Matriks’te mi Yaşıyoruz ?

Bilim İnsanları Matriks’te Yaşadığımızı Düşünüyorlar!
matrix4
Bilgi, göründüğü kadar madde değil ve görünüşe göre bizler de değiliz!

Evrenin oluşumuna dair fiziksel ve mekanik teoriler sürekli olarak değişkenlik gösterirken, bilim insanları da karmaşık matematik denklemleri içinde bu konudaki hataları çözümlemeye çalışmaktadır. En son raundda, şampiyonluğu pek de mümkün gözükmeyen bir teori kazanmış gözükmekte; şu anki kazanan teoride; bizler holografız ve evren gerçek anlamda temelde bir Matriks.

matrix2
Bu insanın aklını başından alan teoride, 3 boyutlu uzay ve 4 boyutlu zamanın, gözlenebilir insanın, maddenin gerçek anlamdaki fiziksel düzenlemesine dayalı olmasından çok, maddeye yönelik bir bakış açısından ortaya çıktığını söylemektedir.

Hologram teori, bizler de dahil etrafımızdaki herşeyin, gerçek datamızın sanal bir yansıması olduğunu ancak, aktif datanın bir simulasyon içinde olduğumuzdan dolayı da, bizim açımızdan 3D şeklinde algılandığını belirtmekte. matrix1

Bunun doğru olması kulağa acaip garip geliyor ve bu yeni farkedilmiş Matriks içinde, Matriks filminindeki Neo gibi bizlere süper güçler vermeyeceğini de kabul etmek gerek.

Dünya üzerindeki bilim insanları, bu tartışmalı teoriyi kanıtlamak ya da çürütmek için uğraşırlarken, bunun ardındaki matematik ve bilim konusunda ortaya koyuşlar da giderek artmakta.

matrix3

  1. yüzyıl, matematiksel modelleme yolu ile evreni anlama girişimimizde büyük sıçramalara sahip olan bir devreydi.Ancak tüm başarılarına rağmen bizler, bu modellemelerde çelişkiler ve uyumsuzlukların da olduğunu biliyoruz.

Hattâ en ünlü iki teori olan Einstein’ın izafiyet teorisi ve Büyük Patlama teorisi bile bir araya getirildiğinde bizleri bir yere götürmemekte. Ancak, hologram teorisi, mevcut pek çok kuantum mekaniği nosyonları arasındaki boşlukları doldurmakta ve daha önceki çelişkilere de netlik getirmektedir.

Çeviren: AylinER
http://allday.com/post/3535-scientists-think-we-might-actually-be-living-in-the-matrix/

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu