Hawking’den ölümsüzlük bombası

Gösterimin ardından kameraların karşısına çıkan Hawking, ölümsüzlüğün mümkün olduğunu, ancak şu anki imkanların bunu gerçekleştirmek için yetersiz olduğunu söyledi.

9673Ntvmsnbc sitesinde yer alan habere göre dünyaca ünlü astrofizikçi Stephen Hawking’ın hayatı beyaz perdeye aktarıldı. Hawking’in yaşamını konu alan belgeselin prömiyeri İngiltere’de yapıldı. Gösterim sonrası ünlü astrofizikçi, kameraların karşısındaydı.

21 yaşında motor-nöron hastalığı teşhisi konulan ve sadece 3 yıl ömür biçilen Hawking, ”Bütün hayatımı erken ölüm tehdidi altında geçirdim, dolasıyla zamanı boşa harcamaktan nefret ederim” dedi.

Yazıları sese dönüştüren bilgisayar sayesinde konuşabilen Stephen Hawking’e, insan bilincinin öldükten sonra var olmayı sürdürüp sürdüremeyeceği soruldu.

‘BEYNİ BİLGİSAYARA KOPYALAMAK MÜMKÜN’
Hawking bu soruyu “Bence beyin bilgisayar gibi bir program. Dolayısıyla teoride beyni bilgisayara kopyalamak mümkün. Bu sayede bedenen öldükten sonra bile bir yaşam formu oluşturulabilir. Ancak şu anki imkanlarla bunu gerçekleştirmemiz mümkün değil” diye yanıtladı.

Yaşam enerjisini mizah duygusuna borçlu olduğunu söyleyen Hawkıng’den bir de itiraf geldi. “Bir süper kahraman olmayı seçecek olsam Superman olurdum. Superman’de bende olmayan her şey var” diyen Hawking, yaşam öyküsünün diğer insanlara ilham kaynağı olmasını umduğunu dile getirdi.

ahİlgili
http://www.ahmedhulusi.org/yazi/bilincbeyninneresinde.htm

 

Check Also

Bunu anladığınızda Tüm Hayatınız Değişecek – Bruce Lipton