Prof. Dr. Michio Kaku ‘Altın Çağ’ın Kuran Çözümü ile tanıştı.

Prof. Dr. Michio Kaku Bilim in 21. Yüzyıldaki yeniliklerini anlattığı konferansında ‘Altın Çağ’ın Kuran Çözümü ile tanıştı.

 Sizinle Dr Michio Kaku nun sunum ve konferansından notlar paylaşmak istiyorum. Bilim 21. Yüzyılı nasıl değiştirecek..michio_beyza4

Gelecek olan 50 senede :
*Telekominikasyon ve bilgi iletişim
*Bioteknoloji
*Yapay zeka
*Nanateknoloji ve Kuantum çağı  olacak

*2020 de bilgisayar çipleri çok ucuz olacak bir penny gibi.
*İnternet gözlükleri: insanların yüzlerini tanıyan ,farklı bir lisanda konuşurlarsa tercüme ederek cama yansıtan gözlükler. Bu gözlükler başka ne iş yapıyor.
Yüzleri tanıyor
Yüzlerini tanıyıp biografilerini çıkarıyor

Telekonferans, Filim seyretme, dosya düzeltme, GPS, en iyi eşyaları en iyi fiyata alma araması yapabiliyor.
*Internet göz lenslerinizde : Gözlük takmak istemeyenler için aynı program lenslerede yüklenebiliyor. Böylece kalabalık bir topluluğa girdiğinizde etrafınızdakilerin isim ve kimliklerini lensinizde okuyabileceksiniz.
*Akıllı esnek monitorlu cep telefonları geliyor. Esnek monitorlar telefonun içinden kağıt gibi çıkıyor ve üzerinde sanal klavye kullanarak işlem yapmanı kolaylaştırıyor.

*Bilgisayarlar kağıt inceliğinde ve ucuzluğunda olacak.
Kullanılıp atılacak.
*Akıllı duvar kağıtları: Evinizin duvarlarında akıllı duvar kağıtları 360 derecelik bilgisayar ekranı işlevini görecek.
Sağlık: Seslendiğinizde duvarda Robodoktorunuz animasyonlu olarak belirecek. Sizin sağlıkla ilgili sorularınıza %99 doğru cevap verebilecek donanımda olacak. Bu asrın sağlık harcamalarını bir miktar aşağı çekecek.

Sekreter, arkadaş bulma gibi başka hizmetleri de olacak bu akıllı duvar kağıtlarının.
*Özel gözlük kullanmadan 3D ekranda filim seyredilecek.
*Ofislerde PC lerin yerini müsvette kağıt gibi kullanılan bilgisayarlar alacak.

*Şöförsüz arabalar GPS,Radar ve Chip kullanacak. Böylece objeleri zamanında tanıyıp gerekli hareketi oluşturacaklar. Trafik kazaları ve trafik sıkışıklıkları tarihe karışacak. Robot şöförler uyuklamıyacak.
*Biz en mükemmel kapitalizm e doğru yol alıyoruz. Bu sistemde Tüketiciler ürün hakkında tüm bilgiye sahip olacaklar. Cep telefonlarımızdan , göz lenslerimizden sınırsız bilgiye anında ulaşabileceğiz.

*Credi kartlarınızda 3D beden ölçüleriniz olacak. Ne istediğinizi seçtiğinizde tam üzerinize göre olanlar gelecek.
*Tuvaletlerin içine yerleştirilen DNA Chipler idrar taraması yaparak anında kanser hücrelerini tespit edebilecek. 10 sene sonra tümör olarak karşına çıkabilecek olan kanser çok önceden tespit edilmiş olacak.

*Küçük ilaç kapsüllerine magnet ve kamera yerleştirilecek. Yutulduğunda mide ve kolonlar taranmış olacak.
*Bir uzaktan kumanda büyüklüğünde MRI makineleri yapılıyor, evinizde bulundurup kullanabileceksiniz.

*Kişisel genetik taramanın verilerinin  kopyalanmış olduğu CD ler 100 usd karşılığında size verilecek. Şu andaki fiyatı 1000 usd civarında. Herkez en az 25 nesil öncesindeki genetik geçişleri takip edebilecek, atalarını bilecek. Bu dataları tüm sistemler analiz edebilecek.

*Cerrahlar ameliyat edeckleri hastanın 3D beden çizimini ekranda  yaptıkları işaretlemeler ile robotların ameliyatlarını idare edecekler.
*İnsan bedeni parçaları dükkanları olacak. Kendi hücrelerinden beden parçaları  nano teknoloji üretilebilecek. Dijitalleşen bedenler oluşacak. Bu parçaları bedenin reddetmesi söz konusu olmayacak.

*Beyinde MRI sensörler yalan söyleyip söylemediğini anlıyacaklar. Rüyalar videoya çekilip izlenebilecek.
Beynin düşündüğü objeler ve kelimeler bilgisayar monitörüne yansıyacak. Sentetik telepati kurulabilecek.
*Düşünce ile control edilen robotlar yapıldı, bunlar geliştirilecek.

michio_beyza5*Bazı hayvanların hiç ölmediğini biliyormusunuz? Yani yaşlanarak ölmediğini.Ölçülmemiş hayat süreçleri olan hayvanlar var. Krokodiller ve alligator lerin hiç yaşı ölçülmemiş. Bize genetic olarak en yakın olan hayvan Şempanzeden iki kat fazla yaşıyoruz. Eskimeyi durdurursak çok uzun yaşama süreçleri olacak.Balinalarında kaç yıl yaşadıklarını bilmiyoruz.

*Okullarda devamsızlık olmıyacak. Okula gelemeyen talebelerin Avatar suretleri sınıfta gözükecek. Hem öğrenciler öğretmeni görerek takip edecekler hemde öğretmen de öğrencileri görebilecek.
*Gerçek fonksiyonlu Robotlar yapılacak. Her sene Robotların becerilerine yenileri ekleniyor. Robotlar terrorist avına çıkabilecek ,müzik çalabilecek, dükkanlarda size karşılıyabilecekler.
*Bu devirde entelektüel sermayeye dönüşüm yapan ülkeler kazanacak. Robotların yapamadığı işler kıymetli olacak.Hayalgücü,yenilenme ,yaratıcılık,liderlik,analiz,deneyim,bilim,sanatsal beceriler yeni çağın meslek seçimleri olacak.

İkinci 50 senede beklenilenler:
*Dünyanın medeniyetinin 1-2-3 fazları var.

Şu anda 0 dayız. İnternet ile 1 inci faza geçme süreci başladı. Bu geçişe şahit olan bir nesil olarak çok şanslıyız. Henüz dünyanın enerjisini tüketiyoruz. Birinci fazda gezegenler, İkinci fazda yıldızlar ve üçüncü fazda ise diğer galaksilerle ilişkilerimiz olacak. Birde 4. Faz varki buna ‘süreklilik’ diyoruz. Saydığımız 3 medeniyet dönemi bu gün evren adıyla bildiğimizin sadece %4 ünü oluşturuyor. % 96 sı karanlık enerji ve karanlık maddeden ibaret. Buna süreklilik diyoruz.

*İnsanlar başka gezegenlerde yaşam oluşturacak ve yaşayacaklar.
*İşınlanma mümkün olacak.

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu