Onbirinci boyutta kim yaşıyor?

Çeviren: Esin Tezer

Bazıları kendi evrenimiz gibi olan 3 boyutlu membranlardan bahsediyor. Diğerleri yalnızca enerji tabakasıydı. Daha sonra ise silindir vardı ve hatta membranlara baktı.
Ve daha hiç zaman geçmeden 11.boyut, membranlarla dolu olarak sıçradı. Kendimize ‘’11.boyutta kim yaşıyor?’’ sorusunu sorarak başladık.
Birbirleriyle kesişen membranlara sahibiz, delikleri olan membranlara sahibiz, donat’a benzeyen (halka şeklinde olan), pek çok farklı donat deliği olan membran’a sahibiz.
Farklı çeşitteki membranlarla darmadağın haldeyiz. Bu 11.boyut membran yalnızca kabarcığa benzer tabaka bir objeye değil; şans eseri p-brane olarak adlandırılan tüm farklı brane’lere de sahipti. Bu brane’lerin herbiri bir diğer olası evrendi. M-teorisi, istenilmeyen Paralel Evren fikrini yeniden kayda değer yaptı.
Atomların çözüldüğü, DNA’nın oluşamadığı durumdaki başka bir evrende belki de bir proton değişkendir. Böylece evrenlerde akıllı yaşam olmaz.
Belki elektriğin elektronunun evreninde, belki nötrinoların şimşek çakmasında, fakat hiçbir sabit madde yoktur.
Diğer evrenler bizim evrenimize paraleldirler, belki bayağı yakındırlar, fakat biz bunun hiçbir zaman farkına varamayacağız.
Belki de tamamen farklı doğa yasalarının işlemesiyle tamamen farklıdırlar. Hepsinde yaşam olmayabilir fakat yaşamdan bazı fraksiyon olabilir.
Bu fraksiyon ne olursa olsun; eğer sınırsız sayıdaki bu evrenler varsa, bu yaşayan uygarlıklardan da sınırsız sayıda vardır.
Sizin orada olmamanız dışında, bazı evrenler tıpkı bizimkine benzer…

Check Also

Bunu anladığınızda Tüm Hayatınız Değişecek – Bruce Lipton