Spermden Bebeğe

Bilimsel araştırmalara göre bir kadının doğurduğu çocuğun babası siz olsanız bile çocuğunuz karınızın (olmuşsa) geçmişteki seviştiği adamlardan kalma bazı genleri taşıyacak.

Vajina içine boşalan erkekten 150 milyon sperm akıtılır. Ancak bunların yalnızca bir tanesi yumurtayı dölleyecek kadar yok katedebilir. Yumurtaya ulaşamayan milyonlarca sperm yol üzerinde regl dönemine kadar yaşamına devam eder.

Regl kanıyla birlikte dışarıya atılır ancak regl öncesi vajina içine bir kez daha boşalınırsa içerideki pasif durumda bulunan tüm spermler (bu kez sayı 300 milyon olacaktır) yumurtaya doğru tekrardan yol alacaktır. Üstelik yol boyunca ölü spermlerin taşıdığı genler de canlı spermlerle geçecektir. Yani içeri sperminizi boşaltsanız da, sizin boşalttığınız spermlerden sonra hareketlenen eski spermler vajinayı dölleyebilir, çocuk sizden olmayabilir.

Diğer ihtimal ise yolda ölü bulunan spermlerle ilgili; Canlı spermler regl kanıyla dışarı atılır fakat ölen spermin taşıdığı genetik bilgi orada hep kalır. Dışarı atılan kısım sperm başı değil kuyruğudur.  Zaten spermin ölen kısmı da burasıdır. Bu yüzden ölünce artık hareket edemezler orada kalırlar. Genetik bilgiyi taşıyan baş kısım yıllarca uygun yaşam koşulları nedeniyle vajina içinde yaşayabilir. Kuyruğu kopan spermin taşıdığı bilgi kendisinin yakınından geçen canlı spermlere aktarılır. Böylece sizin sperminize başka birine ait genetik bilgi yüklenir. Çocuk % 100 sizin evladınız olmaz.

Bunun için eşinizin sizden önce seviştiği adamın illa içeri boşalmasına gerek yok. İçeriye prezervatifsiz girdiyse bile bu olur. Çünkü git gel yapan paniste esas boşalmadan önce 5 milyon kadar sperm zevk suyuyla penisten çıkar. Ancak git gel esnasında penis başı (özellikle sünnetli ise) bu spermlerin çoğunu geriye doğru çeker.

Yumurtaya yakın durumda bulunan az sayıda spermin ise yumurtayı dölleme ihtimali oldukça düşüktür. Bunların %99,00 u hedefe varamaz. Lakin sonrasındaki boşalmayla gelen spermlere genetiğini aktarabilirler.

Yani bakire olmayan kadınla evlenirseniz size baba diyecek olan çocuğunuz aslında %100 sizin çocuğunuz olmayacak. İçinde karınızın geçmiş ilişkilerinden genler taşıyacaktır. Bunun evrimsel temeli ise bebeğin genetik açıdan en güçlü şekilde dünyaya gelmesi için genetik havuzdan olabildiğince faydalanması gereğine dayanıyor.

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu