Sosyal Adalet Savaşçısı Beyni

SON SOSYAL ADALET SAÇMALIĞI

 Her cuma, ekibimin ve benim yakından takip ettiğimiz, dünyanın dört bir yanından gelen çok sayıda önemli ve sıklıkla tuhaf öykülere değiniyoruz:

 Kendinizi hangi yaşta tanımlarsınız?

Burada, Sovereign Man’de çok sık oluyor… Sosyal Adalet Savaşçılarının bir sonraki tuhaf talepleri hakkında şaka yapıyoruz. Ve bir bakıyoruz öyle olmuş.

Bu kez Tıp Etiği Dergisi, “kronolojik” yaşınızı hissetiyorsanız, onu değiştirebilmeniz gerektiğini tartışan bir makale yayınladı.

Örneğin; belki 70 yaşındasınız, ancak 50 hissediyorsunuz. Yaş için biyolojik belirteçleriniz 50’ye yakınsa ve yaş ayrımcılığına maruz kalıyorsanız, yasal olarak yaşınızı değiştirmenize izin verilmesi gerektiğinden bahsediyor..

Öğretim görevlisi, kronolojik yaşın bir gerçek olduğunu söylüyor, ancak cinsiyete bakmanın başka yolları olduğu gibi yaşa bakmanın başka yolları da olduğunu da ifade ediyor..

Ancak iyi haber şu ki; 30 yıllık bir ard arda sigara içme ve fast-food bağımlısıysanız, zaten muhtemelen biyolojik olarak Sosyal Güvenlik için uygun bulunursunuz. Tamamen tükenmeden en iyisi bir an önce toparlanmak!

Finlandiye Hükümeti Sağlık Hizmetlerinde Reform Yapamadıkları İçin İstifa Etti

Tıpkı ABD’deki Sosyal Güvenlik ve dünyadaki emekli aylıkları gibi, Finlandiya’da yaşlanan nüfus, devlet tarafından finanse edilen sağlık hizmetini patlamaya hazır tam bir saatli bomba haline getirdi.

Bu programların tümü, sisteme ödeme yapan yaşlı insanlardan daha fazla genç insanların ödeme yapmasını gerekli kılıyor. Ancak daha az çocuğa sahip olan insanlarla, demografik (nüfus bilimi) bilgiler buna ayak uyduramıyor.

Bu yüzden Finlandiya Başbakanı ve yönetimi, ülkenin genel sağlık programını daha sürdürülebilir hale getirmek için reform yapmaya çalıştı.

Bu reformlar oldukça ılımlı görünüyordu… sadece özel sağlık hizmetlerine yönelinmesi için daha fazla seçenek sağlıyor ve sağlık yönetiminin bazı yönlerini merkezileştiriyordu.

Ancak bu girişimler bile başarısız oldu; çünkü parlamento, reformları engelleme konusundaki uzun yıllara dayanan rekorunu sürdürmeye devam etti.

Bu yüzden de başarısızlıklarından dolayı Başbakan ve kabinesinin tamamı istifa etti. (bu ay yapılacak bir sonraki seçime kadar “geçici hükümet” olarak kalacaklar)

En azından Finlandiya’daki politikacılar, ABD’li siyasetçiler gibi görmezden gelmek yerine felaketi kabul ediyorlar..

Batı Virginia, ülkedeki en iyi gıda özgürlüğü kanunu çıkardı

Özgürlüğün Ülkesinde, çoğu eyalet yasaları, insanların ne tür gıda maddeleri satabileceklerini ciddi şekilde sınırlandırmaktadır. Bu yasalar, mutfak teftişlerine başvurmaları ve fahiş izin ücretleri ödemeleri gereken küçük çiftçileri ve üreticileri gerçekten zorluyor.

Bununla birlikte, 2015 yılında Wyoming, unlu mamüller, turşular ve kombucha gibi ev yapımı yiyecekleri satma konusunda her türlü kısıtlamayı azaltan bir yasa ile gıda özgürlüğü standardını belirledi.

Komşuları Güney Dakota ve Utah hızla onu takip etti.

Şimdi Batı Virginia’da, tartışmasız ülkedeki en geniş gıda özgürlüğü yasası kabul edildi.

Bu yasa, ev yapımı yiyeceklerin lisanslı veya denetlenmeden internet üzerinden veya şahsen satılmasını sağlıyor. Sadece bu yiyecekler, ev yapımı olduğunu açıklayan, malzemeleri listeleyen, olası alerjenleri uyaran ve üreticinin iletişim bilgilerini içeren bir etiket içermelidir.

Bu kategorideki bir tüccarın ne kadar kazanabileceğinin bir sınırı yoktur ve tek kısıtlama et içeren yiyeceklerdedir.

Şimdiye kadar, Wyoming, Kuzey Dakota ve Utah, yeni yasalar uyarınca yiyecek satan kimselerden tek bir yiyecek kaynaklı hastalık raporu gelmediğini bildiriyorlar.

İnsanların kendi bedenlerine aldıkları şeyi seçme özgürlüğüne izin vermenin çok yeni bri durum olması üzücü. Ancak bu kanunun geçtiğini görmekten de oldukça mennunuz.

San Antonio ve Buffalo, Chick-Fil-A şirketini şehir havaalanlarında yasakladı

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, fast-food zinciri Chick-Fil-A şirketinin sahibinin eşcinsel evliliklere karşı olan söylemleri yüzünden ortalık karıştı.

Sonuç olarak, geçtiğimiz günlerde San Antonio, Texas ve Buffalo, New York şehirleri, şirketin havaalanlarında bir yer almalarına izin vermedi.

Şahsen ben Chick-Fil-A sahibinin görüşlerine katılmıyorum – iki yetişkin yetişkinin yaşamlarıyla ne yaptığı umurumda değil. Kırgın olan herkes o restaurantlarda yemek yemeyi bırakabilir. Ve birçok insan da bunu yaptı.

Buradaki sorun, özel bir şirketin sahibinin kişisel inançları üzerinde kara listeye alınmış olmasıdır. Ve bu korkunç bir emsal.

Çeviri:AylinER
https://www.zerohedge.com/news/2019-04-05/latest-social-justice-absurdity-0

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu