com

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu