Bilim Adamları, İnsanların Başkalarının Enerjilerini Emebileceklerini Doğruladılar

Bielefeld Üniveristesi’nden biyolojik araştırma ekibi çığır açan bir keşifte bulunarak, bitkilerin diğer bitkilerden alternatif enerji kaynağı elde ettiklerini söyledi. Bu bulgu biyoenerjinin geleceğinde müthiş bir etki yaparak, insanların da aynı şekilde diğer insanlardan enerji çektiklerinin kanıtı olabilir.

Prof. Dr Olaf Kruse’nin biyolojik araştırma ekibi üyeleri ilk defa, Chlamydomonas reinhardtii adlı yeşil alg bitkisinin sadece fotosentez yapmakla kalmayıp, aynı zamanda alternatif bir enerji kaynağına sahip olduğunu gösterdi: diğer bitkilerden enerji çekebiliyor.

Bitkilerin büyümek için su ve ışığa ihtiyaçları var ve insanlar da farklı değiller. Fiziksel yapımız tıpkı etraflarını içine çeken sünger gibiler. Psikolog ve enerji iyileştiricisi Dr Olivia Bader Lee: “ Bu nedenle, enerji ve duygu karışımı olan bazı ortamlarda bazı insanlar son derece rahatsız hissederler.”

Professor Dr. Olaf Kruse ve ekibi, minik yeşil alg türü olan Chlamydomonas reinhardtii’yi yetiştirdiler ve enerjileri azaldığında, bu tek hücreli bitkilerin komşu sebze selülozdan enerji çekebildiklerini gözlemlediler. Alg, selülozu sindiren, minik şeker bileşenlerine ayıran enzim salgılar. Bunlar daha sonra hücrelere gönderilir ve bir tür enerji kaynağına dönüşürler: Böylelikle, alg büyümesine devam edebilmektedir. Prof. Kruse, ilk defa bir bitki organizmasında bu tür bir davranış gözlenip doğrulandığını söyledi. Professor Kruse: “Alglerin selülozu sindirebilmesi şu ana kadar ki tüm ders kitaplarıyla çelişen bir şey. Aslında bir bitkinin diğer bitkiyi yemesine şahit oluyoruz.” Bilim insanları şu anda bu mekanizmanın diğer alg türlerinde de geçerli olup olmadığını bulmaya çalışıyorlar.

Bader lee: “Önümüzdeki yıllarda enerji çalışmaları ilerledikçe bunun insanlarda da olduğunu göreceğiz. İnsan organizması da bitkilere çok benzer. Duygusal durumlarını besleyebilmek için gerekli enerjiyi çekerler. Bu durum hücreleri canlandırır veya kortizol artışına sebep olabilir; duygusal tetiklemeye dayanan hücreleri katabolize eder.”

Bader Lee, biyoenerji alanının gelişmekte olduğunu ve bitkiler ve hayvanlar üzerindeki çalışmaların kısa süre içinde, enerji metafizikçilerinin zaten uzun süredir bildiklerini açıklar nitelikte olacağını söylüyor: Yani insanoğlu da tıpkı bitkilerdeki gibi enerji transferi yaparak birbirlerini iyileştirebilirler. Bader Lee: “İnsanlar, diğer insanlardan, hayvanlardan ve doğanın herhangi bir parçasından enerji alarak iyileşme sağlayabilirler. Bu yüzden doğada olmak genellikle pek çok insan için canlandırıcı ve enerji vericidir.”

Bu 5 Enerji Aracıyla Alanınızı Temizleyebilir ve
Enerji Kaçaklarına Engel Olabilirsiniz

  1. Ruhsal Özelliklerinizi Tanıyın

Ruhsal özeliklerle donatıldığınızı bilirseniz, alanınıza hangi enerjinin girdiğini anlayabilir ve kolaylıkla dönüşüm sağlayabilirsiniz.

  1. Direnç Göstermeyin

Ne zaman bir şeyi itmeye kalksanız, sanki üstünüze daha çok geliyor hissine kapılırsınız. Her bir aksiyonun dengi ya da karşı aksiyonu vardır. Arınma direnç olarak algılanmamalıdır. Negatif enerjilere karşı çaba sarf etmeye ya da görmezden gelmeye çalışmayın. Bilinçaltınıza yer edeceklerdir. Saf ve saydam olun; bırakın size gelen sizden geçip gitsin.

3. Kendi Alanınızın Sahibi Olun

Hepimizde bu alan var, ama bu sahip çıkıyor muyuz? Bedeninizi çevreleyen alan, bir vakum yaratarak dışardan enerji alır. Eğer bu alanı kontrol edip sahip çıkmazsanız, alanınız olumsuz olarak etkilenir ve zihinsel çöküşler, depresyon ve mutsuzlukla sonuçlanır.

4. Enerji Arınması Yapın

Altın renginde enerji temizleme formülü olduğu bilinir. Yüksek titreşimler enerjiyi alıp götürebilir ve arındırabilir. Bir dahaki sefere altın bir kapı tokmağına dokunduğunuzda, titreşimlerin sisteminize girdiğini ve alanınızı arındırdığını hissedin.

5. Enerjinizi Geri Getirin

Eğer bir mutfak dolabını kendi ihtiyaçlarınızla doldurursanız, ev arkadaşınız kendi ihtiyaçları için yer bulamayacaktır. Alanınız ve enerji arasındaki ilişki de böyledir. Eğer enerjiniz arınmış ise ve siz tam olarak bunun farkındaysanız, dışardan enerji gelebilmesi için alanınızda yer kalmamış demektir.

Enerji, hareket, konuşmalar ve diğer insanların varlığı, enerjiniz üzerinde etkilidir; bunu çekmek yerine kendinizi arındırarak engel olun.

Çeviren : Sıdıka ÖZEMRE
http://www.theeventchronicle.com/editors-pick/scientists-confirmed-that-people-are-capable-of-absorbing-energy-from-others-2/

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu