Neden Embriyoloji

[media url=”http://www.youtube.com/watch?v=MqlHOvRAh8U” width=”100%” height=”550″] Neden embriyoloji?

Neden embrolojiyi hakkında çalıştığımı merak ediyorsunuzdur…
Nohut büyülüğünde ya da daha küçük bir şeyi neden incelediğimi…

Bodywork (Beden ve ruh sağlığını korumak ve iyileştirmek amacıyla yapılan fizik tedavi gibi yöntemler) üzerinde bunca sene çalışan bir hekim olarak, nasıl bu hale geldiğimiz konusu gerçekten de ilgimi çok çekmiştir.

Kraniosakral Terapinin (Kraniosakral Terapi, vücuttaki “kranial-kafatası/beyin ışınlaması ritmi”in kontrol edilerek kuyruk sokumundan kafatasına kadar olan bölgenin belirli noktalarına hafif basıncın uygunladığı bir yöntem) biodinamiklerini anlamak ayrıca beni, benim ellerimi, algılamama insan sağlığının oluşumu ve şekillenmesini devam ettiren geniş dalga hareketleri hakkında bilgilenmemi sağlamakta.

Bunun yanında son araştırmalar, rahimdeki 9 ayın , özelllikle de 8 haftalık embriyolojik  gelişimin önemi üzerinde durmakta. Farkedilmeye başlanan şey; kanser, kalp rahatsızlıkları, farklı duygusal ve psikolojik şartlar, obesite gibi tüm bu rahatsızlıkların, bu embriyotik devre ile bağlantılı olabileceği ve rahim çevresinin gelişen embriyo, daha sonra bebek, çocuk ve yetişkinin sağlık fonksiyonlarını  nasıl desteklediği ve sağlıklı kalmasına etken olduğudur.

Bu sebepten dolayı, embriyo üzerinde çalışmak, nasıl meydana geliyoruz, varlığımızın hakikati ne, nasıl oluşmakta, “benlikkimlik” oluşumu gibi sırlara kapı açmakta ve buna bağlı fikirlerin ilk ateşlediği yer olmaktadır..

http://www.youtube.com/watch?v=MqlHOvRAh8U&feature=player_embedded

Check Also

Bunu anladığınızda Tüm Hayatınız Değişecek – Bruce Lipton