Bedeninizdeki 8 Diğer Çakra

Bilmeniz Gereken Önemli 8 Diğer Çakra 

 Pek çoğumuz 7 ana çakranın olduğundan ve nasıl çalıştığından haberdarız. Ancak, tıpkı milyonlarca yıldız gibi sinirlerimiz içine dağılmış bedenimizde yaklaşık diğer daha küçük 70.000 enerji merkezi var.

Kök, sakral, solar pleksus, kalp, boğaz, 3. Göz ve taç çakra en kuvvetli çakralar olmasına rağmen, bilmenizde yarar olacak8 adet daha çakra var. Gelin bunlara tek tek bakalım..

Tanrı’nın Baş (God’s Head) Çakrası

Tanrı’nın Baş Çakrası 12. Çakra’dır ve yaklaşık olarak Taç Çakranın 30.48cm yukarısında bulunur. Tanrı’nın Baş Çakrası, halo (ışık halkası, nur dairesi,Azizlerin başı etrafına konulan hale) fikrine çok benzer olduğuna inanılıyor. Tanrı’nın Baş Çakrası aktive edildiğinde, yüksek bilinci-üst bilinci ve içinde akan İlahi enerji duygularını canlandırmaya yardımcı olur. Dengesiz olduğu zaman, bu enerji merkezi kendinizi güçsüz hisseder veya hayatınızla senkronize olmazsınız.

Ruh Yıldızı Çakrası

 Ruh Yıldızı Çakrası, taç çakranın hemen üstünde bulunur ve geçmiş bilginin ve karmik hafızanın enerjisini yönetir. Ruh Yıldızı Çakrası aktive edildiğinde, geçmiş yaşamlar ve farklı boyutlar hakkında fikir sahibi olmak mümkündür. Astral seyahat, ve onun yanı sıra yıldız ve gezegenleri inceleme ve çalışma isteği bu çakra aktive edildiğinde olur ve bu çakra dengesiz olduğunda, şeyler açığa çıkarmak ve büyük evrenler bağlantılıyı hissetmek zor olabilir.

Pineal/ Epifiz Çakrası

Pineal çakra, beynin merkezinde gözlerin hemen arkasında bulunur. Pineal Bezi uzun zamandan beri kutsal kabul edilir ve genellikle şuurun yeri olarak adlandırılır. Pineal Çakra, manevi farkındalığı ve ilahi duyguları stimule etmeye/canlandırmaya yardımcı olan pineal bezinin (epifizin) enerjisini aktive eder. Dengeli olduğunda, bu çakra gizli alemlere erişmenize, ruhlarla iletişim kurmanıza ve içsel benliğinizle daha fazla temas halinde olduğunuzu hissetmenize yardımcı olabilir. Aynı zamanda sık sık ışık çalışmasını da (dünya üzerindeki ışık enerjisini yayma görevinden oluşur. Bilgiyi, sevgiyi, özgürlüğü, sağlığın – yani ışık enerjisinin altında kalan çeşitli yönlerini- yayılan iyileştirici faaliyetlerle, ışık işçileri, Dünya’yı ve insanı daha yüksek boyutlarla yeniden birleştirmeye yardımcı olur) aktive eder. Bu çakra dengeli olmadığında, kendi kendüne düşünemez, dünyanın durumu hakkındaki sürekli korku duyguları üretir ve sezgisel mesajlara kapalı kalabilir.

Serebellum (Beyincik) Çakra

Serebellum Çakra, boynunuzun ve başınızın birleştiği yerdedir. Bu Çakra “hayallerin kuyusu” olarak bilinir ve gizli alemlere, yaratıcı fikirlere ve ruhsal sözleşmenize (programınızı ortaya koyma) erişmenize yardımcı olduğu söylenir. Bu enerji merkezi güçlü olduğunda, rüyalarınızdan etkilenip, ilham alırsınız ve hatta geleceğe dair isabetli tahminler ortaya çıkabilir.Ayrıca, zihin kararlarının karışmasına izin vermeden, şeyleri olduğu gibi görmenizde size yardımcı olabilir. Bu enerji merkezi dengesiz olduğu zaman, bulanık yargılar ortaya koyar,her zaman herşeyin olumsuz tarafını görür ve iç sesinizi duyamayabilir, sezgilerinizi kullanamayabilirsiniz

Timüs Çakra

 Timüs Çakra ayrıca yüksek kalp çakrası olarak adlandırılır ve boğaz ile kalp bölgesi arasında bulunur. Bu çakra dengeli olduğunda, ilahi ve “BEN” sevgisine erişmenize yardımcı olur. Ayrıca gün içindeki şeylerde şükran ve güzelliği görmenize yardımcı olur. Bu çakra dengeli olmadığında, dar görüşlülük veya farklı bakış açılarını kabul edememe görülebilir. Timüs Çakra aynı zamanda kalp enerjilerinizi söze dökmenize yardımcı olur, böylece daha empatik ve şefkatli bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Kutsal Kalp Çakrası

Kutsal Kalp Çakrası, kalp çakrasının hemen altında ve hafifçe soldadır. Kutsal Kalp Çakrası kalp merkezinin enerjisiyle çalışır ve bilincimizin gelişmesine ve koşulsuz sevgi duygularımızı yayamaya yardımcı olur., Kutsal kalp çakrası dengede olduğu zaman, hayatınızda aldığınız yolda kendinizi güvende ve emin hissetmenize yardımcı olur.

Ayrıca, görünmeyen dünyalardan/alemlerden gelen mesajlar söz konusu olduğunda sezgisel hislerinizi ve açıklığınızı genişletmeye yardımcı olur. Bu Çakra dengesiz olduğunda, karışıklık, empati eksikliği ve hikayenin her iki tarafını görememe olabilir.

Ana/Çekirdek Yıldız Çakrası

Ana/çekirdek yıldız çakrası, diyaframın hemen yanında, Sakral veya ikinci çakranın üzerinde yer alır. Çekirdek Yıldız Çakra, ruhun “çalışmasını” ve ezoterik bilgi arayışını temsil eder. Bu çakra dengeli olduğunda, bu dünyadaki rolümüzü ve ruhsal amacımızı anlamamıza yardımcı olur. Ancak dengesiz olduğunda, kopukluk hissine neden olabilir. Bu çakrayı dengelemek için, ruhsal bilgelik ve metafizik okumak, nefes almaya odaklanmak meditasyon egzersizleri yapmak yardımcı olabilir.

Dünya Yıldızı Çakra

Dünya yıldızı çakrası ayaklarınızın 27.94cm altında yer almaktadır ve sizi Toprak Ana’ya bağlamaya yardımcı olan enerji merkezidir. Bu Çakra dengede olduğunda, sizin bu gezegene ve Dünyevi yolculuğunuza bağlı hissetmenizi sağlar. Dengesiz olduğunda ise, “eve” dönme isteği/ bu dünyadan ayrılma isteği ve gezegenle, doğanın ve çevrenin döngüleri ile temasa geçememe duygularını ortaya koyabilir. Topraklama çalışmaları ve doğada zaman harcamak, Dünya Yıldızı enerji merkezini hizalamak ve dengelemek için harika bir yoldur.

Çeviri: AylinEr
https://foreverconscious.com/8-chakras-havent-heard

Check Also

Geri Dönüşü Olmayan İnsan Ruhunun Ölümsüz Yolculuğu