Hindistan Cevizi Yağı

Her gün Hindistan Cevizi Yağı Kullanmanın 9 Nedeni

Ayrıca Çok Yaygın Ama Tehlikeli Olan ve Asla Yenmemesi Gereken 4 Yağ Çeşidi.. Tabi Eğer Vücudunuzu Sağlıklı, Güzel Kılmak ve Yenilemek İstiyorsanız

Eminim bu son dakika haberi sizi şaşırtmayacak. Laboratuarda hazırlanan hiçbir şey, doğada bulunan şeyin yerini tutamaz. hindistan_cevizi

Doğa ana sunduğu şeyler bakımından son derece cömert. Uzun sağlıklı bir yaşam sürebilmeniz için vitamin ve mineral bakımından zengin meyve ve sebzeler, vücudunuzu besleyecek gıdalar…

Bunlar arasında özellikle bir meyve, hindistan cevizi, sağlık için o kadar faydalı ki, kendisine “yaşam ağacı” deniyor. 2.Dünya Savaşı’ndan önce, Filipinler gibi adalarda yaşayan insanların, özellikle pirinç, kök ürünleri, sebzeler ve ultra şifalı gıda olan Hindistan cevizinden bol tükettikleri bir beslenmeleri vardı.

Hindistan cevizi mükemmel bir sağlık için gerekli, önemli besin yapı taşları olan vitamin, mineral ve de lif bakımından zengin, fonksiyonel bir besin.

Nesiller boyu ada insanları onu tüm hastalıkların çaresi olarak gördüler ve günlük olarak et, süt ve de hindistancevizi yağı tükettiler. Bu beslenme doymuş yağ bakımından zengin olsa da, batıda görülen diyabet, kanser ve kalp hastalıkları neredeyse hiç duyulmamıştı.

Filipinliler ve adalılar, çok hoş, genç bir görünüşe, yumuşak kırışıksız bir tene sahiptiler. Yıl boyunca güneşe aşırı maruz kalmalarına rağmen neredeyse hiç cilt kanseri yoktu. Son derece sağlıklıydılar.

Bilhassa Hindistan cevizi yağının, sizi virüslerden, bakterilerden, enfeksiyondan, kanserden, tiroitten, beyin ve kalp problemlerinden koruduğu açıklandı. Ayrıca cildinizi güzelleştirir ve hatta yağ bile yakar.

Doymuş bir yağ olan Hindistan cevizi yağı, sağlığa faydalı özelliklerle doludur. Yüksek kolesterol, obezite, kalp hastalıkları yapmaz ve size inandırılan kötü etkilere asla sahip değildir.

Son olarak, modern tıp ve bilim bu önemli gerçeğin farkına varmaya başlıyor. Bunu fark etmeleri uzun sürdü. Maalesef kalp hastalıkları, kanser, diyabet, obezite ve diğer felaket hastalıklar da salgın boyutuna geldi.

Sağlığınızı Elinizden Alan Doymuş Yağ Efsanesi cracked

2.Dünya Savaşı’ndan önce, mucize şifalı Hindistan cevizi şunları dindirmek için kullanılmıştı: Öksürük, kabızlık, dengesiz beslenme, cilt enfeksiyonları, diş ağrıları, kulak ağrıları, grip ve daha fazlası.

Ama savaş bittiğinde tüm bunlar değişti ve ABD hidrojene yağların “daha sağlıklı yağlar” olduklarını duyurdu. 1960’larda zayıf bir bilimsel teoriye göre tereyağ, yumurta, süt, kırmızı et ve hindistan cevizinde bulunan doymuş yağlar “kötü” LDL kolesterolü artırıyordu ve tüketilmesi tehlikeliydi.

Hiçbir şey gerçekten daha ileri değildi. Ama bu sağlık korkusu halkı doymuş yağlardan uzaklaştırmaya ve de işlenmiş bitkisel sıvı yağa itmeye yetti. Bu yağ üreticilerinin çok işine geldi çünkü bunların üretimi çok daha ucuzdu.

Çok geçmeden batı tarzı beslenme adalara kadar ulaştı ve eski yöntemler unutuldu.

Daha ucuz, topluca üretilen hidrojene gıdalar, çok yönlü faydaları olan ve ada insanlarını nesiller boyu sağlıklı kılan hindistan cevizi gibi geleneksel gıdaların yerini aldı.

Amerikalılar arasında çok yaygın olan kalp hastalıkları, diyabet, kanser ve obezite, ilk kez olarak ada insanlarına da bulaştı.

Aslında Sağlıksız Olan Ama “Sağlıklı” Denilen ve asla Tüketmemeniz Gereken 4 Yağ Çeşidi

Onlarca yıl önce gıda işleme başladığında, doğanın sunduğunu değiştirmek normal bir eylem haline geldi. Böylelikle genetik yapısı değiştirilmiş gıdalar dönemi başlamış oldu.

Çoğunlukla çiftçiden direk olarak masalarımıza gelen sağlıklı, besin değeri yüksek gıdalar, aşırı işlenmiş, rafine olmuş kimyasal, topluca üretilen hazır yemeklerle yer değiştirdi.

Yağlar da farklı değildi. 40yıl boyunca sağlıklı yağ kaynakları, “sizin için daha sağlıklı olduğu” sanılan bitkisel yağlarla yer değiştirdi. Artık biliyoruz ki yarardan çok zarar verdiler. Aşağıdaki 4 yağ çeşidi her ne olursa olsun kaçınmanız gereken yağlar:

 1. KANOLA YAĞI: Hayvanlar ve böcekler doğada bunu yemiyorlar. Sizin de yememeniz gerekir. Çünkü: canola

Doğada kanola diye bir şey yoktur. Kanola yağı aslında kolza tohumu yağının modifiye bir türüdür. Asya ve Hint kültürü yüzyıllarca kolza tohumu yağı kullandılar. Ama bu hiçbir zaman Amerikalıların kullandığı kadar çok miktarlarda olmamıştı.

Hardal familyasından olan kolza bitkisi siyanür içeren bileşiklerden oluşur, doğada da vahşi hayvanlar ve hatta böcekler bile bu bitkiden uzak dururlar.

Kanola yağı olabilmesi için gerekli olan koku giderme ve beyazlatma işlemleri, kolza bitkisi yağının yüksek sıcaklığa maruz kalmasıyla olur. Bu da omega 3’ü çok azaltır. Omega 3’de bu bitki içindeki belki de tek iyi faktördür.

Genetiği değiştirilmiş bu gıdanın tüketilmesi, kas bozuklukları, kalp, böbrek, böbrek üstü bezi ve tiroid bezindeki yağ dejenerasyonuyla ilişkilendirilmiştir. Bundan kaçınmak için, etiketleri dikkatle inceleyin. Hatta sözde sağlıklı olanların etiketlerini bile, çünkü bu aslında her yerde bulunuyor. 

 1. PAMUK YAĞI: Böcek ilacıyla doyurulmuş endüstriyel bir bitkidir.

cottonseedoil Konserve yiyeceklerden cipslere ve diğer paketli ürünlere kadar ticari olarak üretilen binlerce gıda pamuk yağı içerir. Hatta Gatorade (sporcu içeceği) gibi içeceklerde bile mevcuttur. Fakat pamuk bir besin maddesi değildir ve bu yüzden de yenilebilir bir besin değil de endüstriyel bir madde muamelesi görür.

Böcekleri uzaklaştırmak ve büyümeyi teşvik etmek için nerdeyse hemen her şey pamuk bitkilerinin üstüne sıkılabilir. Trifluralin, siyanür, dicofol, propargit ve naled gibi tehlikeli zehirler pamuk mahsüllerinde kullanılır. Bunlar bitkinin özüne işler ve onları gerçekten toksik organizmalar haline dönüştürürler.

Pantolon ve gömlek üretimi için pamuk iyi olsa bile, pamuk yağı gerçekten tüketim için hiç uygun değildir. Pamuk bitkilerinin çoğunluğu genetik olarak modifiye edilmiş, yani moleküler düzeyde değiştirilmiştir. Pamuğu direk olarak yemiyorsak da pamuktan çıkarılmış yağ bitki ile aynı özellikleri taşımaktadır.

Yüksek miktarda omega 6 yağ asidi yanı sıra, pamuk yağı aynı zamanda fıstığınkine benzer bir protein yapısına sahiptir. Yani fıstığa alerjisi olan insanlar bu yağa karşı da ciddi bir alerjik tepki verebilirler. Ama AGİD (FDA) Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi, fıstık yağlarının ölümcül olabilmesine rağmen yağ üzerinde bir etiket bastırmamıştır.

 1. ASPİR YAĞI: Araştırmalar göstermektedir ki, omega 6’daki bir artış, kalp hastalıklarından ölüm oranını artırmaktadır. Bu da bu yağdan uzak durmamız için yeterlidir.

Eğer hala doymuş yağın ve kolesterolün kalp hastalıklarının direk sebebi olduğuna inanıyorsanız, o zaman aspir yağı belki sağlıklı bir değiş tokuş olabilir. safflower

Önceki araştırmalar hayvansal yağları bitkisel yağlar ile-mesela aspir yağı- değiştirmenin kolesterol seviyesini keskin bir şekilde düşüreceğini göstermişti.

Ama önceki çalışmaların değerlendiremediği şey, bu yağların içindeki omega 6 miktarının omega 3’ten çok daha fazla olması ve de Amerikan beslenmesinde omega 6 yağ asitlerinin aşırı derecede artış göstermesidir.

Araştırmacılar şu anda ölüme sebep verenin kolesterol değil omega 6 olabileceğini gösteren kanıtlar sunuyorlar. Bir grup insan hayvansal yağları omega 6 bakımından zengin olan aspir yağı ile değiştirdiğinde, kolesterol düzeyleri düştü, ama kardiovaskuler ve koroner kalp hastalıklardan ölüm oranları hayvansal yağ tüketenlere göre önemli derecede artış gösterdi.

Bu sonuçlar araştırmacıların doymuş yağ, kolesterol ve kalp hastalıkları üzerine yaptıkları teorileri yeniden gözden geçirmelerine yol açtı. Suçlu olarak da daha önceden “kalp dostu” olarak unvan alan omega 6 yağ asidi belirlendi.

 1. SOYA FAÜLYESİ YAĞI: Sizlere sürekli olarak sağlıklı olduğu söylenen, genetik olarak modifiye edilmiş, hormonları bozan kabus. soya

Her daim sorgulanan soya fasülyesi. Pazarlamacılar, sağlıklı Asyalıların düzenli olarak tüketmesinden dolayı, soya fasulyesinin faydalı olduğuna inanmanızı sağlarken, aslında bu muhtemelen en büyük besin efsanelerinden bir tanesi. Asyalılar fermente edilmiş soya fasulyesini seviyorlar ve bizlerden çok daha az miktarlarda tüketiyorlar.

Amerikan soyasının%90’ı genetik olarak değiştirilmiştir ve tükettiğimiz soyanın çoğu fermente edilmemiştir. Bu son derece işlenmiş soya, pitoestrojen denilen yüksek miktarlarda estrojen benzeri bileşimlerinden dolayı, tiroid hasarı ve hormon bozulması da dahil olmak üzere sayısız durumla ilişkilendirilmiştir. Soya fasülyesi yağına gelince, tükettiğimiz yağın %80 e kadar olan bölümü soya fasülyesi yağıdır.

Son derecede işlem görmüş ve yoğun olarak hidrojene edilmiştir. Süpermarket raflarındaki ürünlerin çok büyük bölümünde görülmektedir. Organik soya seçmenin sizi daha güvende yapacağını düşünmeyin. Çünkü bazı sözde organik soya çiftliklerin hile yaptıkları ortaya çıkarıldı. En iyisi soya faulyesi yağından tamamen uzak durmaktır.

Şu anda kilerinizde bu yağları içeren bir besin ya da bu yağlardan biri olduğundan eminiz. Belki de dün gece yemek yaparken bu yağlardan birini kullandınız. Şu anda fark ediyorsunuz ki maalesef besin üretim endüstrisi tarafından kandırılıyorsunuz.

Aslında sağlıklı yemekler saygınlıklarını kaybettiler ve “sözde” sağlıklı yemek seçimleri, gün geçtikçe zenginleşen üreticiler tarafından ustalıkla idare ediliyor. Tüm bunlar olurken sizin yedikleriniz de gittikçe besin değeri olmayan gıdalar haline dönüşüyor.

Hindistan Cevizi Yağı Sizi Özgürleştirecek ve Sağlığınızı İyileştirecek

Kendinizi Kandırılmış Hissediyor musunuz?

Doymuş yağ ile ilgili bize söylenen şeylerin bir yalan, hindistan cevizi yağının ise aslında ne kadar faydalı olduğunu fark ettiğimizde biz kendimizi kandırılmış hissettik.

Ama bu henüz buzdağının görünen ucu. Bu yüzden bu seçkin e-kitabı yazıp yayımlamaya karar verdik: Hindistan cevizi yağı sırrı: Doğanın en şifalı besini. Artık siz de yalan ve gerçeği birbirinden ayırabilir ve hindistancevizi yağının sunduğu sağlık dünyasını deneyimleyebilirsiniz.

yagBu kitapta “Doymuş Yağ Efsanesi” ni çok basit biçimde anlatacağız. Böylelikle bu yağı seçmenin ne kadar doğru karar olduğunu kendinizde göreceksiniz.

 • Hepimizi doymuş yağlara karşı korkutan lipit hipotezinin mantıksızlığını ve modern tıbbın kolesterol ve kalp hastalıkları arasındaki ilişki hakkında neler anlatması gerektiğini
 • Sağlıklı olmak için gerçekten uzak durmanız gereken yağları
 • Margarin gerçeğini ve kalp hastalıkları riskini nasıl iki katına çıkardığını
 • Fransızların çok yağlı beslenmelerine rağmen, diğer batı ülkelerine kıyasla neden en az koroner kalp hastalığına yakalandıklarını
 • Tıkalı atardamarlarda en çok görülen yağ çeşidi ve bunun sizi neden şaşırtacağını
 • Ve çok daha fazlasını.

Ama bu kadarla da sınırlı değil…

Hindistan cevizi yağı dünyadaki en sağlıklı içeriğe sahip

Bir annenin çocuğunun bağışıklık sistemini geliştirmek için yapabileceği en iyi şeyin emzirmek olduğunu herkes bilir. Anne sütünü bu kadar sağlıklı yapan şey yüksek miktarda lorik asit içermesidir.

Anne sütü dışında sadece 3 besin kaynağında lorik asit bulunur. Hindistancevizi yağı bunlar içinde en konsantre olanıdır.

Bu kitapta bununla ilgili şunları bulacaksınız: hind_cev1

 • Hindistan cevizi yağı virüs, bakteri ve hatta maya ile bile savaşır.
 • Sağlık ve Bilim Kuruluşunun Hindistan cevizi yağını onaylamasının esas nedeni kolon sağlığına iyi gelmesinden dolayıdır.
 • Hindistan cevizi yağınının üzerlerinde etkili olduğu bilinen parazit, enfeksiyon ve virüslerin listesi
 • Kiloya bağlı olarak ve de sağlık için tüketilmesi tavsiye edilen hindistan cevizi yağı miktarı
 • ve daha fazlası…

Kilo vermekte sıkıntı mı yaşıyorsunuz?

Hindistan Cevizi Yağı Metabolizmanızı Çalıştırır

Araştırmacılar, rafine edilmemiş Hindistan cevizi yağının günlük beslenmenin bir parçası olarak kullanıldığı bölgelerde daha az obezite ve yaşam stiline bağlı hastalıkların daha az görüldüğünü fark ettiler.

Maalesef ABD’de Hindistan cevizi yağı çok az kullanılmakta ve de obezitenin, diyabetin ve kalp hastalıklarının yanısıra, metabolik sendrom salgın miktarına ulaştı.

Bu kitapta şu bilgilerle karşılaşacaksınız: coconutearth

 • Hindistan cevizi yağında, vücuttaki yağları hızlıca yakan gizli içerik
 • Neden Hindistan cevizi yağı kendinizi tok hissettirir ve sürekli yeme ihtiyacını azaltır.
 • %50 yağlı yemekler yiyen ama yine de ince ve sağlıklı olan ada halkı
 • Sözde kalp dostu olarak bilinen ama aslında kalp hastalığı ve tip 2 diyabet risklerini artıran, uzak durmanız gereken yağlar
 • Günlük 28,3 gr Hindistan cevizi yağı tüketiminin bir grup kadındaki vücut kitle endeksini ve bel çevresi kalınlığını azalttığını.

 Sürekli bitkin mi hissediyorsunuz…İşte size harika haberler…

Hindistan cevizi yağı tirodinizi yükseltir

13 milyondan fazla Amerikalı sebebini çok iyi bilmedikleri düşük tiroitten şikayetçi. Şüphesiz çok işlem görmüş gıdaların çoğu iyot tutucular içerir ve iyot da optimum tiroit işlevi için çok önemlidir. Eğer bitkisel yağ ile yemek yapıyorsanız, tiroidinizin iyiliği için bunu bırakın.

Ayrıca sağlıklı bir tiroid olmazsa, kilo kaybı neredeyse imkansızdır, özellikle kadınlar için.

coconutabsTiroidinizin kötü çalışıp çalışmadığını ve Hindistan cevizi yağının tiroide nasıl iyi geldiğini öğrenin.

 • Tiroidinizin zayıf olduğunu gösterebilen sayısız belirti- yorgunluk, kilo alma, depresyon, kabızlık, cinsel isteksizlik ve daha fazlası
 • Tiroid sağlığınızı mahveden en kötü iki iyot tutucusu besin.
 • Neden rafine yağlar bilhassa tiroidinize zarar vermektedir ve kilo alımında ve yorgunlukta çok etkilidir?
 • Hindistan cevizi yağı tiroid sağlığınızı iyileştirip enerjinizi nasıl artırır?

 

Artık hissettiğiniz kadar iyi mi görünmek istiyorsunuz? Öyle olacak çünkü..

Hindistan Cevizi Yağı Cildinizi Korur Ve Güzelleştirir

Tropik bölgelerde yaşayan insanların kırışıksız, güzel ciltleri vardır çünkü hindistan cevizi yağı sadece beslenmelerinin bir parçası değil, aynı zamanda güzelliklerini kontrol ediyor.

Hindistan cevizi yağı doğal bir nemlendiricili temizleyici. Aynı zamanda cildi hem koruyan hem de iyileştiren orta zincir yağ asitleri sayesinde etkili bir güneş kremi; zararlı ışınları %20 ye dek engelliyor.

Şunları okuyacaksınız kitapta, coconutthyroid

 • Hindistan cevizi yağı ile karıştırılarak cilt iltihaplarından kaynaklanan bakteriyi öldürmede ve de nemlendirici olarak kullanılan krem..
 • Reçetesiz akne temizleyicilerinin yaptığı kurutma ve de kabuklarını soyma gibi yan etkiler olmadan, hindistan cevizi yağını aknelere karşı etkili kılan gizli içerik.
 • Hindistan cevizi yağı, E vitamini ve D vitamini arasındaki önemli ilişki
 • Pişik olan bebeklerin bakımı. Merhemleri atın ve hindistan cevizi yağı kullanın.

 

Harika bir zihne de sahip olabilirsiniz…

Hindistan Cevizi Yağı Beyninizi Kurtarabilir

Alzeimer hastalığı gittikçe yaygınlaşıyor. Ama artık bu saldırgan hastalığın kötü etkilerinden beyninizi korumak için bir şeyler yapabilirsiniz.

Nasıl mı? Beyniniz için alternatif enerji kaynağı olan ketonları vücudunuzun üretmesine yardımcı olarak. Orta zincir trigliseridler vücut tarafından katalizlenir, ketonlar üretilir.

coconutrubPeki orta zincir trigliseridleri nerede bulursunuz? Tabiki hindistan cevizi yağında.

Bu kitapta şunları öğreneceksiniz;

 • Ketonlar, Alzheimer, Parkinson, Huntington, mutiple sikleroz ve pek çok başka güçsüz düşüren hatalıkla savaşmada neden zorunludurlar?
 • Gerçek yaşamdan örnekler.. Hindistan cevizinin beyin sağlığını yeniden kazandırdığını ispatlayan ilham verici hikayeler.
 • Hindistan cevizinin, beyni öldüren plakların ilerlemesini durduran doğal bir alternatif olduğunu gösteren beyin taramaları.

 

Kanser kelimesi sizi korkutuyor mu? Korkutmasın çünkü…

Hindistan Cevizi Yağı Kanserle Savaşıyor

Kanser hücreleri, hastalık kontrolü ele alıp, sağlığı mahvedene kadar vücutta beslenir ve gelişir. Tabi ölüm gerçekleşmezse.

Artık kanserden korkmayın. Çünkü araştırmacılar gördü ki, kanser hücrelerini aslında gerçekten aç bırakmak mümkün. Bu pro-aktif savunma sayesinde vücut kemoterapi saldırısından çok daha iyi şekilde kanserle savaşabiliyor.

Kitapta şunları keşfedeceksiniz; coconutbrain

 • Vücudunuzun başarıyla kanser hücrelerini öldürebileceği alternatif bir yakıt; bu da Hindistan cevizi yağında bol miktarda bulunur.
 • Kanser tehlikesini köşeye sıkıştırabilmek için sürekli yemeniz gereken 7 besin maddesi. İşte bir ipucu: Hindistan cevizi yağı bunlardan bir tanesi.
 • Optimum sağlık için ve kanserden korunmak için bağlı kalmanız gereken 4 yaşam stili değişikliği.
 • Beslenmenizden çıkarmanız gereken belirgin gıdalar. Çünkü bunlar kanseri tetikler.

Detoksun sağlık için önemli faydalarından bahsedildiğini duymuş muydunuz? Dinleyin çünkü…

Hindistan Cevizi Yağı En Üstün Detoks

Detoks bugünlerde oldukça popüler. Ama dikkatli olun. İnternetteki pek çok detoks metodu bilimsel değil, başka birilerine para kazandırmak için geçici olarak hazırlanmış beslenme şekilleri. coconutdetox

Hindistan cevizi yağının inanılmaz detoks özelliği vardır ve bir detoks programı esnasında enerjinizi destekleyicidir.

Kitapta şunları bulacaksınız;

 • Sağlıklı ve etkili bir detoks programının 5 önemli elementi
 • Detoks esnasında tok hissederken hedefinize nasıl sadık kalırsınız?
 • Hergün uygulayabileceğiniz etkin ve kolay 10 dakikalık detoks
 • Herhangi bir detoks programına başlamadan önce her zaman yapmanız gereken şeyler

Geleneksel kalp tedavileriyle doktorunuzun sizi daha da hasta etmesine izin vermeyin. Bunu deneyin çünkü…

Hindistan Cevizi Yağı Kalp İçin Harikadır

Kalp hastalığı genellikle statin gibi hastalığın kendisinden daha korkutucu ilaçlarla tedavi edilen bir hastalıktır. Statinler ( kolesterol düşürücü ilaç), vücuttan kalbi besleyen gıdaları boşaltarak, kalbe iyilik yerine kötülük yapabilirler.

coconutheart

Hindistan cevizi yağı kalp dostudur ve bu gibi ilaçlara duyulan ihtiyacı ortadan kaldırabilir. Hatta hasta olmanıza bile engel olabilir.

Kitapta şu bilgileri okuyacaksınız;

 • Araştırmaların yaşam süresini uzatmada hiç etkileri olmadığını göstermelerine rağmen neden statinler %75 vaka da reçetelendirilmektedir?
 • Hindistan cevizi yağının düşük ve yüksek kolesterol üzerinde etkileri ve yaşamınız için önemi
 • Hindistan cevizi yağının kan pıhtılarını azaltmadaki, radikalleri serbest bırakmadaki ve karaciğeri iyileştirmedeki benzersiz yeteneği
 • Küçük enfeksiyonlar nasıl kalp hastalıklarına destek olurlar ve bunlardan nasıl korunabilirsiniz?

Mayadan mı şikayetçisiniz? Milyonlarca kişi öyle…Bilin bakalım ne var…

Hindistan Cevizi Yağı Mayanın Kendisine Teslim Olmasını Sağlıyor

Herkesin ağzında ve bağırsaklarında yaşayan az miktarda maya vardır. Sindirim ve besin emilimi için çok önemli bir rolü vardır. Ama aşırı çoğaldığında dikkatli olun! digestive

Aslında bağırsak duvarlarını çökertir ve kan dolaşımına sızar, orada da toksinleri serbest bırakır. Bu sızıntı birkaç hastalığa sebep olur.

Aslında maya yada Kandida( bir çeşit mantar) ile bağlantılı hastalıkları olan çok insan vardır. Belki siz de bunlardan birisiniz.

Kitapta şunları bulacaksınız,

 • Evde yapacağınız çok basit bir test ile mayanın sizi hasta ettiğini nasıl anlarsınız?
 • Vücudunuzda mayanın serbest kalmasını sağlayan 8 suçlu besin- bunlardan uzak durmalısınız.
 • Vücudunuzda sağlıklı bakterinin gelişimine olanak sağlayın; Hindistan cevizi yağı bunlardan bir tanesi.
 • Mayalanmanın aşırı artmasının çok can sıkıcı ve zayıf düşürücü semptomları.
 • Kandida mantarının depresyona sebep olabileceğini bilmiyordunuz değil mi? Başka nelere yol açtığını öğreneceksiniz.

Çeviren ; Sıdıka ÖZEMRE
http://www.thealternativedaily.com/pages/coconutoil.php?subid=tabcocotablet&utm_medium=referral&utm_source=taboola

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu