Sarımsak Toksik

“SARIMSAK TOKSİK!” başlıklı bu okuyacağınız makale, Tıp Doktoru Dr. Robert C. Beck’in Mart 1996 yılında Amerika, Seattle’daki “Whole Life Expo” adlı konferanstaki konuşmasından bir bölümdür ve Nexus Dergisinin Şubat-Mart 2011 sayısında yeniden yayınlanmıştır.

Sarımsağın toksik olmasının sebebi; sülfon hidroksil iyonu, tıpkı DMSO (Dimetil Sülfoksit) gibi, beyin-kan bariyerine nüfuz eden, yüksek yaşam formları ve beyin hücreleri için belirgin bir zehir ihtiva etmesidir.

Bob Beck ve ben, EEG Biofeedback (Biyolojik Geri Bildirim) aletlerinin dünyadaki en büyük imalâtçısı olan Alpha Metrics Corporation adlı kurumu kurduktan sonra yaptığımız araştırmada bunu keşfettik.

İnsanlar (doktorlar) bu aleti kullanmayı öğrenmek için bizden eğitim almaya geliyorlar ve öğlen yemeğinden döndükten sonra, onların gelişimlerini ölçmede kullandığımız ensefalograftaki (EEG) görüntülerinde “klinik olarak ölü gibi” gözüküyorlardı.

Peki, onlara ne olmuştu?…

İtalyan restorantına gittiğini, ve salatasının sosunda biraz sarımsak olduğunu söyleyenler oluyordu..Biz de buraya gelmeden önce, onlardan yaptığımız çalışma için, sarımsağa dokunmamalarına dair söz aldık. Aksi takdirde onlarla yapılan çalışmanın onlar için para ve zaman kaybı olduğunu söyledik…

Sanırım aramızda bazılarınız pilot ya da daha önce aramızda uçuş sınavlarına katılanlar var. 1950’lili yıllarda Doc Hallan Grubunun, Uçuş Test Mühendisliği’nde çalıştım. Her ay uçuş doktoru bize gelir ve şöyle derdi: “Bu uçaklardan birini kullanmadan 72 saat önce sarımsağa dokunmayı bile bırakacaksınız. Sarımsağa yer ve hattâ dokunursanız, bu sizin reaksiyon zamanınızı ikiye hattâ üçe katlar! Olduğunuzdan üç kat daha yavaş hareket edersiniz.”

Bu tarihten 20 yıl sonra, Bob ile ben Alpha Metrics Corporation’ı kurduk ve buradaki çalışmalardan sonra bunun sebebini anladık. Biofeedback (Biyolojik Geribildirim) aletlerini kullanmaya başladıktan sonra gördük ki; sarımsak, beyin dalgalarının senkronizasyonunu bozmakta!

Daha sonra ben Stanford Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya maddi destekte bulundum ve o çalışmada da sarımsağın bir “zehir” olduğu tespit edildi.

Bir diş sarımsağı ayak tabanınıza sürün, kısa sürede el bileklerinizin de sarımsak kokmaya başladığını göreceksiniz. Çünkü, tüm vücuda nüfuz ediyor. Bu yüzden DMSO (Dimetil Sülfoksit) maddesi aşırı derecede sarımsak gibi kokar ve bu sülfon hidroksil iyonu, beyinde bulunan korpus kallozumu(beynin iki ana lobu olan sağ ve sol lob arasındaki köprü, 200-800 milyon civarında sinir bağlantısına sahip olduğu tahmin edilmekte) da içeren tüm bariyelere nüfuz eder.

Aranızda organik tarım yapan varsa, eğer DDT kullanmak istemezseniz, bunun yerine ya da diğer bilindik ilaçlar yerine sarımsak kullanabilirsiniz. Sarımsak, böcekleri öldürür, böceklerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Şimdi, çoğu insan yaşamlarında çoğu zaman sarımsağın yararlı olduğunu duyduklarını söyleyecektir. Bu kişileri biz, bu yüzyıl biterken halâ eczaneden morfin sülfat alıp da bebeklerine uyumaları için veren annelerin yer aldığı,aynı cahiller sınıfına koyuyoruz.

Eğer düşük seviyede başağrısına ya da dikkat eksikiliği bozukluğuna sahip, öğlenden sonraları bilgisayarda yaptıkları işlere odaklanamayan hastalarınız varsa, onlara bir deney yapın. Bu kişilerin sarımsak yemesini yasaklayın ve çok çok kısa zamanda nasıl iyiye gideceklerini bir görün.

Ya da onların yaklaşık 3 hafta kadar sarımak yemelerine izin verin ve size şunları söyleceklerdir: “Tüm problemlerimin sebebinin bu olduğuna inanamıyorum!”

Bu pek de inanılan ve popüler olan bir durum değil ama ben size doğruyu söylüyorum.”

Çeviren: AylinER
http://www.healingcancernaturally.com/garlic-brain-toxin.html

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu