Espresso Ethical Coffe Company’nin Kapsüller Hakkında Açıklaması:

Kapsüller:
Kahvemizin kalitesi ve kapsül tasarımının teknik doğası, fincanınıza kadarki gelen tüm işlemlerde kahvenin lezzetini korumak için tasarlanmıştır. İki yıllık araştırma neticesinde gelişmiş kalitenin yeni jenerasyonu olan ayrıştırılabilen kapsülin gelişimi ile neticelenmiştir. Bu kapsüller Nespresso makineleri ile uyumludur.*

Büyük ölçüde karbon izine rastlanan plastik ve aluminyum kapsüllerin tersine, Ethical Coffee Company çevre- dostu bitki temelli materyallerden oluşup ve tamamen çözülebilir bir şekilde üretilmiştir.

Bu tamamen eşsiz olan kapsüller, hem kahvenin kalitesi açısından, hem de gelecek nesiller için, çevrenin geleceği açısısından önemli bir yeniliktir.

* Profesyonel makinler örneğin: Gaggia, Saeco or Siemens, Miele modelleri, Romeo Nespresso makinesi ve kapsül*tutucu makineler hariç.

Uyumluluk:
Kapsüllerimiz Nespresso Makinesi ile uyumludur.Makinenize ya da garantinize zarar vermez.

Espresso hazırlamak için,kapsülünüzü makineye yerleştirin.Kahve dökülmeye başladığında, kapsülü kullanırken normal olan çok hafif bir perforasyon-delik açma, delme sesi gelebilir. Bu çözülebilir kapsüllerin optimum kullanımını sağlamak için lütfen “Makine Kullanım” tavsiyelerine bakınız.

Çözülebilirlik:
Ethical Coffee Company kapsülleri ağırlıklı olarak bitki liflerinden ve nişastadan yapılmıştır ve kullanıldıktan yaklaşık 6 ay içinde doğada çözülmektedir.

Bir kere kullandıktan sonra, çöp kutusuna ya da organikler için olan çöp kutusuna atabilirsiniz.

Çevre:
Atıkları paketlemek, toplam atık toplamanın en büyük kısmını oluşturur. Amaç, eve ait atıkların üretimini azaltmak ve çözülebilir ya da biyolojik olarak gübreleşebilir olmasını sağlamak.

Dünyadan gelen dünyaya döner.

Geridönüşüm sıklıkla ara bir çözümdür.Toplama, ayıklama ve altaypıları nakletme gerektirir ki bunların hepsi enerjiye aç işlemlerdir. Pek çok durumda, çevresel etkiler olumsuzdur. Ya da orjinal paketlemeyi “atmaktan” daha iyi değildir. Paris şehri şimdi geridönüşümün desteklenmesine önemli bir örnek teşkil etmektedir.

Karmaşık ayrışım ve geridönüşüm sistemleri çözülebilir kapsüller için gerekli değildir. Bu kapsüller basit anlamda çözülmüş bir formda doğaya geri dönerler.

Çeviren : AylinER
Kaynak : http://www.ethicalcoffeecompany.com/en/capsule-biodegradable-environnement

Check Also

Süt ve Kazein Proteini Gerçeği: Süt Gerçekten Faydalı Mı?

https://bifazlasi.com/yillarca-yanlis-ogretilen-bir-yanlis-sut-ve-kaizen-gercegi/ Süt ürünleri proteini Kazein ve sağlığınız arasındaki rahatsız edici ilişki