Kandida Maya Mantarı Nedir?

Ekran Alıntısı

Kilit Fikir:

Kandida Albikans, genelde her insanın bağırsak yolunda yaşayan bir maya mikroorganizmasıdır. Kandida Albikans, “Probiyotik” diye adlandırılan pek çoğu yararlı bakteri olan diğer çeşitli mikroorganizmalarla bağırsakta bulunur.Sağlıklı bir insanda bu bakterinin mayaya oranı onda birdir ve bu oranda normal bir bağırsakta herşey güzel bu oranda ekolojik bir denge içinde yaşar. Ancak,pek çok çeşitli sebeplerden dolayı , bağırsak, “içsel ekolojik” dengesini yitirdiğinde problem oluşur. Yeni bir ev aramaya girişmiş “fırsatçı mikroorganizmalar”a karşı bağırsak hasssas hale gelir. Bu fırsatçı mikroorganizmalar sağlıklı probiyotikler tarafından kontrol altına alınmadğı takdirde, sayıları katlanarak çoğalır ve aşırı büyümüş Kandida Maya Mantarı Enfeksiyonuna sebep olur.

Genel Açıklama:

Aşırı büyümüş Kandida Albikans bir maya mantarı enfeksiyonudur ve bu sıklıkla sindirim sistemi içerisinde başlar ve kadema kademe vücüdun diğer kısımlarına yayılır ve zamanla bir kişi vajinal maya enfeksiyonu olur, bu örneğin; içte ya da dışta mantar büyümesine işarettir ki bu mayanın içsel olarak çoktan bünyeye yerleşmiş olduğunun göstergesidir.

Disbiyoz (Kalın Bağırsakta Bakteriyel Bozulma):

Disbiyoz, Aşırı Büyümüş Kandida, Huzursuz Bağırsak Sendromu ve Geçirgen Bağırsak Sendromu’nu içerir. Disbiyoz,içsel ekolojinizin dengesinin bozulması ve pek çok semptoma yol açması demektir. Eğer bu semptomlara sahipseniz bunların ne denli önemli olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Çünkü, belki de bu semptomları gösteren disbiyoz rahatsızlığı maya enfeksiyonundan da farklı bir şeylere de sebep veriyor olabilir. Sizde Aşırı Büyümüş bakteri ya da parazit ya da Kandida mayası olabilir de olmaya da bilirsiniz. İnsanlar sizin Aşırı Büyümüş Kandidaya sahip olduğunuzu söyleyebilirler ama siz olmayabilirsiniz.Testler başka bir şeyi gösterebilir.Örneğin; parazit ya da bakteri gibi.O yüzden size, tahmin etmek yerine, test yaptırmanızı öneririz.

Tarihçe:

İnsanoğlu yeryüzünde uzun bir zamandan beri yaşamaktadır. Ancak, Aşırı Büyümüş Kandida, bu zaman çizelgesinde nisbeten oldukça yeni bir problemdir.Kandida 2. Dünya Savaşından önce oldukça nadir gözükmekteydi. Yoğun antibiyotik kullanımının devreye girmesinden itibaren maya enfeksiyonları o paralellikte artmaya başladı. Anitibiyotik olarak yazılan reçetelerdeki tüm ilaçlar,  maya enfeksiyonlarına yol açmıştır. Bir başka deyişle,1950’lerde bir kaç haftalık antibiyotik kullanımı sonrası maya enfeksiyonuna çok sık rastlanmıştır.1970’lerde kadınlar ve erkekler, doktorları kendilerine antibiyotik vermemiş olsalar da yine de maya enfeksiyonu olmaya başlamışlardır. Ayrıca,diğer faktörler de içsel ekolojiyi bozabilir ve bugün bu çok bilindik bir problem haline gelmiştir.

http://www.nationalcandidacenter.com/candida-what/ ‘den AylinER tarafından çevrilmiştir.

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu