UFO mu?

Kuzey Carolina’daki bir gölde çekilen videonun internette yayımlanması UFO spekülasyonlarını arttırdı.

Kuzey Carolina’daki bir göl üzerinde uçan bir UFO nun gösterildiği video internette hızla yayılmaya başladı; videodaki objenin bu dünyadan olmadığına dair yorumlar yapılıyor.

29 Mayıs’ta Jason Swing tarafından yayımlanan video, Kuzey Carolina’dali Norman Gölü’nde çekilmiş. 250 binden fazla izlenen video gittikçe yayılıyor ve insanlar gördükleri şeyin ne olduğunu anlamaya çalışıyorlar.

“Merhaba, bu bir uzay aracı. Gördünüz mü? Gösterebileceğim bu kadar, şimdi gitmem gerekiyor.”

Videoyla ilgili olarak Swing şunları anlatıyor: “Yağmurlu bir gündü ve işteydim. Nihayet yağmur durdu ve Norman Gölünde kayığa binmek istedik. Göle vardığımda, bu şeyi hareketsiz olarak gördüm ve çok yakınımdaydı.”

Doğal olarak konuşma konusu dünya dışından gemilere yöneldi. Ama pek çok kişi de yorumlarında Swing’in videosunun bir aldatmaca olduğunu söyledi. Bunun için gerekçe olarak da videodaki görüntülerin çok titrek olması ve Swing’in görüntüyü aniden kesmesi olarak gösterildi. İşte bazı yorumlar:

“Bir dahaki sefere bir UFO videosu yayımladığında biraz daha hoplayıp zıpla ve hatta görüntüyü de biraz bulanıklaştırırsan harika olur.”

“Bir UFO görüntüsü paylaşıyorum ama bundan daha önemli yapacak işlerim var.”

“Uzaylılar her zaman kontrolsüz şekilde titreyen ve kamera kullanmasını bilmeyen insanlara görünüyorlar. Klasik uzaylı davranışı.”

Bunun dışında Swing’in kamerasının titremesini makul bulan yorumlar da vardı tabi. Swing’in gerçekten bir UFO gördüğüne inandıklarını, pek çoğunun iddialarının aksine gösteri yapmadığını söylediler.

Çeviren : Sıdıka ÖZEMRE
http://www.foxnews.com/science/2018/08/16/ufo-speculation-surges-after-north-carolina-lake-video-goes-viral.html

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu