Daha Sağlıklı Bir Beyin Sahibi Olmak İçin 6 Yol

1.MUHTEŞEM AMA BİR O KADAR DA HASSAS BEYNİNİZİ KORUYUN
Beynimiz kafatasımızın içinde sabit değil. Kafatasımızın içi %80 sudan oluşuyor ve beyniniz de oda sıcaklığında tereyağı kıvamında. Ekran Alıntısı
Ona darbe aldırma riski yüksek spor ve aktivitelerden kendinizi koruyun. Ağır topa kafa atmak, boks gibi.

2.GENÇ BEYİNLERE ÖZEN GÖSTERİN
Beyin 25 yaşına kadar gelişimine devam ediyor. Yeme içme alışkanlıklarının sağlıklı ve çeşitli olmasına, aşırı bilgisayar oyunu oynamalarına, uykusuz kalmalarına, alkol almalarına, başlarından darbe alabilecekleri ağır sporlar yapmalarına vb. dikkat edin.

3.KAN DOLAŞIMINIZI ARTTIRIN
Yeterli uyuyun. Bol bol su için. Susamadan. Su bir besindir, susamayı beklemeyin. Omega 3, Arctic root, Spriluna gibi kan dolaşımını arttıran takviyeler kullanabilirsiniz. Toksinlerinizden arının. Egzersiz yapın. Alkol ve kafeinli gıdalara mümkün olduğunca mesafe koyun.

4.BEYNİNİZİN KAYNAKLARINI ARTTIRIN
Sağlıklı yiyin. Egzersiz yapın. Olumlu düşünmek Sizin elinizde. Şükredin. TV ile aranıza mesafe koyun. Yeni, yapmadığınız şeyler yapın. Eve değişik yoldan gidin. Yeni bir dil öğrenin.

5.BEYNİNİZİN DONANIMINI KORUYUN: Insanın beyninde belli adet sinir hücresi ile doğduğu ve bunun zamanla öldüğü düşünülüyordu. Ancak artık yetişkin beynin de yeni sinir hücresi ürettiği biliniyor, ölenlerin yerine yenileri konuluyor. Eşit olmasa da. Yerine yenisini koyabilmek için, akabinde beslenmenize dikkat edin. Beyninize yardım edin.

6.HAYATINIZI TAM OLARAK İDARE EDEBİLMENİZ, DİREK BEYNİNİZİN SAĞLIĞINA BAĞLI: Beynimiz ne kadar sağlıklı çalışırsa, hayatımızın kontrolden çıkması da o kadar zorlaşır. Birçok finansal batma, boşanma vb.nin sebebi beynin tam sağlıklı olamamasından kaynaklanır.

Sağlığınızla ilgili birçok ürün için:

www.kundo.co

Check Also

Süt ve Kazein Proteini Gerçeği: Süt Gerçekten Faydalı Mı?

https://bifazlasi.com/yillarca-yanlis-ogretilen-bir-yanlis-sut-ve-kaizen-gercegi/ Süt ürünleri proteini Kazein ve sağlığınız arasındaki rahatsız edici ilişki