Niçin uzun saç?

uzunsac

Yerli Kültüründe, erkek ve kadın, saçlarının uzunluğu ve görkemliliği ile tanımanırlar. Zalimler tarafından saçlarının kesilmesi, aşağılanma yoluyla boyun eğme yani  o topluluğunun yenilgisini temsil eder. Bu grubun saçlarını taraması; düşünce uyumu, örgü; düşünce BİRliğini, bağ; düşünceyi sağlama alma ve renk; düşüncedeki inacı simgeler. Saçlar büyük öneme sahiptir. Her bir saç farklı bir ruhsal durumu temsil eder.

Yerliler için saç, çoğunlukla düşüncenizin uzantısıdır. Saç biçimleri, betimleme ve çeşitli olaylardaki katılımın ilanı için özellikle önemlidir. Saç stiliniz sizin belirli bir zamandaki sevincinizi ya da mateminizi, evil mi yoksa evlenmeye müsait olup olmadığınızı, yaşınızı ve kabiledeki statünüzü gösterir.

Farklı saç stili, hangi kabileye ait olduğunuza ve barış ya da savaş zamanlarını işaret eder. Saç, estetik gelişim için bir moda aksesuarı değildir. Saç, gerçek anlamda onların ruhsal ifadelerinin zirvesi, güçlerinin, sezgilerinin ve kuvvetlerinin bir kaynağıdır.

uzunsac2

Biz genellikle saçın sadece kişisel bir tercih olduğunu düşünürüz. Ancak gerçekte bundan çok fazlasıdır. Vücudunuzda bulunan her kılın bir sebebi var: Bacaklardaki kıl, glandülar sistemi düzenler ve kişinin elektromanyetik alanını dengeler.Koltuk altlarındaki kıl,parasempatik ve sempatik sistemin biraraya geldiği hassas alanı korur; bu enerji seviyenizi ve beyninizi etkiler.

Kaşlar, güneşten ve terden korur. Erkeklerdeki yüz kılları çenedeki ay noktasını kaplar ve ay’ın fazla enerjisinden korur. Kafadaki saçlar çok uzun olurken, bedendeki kıllar kısadır. Uzun saç sadece sıcak tutmak için olsa, o zaman vücuddakiler de uzun olurdu. Biz bu şekilde dizayn edilmiş tek varlıklarız. Bazıları kılın, sübtül dünyayı algılamada (örneğin; insanların ne zaman yalan söylediği ya da olacak şeylerin olmadan önce hissetmek) antenimiz olduğunu söylemektedir.

Bedenin doğal zekası kılları bakımını sağlamaktır. Kafanızdaki saçların bozulmadan uzamasına izin verirseniz, bedeniniz tarafından istenilen belirli bir boya kadar uzar ve ondan sonra durur. Saçlarını kesmeyen ve her bir kişi de saç boyunu uzun olduğu Sihleri belki de fark etmişisinizdir. Her kişinin kendisine göre gerek duyulan bir saç boyu vardır. Saç ayrıca kişinin sağlığını da yansıtır.

uzunsac3

Bilimsel olarak kanıtlanmıştır ki; uzun saçlılar daha az yorulup, daha çok enerjik ve daha az depresif olmaktalar. Ayrıca uzun saçlılar, enerjiyi muhafaza edip, kısa saçlılara göre kışın daha az üşümekteler. Kısa saçlı bir kişi beden enerjisinden kaybeder. Yaşamı boyunca sürekli saçını-kılını kesen bir kişi, bedenini bu kestikleri yerine 22 metre kıl ürettirmek zorunda bırakır. Saçlarını kestirmeyen bir kişinin saçı  yaşamı boyunca sadece 1.5 metre uzar.

İncil’deki Samson ve Deliah hikayesini düşünün. Deliah Samson’un uzun saçını kesince, Samson tüm gücünü kaybeder! Saçın gücü temsil etmesini gösteren bir başka örnek de; Çin’i fethettiğinde, Cengiz Han oradaki insanları aşağılamak için onların saçlarını kestirtmiş ve alınlarını kapatan kahkül yaptırtmıştı! (kahkül, 3. Gözü kapatıyor, sezgiyi ve sübtül bilgiyi engelliyor)

Kıl bedenin elektromanyetik enerji iletkenidir. Hiç AM radyodaki anten telinin bobine nasıl sarılı olduğunu gördünüz mü? Bununu sebebi indüksiyondur. İndüksiyon, herhangi bir elektromanyetik enerji iletkenin, bitişik iletkenlerdeki bir akımı tetiklemesine neden olur. Bu şu demektir; iletkeni, bobin gibi sararsanız, sinyal çok daha güçlü hale gelir. Kafanın tepesindeki saçlar anten gibi davranır. Onlar bedene enerji iletirler.

Bunun yanında bilgiyi emerler, kılın çevredeki enerji kalıplarını ve frekanslarını yayma becerisi de vardır.

Ayrıca, saçları tepede toplamak, size güneşten ve güneş  ışınlarından korurken, güneş enerjisine de kanal olur ve D vitamin alımını geliştirir. Vücudun kıl ve saç üretmesinin bir sebebi var.

Bence, Amerikan yerlilerinin saçlarını sipiritüel yaşamlarını gerekli bir parçası olarak düşünmelerinde bir doğruluk payı varmış. Kişisel olarak ben de saçlarımı yıllardır uzatıyorum ve bir daha kısa saç kullanacağımı hiç düşünmüyorum. Saçlarım uzunken, kendimi daha doğal ve kendimle daha uyumlu hissediyorum. İlahi olan bir şeyin görüntüsünde yaratılmışsak, o zaman neden doğal halimizi kabullenmeyelim ki?…

Çeviren: AylinER
http://www.spiritscienceandmetaphysics.com/the-truth-about-long-hair-spiritual-power-and-why-natives-wore-their-hair-long/

 

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu