Ağustos 2017 – Astroloji

Bu sıcak Ağustos ayında öne çıkan üç pozisyon, bence de ele alınmaya değer…

Birincisi; bir müddettir devam eden ve bu Ay da etkilerini hissettirecek gibi duran JüpiterPluton arasındaki sert ilişki…

Büyük değişimler anlamına gelir ve bunun için zorlu, kaba ve acımasız haller, kontrolü elde tutarak mutlak istediğine kavuşmak ve hedeflenen özgürlüğe her ne pahasına olursa olsun ulaşmak gücü verir. Fanatiklik eğilimi de yaratabileceğinden tehlikeli durumlar anlamına da gelir. Terazi, Oğlak, Yengeç ve Koç burçları için önemli.

İkincisi; 13 Ağustos da Başak burcunda başlayacak olan ancak bir hafta evvelinden kendini hatırlatan, etkilerimi hafife almayın diyen ve 5 Eylül e kadar gerilemeğe devam ederken sonlara doğru Aslan ateşine değince kendine geliveren MERKÜR Rotar günleri…..

Herkes için dikkat edilmesi gereken zamandır. Objektif düşünebilme, isabetli karar verebilme zorlaşır. Modern iletişim araçları, teknolojik aletlerin kullanımındaki aksamalar, yanlış anlamalar, uygulamalarda oluşabilecek gecikme veya beklenmeyen durumlar. Sağlık, beslenme, ev hayvanları, kamu ile ilgili konular, hesap, banka, alacak verecek işleri etkilenir. Bir iyi tarafı; şayet hala zayıflamak isteyip diyet de başarılı olamamışlar veya yarım işlerini bitirmek için şimdi bir daha denemek istenilen neticeyi daha kolay verebilir.

Üçüncüsü; en azından ay ortasına kadar Aslan burcunda yakınlıklarını sürdürmeye gayret eden Güneş-Mars etkileşimleri…..

Bazen enerji, güç, cesaret, atılım, kendine güven, coşku ve canlanış vererek başarı kapısını açabileceği gibi bazen de şiddet, benlik şişmesi, gözü karalık, yenilmemek için elinden geleni ardına koymayış gibi taşkınlıklar, aşırılıklar, tahammülsüzlükler yaratabilir. 5-7-12-14-15- özellikle ay ortasında bir haftalık zaman ve son günlere dikkat….

Bedensel olarak enerji ve abartılı bir hal yaratırken, kişisel haritalarda bu ateşli ikili hangi evde transit ise o evin içerdiği konularda hareketlilik, aktiflik ve güçlülük de verir.

Aslanlar için hem güçlü hem zararlı olabilirken, Terazi ve Yay burçları için pozitif, Akrep, Kova ve Boğalar için riskli sert etkiler yaratabilir.

20-25 Ağustos arasında Aslan-Terazi-Yay burçlarıa rahatlık, açıklık, akıcılık ve potansiyellerini kullanma fırsatları yaratabilecek güzel etkiler var. Mars’ın enerjisi, Jüpiter in azmi ve yapıcılığı, Satürn ün dikkati ve sabrı ile hayatına yeni formlar vermek isteyene destek olabilir. Özellikle bu burçların 20 ve civari derecelerde Güneşi veya bir yıldızı bulunanlar için bulunmaz fırsat….

Başta 3 dedik ama değilmiş. Bu ayın gündeminde bir de Tutulumlar var. 7 Ağustos da 15 derece Kova burcunda AY tutulumu, 21 Ağustos da 28 derece Aslan burcunda Güneş tutulumu. Üstelik GÜNEŞ’in TAM tutulum hali güzel seyir manzaraları, keyifli zamanlar sunarken sonrasında temel hayat enerjileri üzerinde sıkıntılar, tehlikeli durumlar hatta felaketler yaratması büyük olası…

Özellikle görüldüğü ülkelerde etkileri daha fazla olur ki, bu kez Amerika semaları çevreleri bu sorumluluğun sahibi. Tutulum etkileri zaman içinde ortaya çıkar.

Genel anlamda tutulumlar zorluk, sıkıntı, değişim, krizlerin doğması, beklenmeyen olayların ortaya çıkışını kolaylaştırıcıdır. Kişisel veya ülke haritalarında önemli noktalarla önemli etkileşimler oluşturuyorsa bunların sembolize ettiği konularda önemli durumlara neden olabilir. Özellikle yöneticisi olduğu Aslan burcundaki bu tutulum otorite karışıklıkları, savaşları, geçmişdeki olayların canlanması, güçlü liderleri, tabii afetler, aşk yangınları, düşünce, duygu ve idraklarda önemli değişimlere işaret edebilir. Ve bunlar öyle sıradan basit şeyler olmayadabilir.

Tuşlara dokundukça bu satırlar çıksa da temennimiz ve duamız daima iyilikler, güzellikler, aydınlık ve yenilenme üzerine.

Sevgilerimle…….

Nuran TUNCEL
nurantuncel@gmail.com

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu