Aralık 2018 Yıldızlardan Yansımalar

Artık sona yaklaşan, elvedaya hazırlanan 2018 yılının Aralık ayına merhaba….

Öncü burçlar arasında var bi haller. Özellikle ayın ilk birkaç gününde Venüs-Uranüs gerginliği devam ediyor. Köşeler, sert dönüşler, huzursuzluk yaratacak değişimler, beklenmedik gelişmeler, macera arayışları, ilişkiden ilişkiye atlayışlar olacaktır. Aşırı bağımsızlık ihtiyacı, özgür, rahat ve keyifli yaşama istekleri sosyal, toplumsal yönden çeşitli dengesizliklere yol açabilir. Ani hiç hesapta olmayan değişimler aşk hayatlarını zorlar hatta skandallara yol açabilirken  toplumsal statüler de önemli şekilde etkilenebilir. Özellikle Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak dönemlerinin son haftalarında doğanlar dikkat!!!

Baktı ki olmayacak, işler daha sarpa saracak Venüs arabulmak, ortamı yumuşatmak, dengeyi oluşturmak görevini üstlenerek Akrep burcuna geçiş yapıyor. Ayın tamamını burada geçirerek yeni yılı da buradan güzelleştirecek. Şimdi belki diyeceksiniz ki; Venüs Akrep burcunu pek de sevmez, burada da rahat etmez. Doğrudur ama en azından Uranüsün çarpan etkisi olmayacak. Bazen Mars dan güç alarak, bazen Neptün den esinlenerek, bazen de Ay ile romantikleşerek aşka yelken açmak isteyenlere ya da duyguların derinliğine inmek, güçlü hazlar arayanlara umarım ki dost olacak.

Zaten fazla kabul görmediği, aman aman hasret kalmadığı Balık burcunda ilerleyen MARS; bir de Neptün enerji alanına yaklaştıkça işler biraz karışabilir. 3-11 Aralık  arasında ve civarında heyecanlılık, coşkunluk hali, garip, açıklanması zor, paylaşımı imkansız rahatsızlık verici duygular yaratabilir. Birden herşey karışabilir, düş dünyaları altüst olup, hayalleriniz kabusa dönüşebilir.  Alkol gibi rahatlatıcı maddelere  çok ihtiyaç duyulabilir. Kuruntu sağlığı zorlarken, sıvı ve ilaç alımı da sıkıntı yaratabilir. Bu negatif enerji etkisine kalkan olabilecek hatta belki güzel neticeler yaratabilecek en iyi yol sanatsal uğraşılara yönlenmek olur. Coşkunluğu yaratıcılıkla taçlandırmak olabilir  tavsiyem…

14 Aralık da Venüs-Satürn-Ay arasında oluşan üçgen etkileşim Akrep, Oğlak, Balık burçları için açıcı, rahatlatıcı, bazı işlerini kolaylaştırıcı olabilir. Güzel fırsatlar sunabilir. Hızlı olan, çabuk farkına varan, emek verebilen bundan elbet  yararlanabilir. Bu etkinin artçıları ilerleyen günlerde zaman zaman yine öne çıkar. Güzellikler, sanat, müzik, eğlence, mutluluk adına çeşitli imkanlar yaratabilir. Su yapılı burçlar için gayet faydalıdır.

22 Aralık da Oğlak burcuna geçen Güneş buranın havasını aydınlatacak, ışık saçıp daha bir canlılık, heves, umut ve taze enerji verecek. Pluton ve Satürn ağırlığından biraz nefes aldırıp önünüzü daha rahat görebilmenize izin verecektir.  Ancak bencil olmamaya, istenmeyen neticeler yaratabilecek risklere girmemeğe, kendinizi çok haklı ve daima benim dediğim olmalı düşüncesine kilitlemeğe dikkat etmekte fayda vardır. Yoksa fazla Güneş yakar da telafisi bile olmaz. Herkesten kayıtsız şartsız sevgi, saygı ve itaat beklemek yerine bunları başkalarına siz yapmayı deneyebilirsiniz.

Ayın onüçünde düzelen Merkür bir hafta içinde tam ritmini bularak Yay lar için görev başında. Jüpiterle birlikte sizleri taçlandırabilecek ayın ikinci yarısında pratik, yaratıcı, yenilikçi zekanıza kimse erişemeyecektir. Ancak dikkat bu etki çok konuşma, düşünmeden sözleri sarfetme, boşboğazlık da verebilir. Çocukça abartılara, kendinizi fazla önemsemeye, olayları yanlış değerlendirmeye yol açabilir. İyi niyetli ve yapıcı bile olsanız, etrafınıza neşe saçmaya, eğlendirmeye çalışırken kendinizi kontrol etmeli aman kaş yapayım derken göz çıkartmamalısınız.

Gezmeye çıkmak, seyahat etmek, eğlenmek, dostlarla fikir atıştırmak, yeni bir uğraş bulmak, çeşitli fikirsel veya bedensel sporlar yapmak için iyidir. Zihinsel özgürlüğe fazla ihtiyaç artabileceğinden bunu sağlayabilecek ortamlarda olmak tercih edilebilir. Bunu gerçek özgürlük anlayışı ile anlamlandırabilecek YAY dostlarımıza ve Kova, Koç, Aslan lara da  SELAM OLSUN….

@nurantuncel

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu