Temmuz 2017 – Astroloji Yorumu

Hayat bu, her an herşey olabilir. Bazen sabırla beklemek, sakin ve hazımlı olmak bazen de fırsatları kaçırmamak için uyanık olmak, çabuk hareket etmek gerekebilir. Önemli olan zamanında, doğru yerde doğru şeyleri yapabilmek. Basiretli olabilmek….

İşte bu Ay, yansımalar nelere işaret edebilir, ne zaman neleri verebilir, nasıl durmamız, neler yapmamız uygun olabilirin cevapları için, her yıldıza kulak verip kısa kısa bahsedelim istedim. Bismillah…!

 AY; İlk iki günde Terazi Burcunda… Jüpiter ile birlikte şans verici ve keyifli bir konumda görülse de, Mars-Pluton gerginliğinde  rol alması ihtimali epey güçlü. Duygu çıkışları dengesiz ve sert olabilir. Karşınızdakini sinirlendirebilir veya tepkileri üzerinize çekebilirsiniz. Ya da dengeyi kurabilen için kendini analiz etme fırsatı verebilir…

9 Temmuz Oğlak burcunda DolunAY…. İçte gizlenen duygular çıkış yolu arayabilir. Şayet yol bulursa pek de hoş olmayabilir.

23 Temmuz Aslan burcunda YeniAY…. Hayat enerjisiyle canlanış, yükseliş, verimlilik ve renklilik hayırlı olsun.

 MERKÜR; 6-25 Temmuz arasında Aslan burcunuzda. Düşüncelerin, fikirlerin sanatsal tarzda ve görkemlilik içinde hareketlenebileceği bir zaman. Zihinsel beceriler, eğlence ve rahatlık arayışları biraz bencillik koksa da zarar verici sayılmaz. Gençliği, özgürlüğü hissettirir, hedeflere ulaştırabilecek arzu ve eylem yaratabilir. Aslan, Terazi, Yay, Koç ve İkizler için pozitif, Akrep, Kova ve Boğalar için biraz negatif ve agresif etkiler verebilir…

VENÜS; Boğa burcundaki keyifli 
zamanı bitince, 6 Temmuz dan ay sonuna kadar İkizler burcunda konaklıyor. Burada biraz mantık takınır, bağlanmaktan ziyade flört etmeği, hem oyuncu hem seyirci kalmayı isteyebilir. İkilemler arasında koşuşturma, birden fazla ilgi alanları, sosyal hareketlenme, kısmet açıklıkları yaratıcıdır.

 GÜNEŞ; Malum Yengeç de… 22 Temmuz Cumartesi günü asıl vatanı Aslan burcuna geçiyor. Bize de onu alkışlarla uğurlamak kalıyor.

MARS; Yeterince huzurlu  olmadığı Yengeç konumunda pek de rahat verecek gibi görünmüyor. Mudahil olup karışıklık, anlaşmazlık, tezatlar ve hırçınlıklar hatta çeşitli kişisel ya da toplumsal savaşlara yol açabilmesi mümkün.  8-9-14-16-17 ve 23 Temmuz günleri daha bir fazla huzursuz olabilir. Tedbirli ve sakin olmak tavsiye edilir. Yengeç, Terazi, Oğlak ve Koçlar daha bir dikkatli olmalı…

 JÜPİTER;Terazi burcunun ortalarındaki yerini ay boyunca koruyor. Her ne kadar Pluton dan rahatsız olsa da, açıcı, genişletici, ibret ile öğretici tarzını devam ettirecek. 20 Temmuz da ise Ay ve Venüs den gelen güzel enerji desteği ile mutluluk, şans kapılarını açıp güzel fırsatlar neden olmasın. Havalar için bir nefes talih gibi…

SATÜRN; Yay burcunun sonlarında… Bu ay da rotarda ve ona dokunmayana dokunmayacak konumda. Hayatına iyi bir form vermek isteyenler için yardıma hazır. Sorumluluk almak ve dikkatle ilerlemek adına faydalı olabilir. Kova, Koç, Aslan ve Teraziler için faydalı.

URANÜS; Koç burcunun sonlarında çıkmamak için inatla tutunuyor. Belki de çıkmadan yapacağı süprizlerin zamanını bekliyor. Her duruma hazır olmalı….

 NEPTÜN; Kendi burcu Balık da olmanın keyfini çıkarmaya devam ediyor. Sanat, edebiyat ve manevi konulara destek…..

PLUTON; 25 yıllık kontratı henüz bitmedi. Oğlak burcundan mesajlarını vermeğe devam ediyor. Mesajı; köklü değişimler, yeni şartlar, yeniden yapılanma için savaş!.. Kişiye özel durumlardan ziyade devletler, geniş kitleler, uluslar, hukuk, rejimler, örgütler, yönetim ve yetkilileri etkiler. Olaylar sinsi sinsi gelişerek karşı konulamaz şekilde ortaya çıkar….

Hoşça kalalım, sevgi, umut, bereket dolu güzel günler dilerim.

Nuran TUNCEL
nurantuncel@gmail.com

Check Also

Dini Günler 2017